Kdo je online

Přihlášení uživatelé 2
Hosté 34

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Turecké F-100 Super Sabre si zabojovali při invazi na Kypr.
Gray Fox - Komentář v Su-27 Flanker
V úterý 22. září ruská stíhačka Su-35 sestřelila kanonem při cvičení Su-30. Přesná příčina proč k tomu došlo není zatím ...
V Československu po válce také vyvíjeli plamenomety. Inspiraci nalezli z německých vzorů i sovětských a amerických.
Pro jednou uvádí pohled na Švédsko, sic hodně opatrný. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/svedsko-covid-pandemie-stock...
Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4657 v Canon de 75 Modèle 1897
Děkuji za pochvalu. Uvažuji nad rozšířením článku o další využití tohoto kanonu např. v pevnostech apod a jeho další mod...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 23. 4. 2014 20:15 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ukrajina: provokace, průzkum a delfíni

Po dalším násilí na východní Ukrajině pokračuje země v tažení proti ruským teroristům. Americko-český průzkum v Rusku není nic světoborného. USA a Rusko možná v budoucnosti budou spolu válčit - až do posledního delfína a lachtana.

Poté co byla na ruskými teroristy okupované Ukrajině nalezena mrtvola protiruského politika a poté, co ruští teroristé ostřelovali průzkumný letoun, hodlá Ukrajina pokračovat v protiteroristické operaci na východě země. Dlužno podotknout, že by to měla udělat, i kdyby nedošlo k posledním provokacím ruských teroristů, protože pro Ukrajinu je naprosto nezbytné, aby obnovila suverenitu a pořádek na teroristy obsazených územích.

Ukrajina, USA i nezávislá média dokázaly, že se nejedná o ledajaké teroristy, jako jsou třeba Al Kajda, Talibán a podobně, ale že se jedná o státem podporovaný terorismus. Státem organizovaný terorismus a státem prováděný státní terorismus. A ten stát, který to dělá je Rusko. Jakým právem chce Rusko bojovat s islamistickými teroristy, když se chová stejně? Al Kajda je spolek amatérů. Rusko je země s jadernými zbraněmi.

Opravdu si nedočkavě přeji, aby s tím hnusem, který se na nás momentálně valí z Ruska, už někdo něco udělal. Politicky, hospodářsky nebo vojensky. Co bude nejlepší a nejúčinnější a nejefektivnější. Přesto je však se třeba dívat na věci, které se dějí střízlivě.

Například ona slavná průzkumná mise českého a amerického letectva nad Rusko není nic světoborného. Na diskuzi Idnes jsem zaznamenal oslavné ódy internetových rusofilů na Ruskou vstřícnost. Je to naprostý nesmysl. Tyhle ty lety programu Otevřeného nebe se provádějí rutinně již od konce studené války. Je to naprosto běžná věc. Rusové létají nad námi. My létáme nad Ruskem. Médiím to ani nestálo za zmínku. Před několika měsíci se v Česku dokonce zřítil stroj ruského letectva na této misi a proběhlo to bez  většího mediálního vzrušení.

Na druhou stranu je samozřejmě logické, že je tomu v dnešní době věnovaná zvýšená pozornost. Ale od začátku této krize už takové lety nad Ruskem prováděli třeba Ukrajinci. Mimochodem tento program Otevřeného nebe vznikl na základě mezinárodních změn vyvolaných Michajlem Gorbačovem, kterého v Rusku chtějí soudit.

Na diskuzích jsem zaznamenal i otázky typu: "Když Rusové umožnili Američanům lety nad svým územím, kdy bude USA stejně otevřené a umožní to Rusku?" Není hloupějšího dotazu. USA to umožňují Rusku již od dob Gorbačova a ruská letadla létají nad USA pravidelně, podobně jako americká nad Ruskem.

Přesto jsem však hrdý na to, že se naši vojáci této rutinní mise ve vypjaté době zúčastní společně s vojáky USA, jediného státu, který nás může před Putinem zachránit.

Američané plánují i něco jiného, co se na první pohled může zdát poměrně zábavné. Plánují vyslat do Černého moře své bojové delfíny a lachtany. Nejde o žádný akronym pro speciální jednotky, ale o skutečná zvířata. USA a Rusko jsou jedinými zeměmi na světě, které využívají tyto mořské savce pro válečné účely. Američtí delfíni a lachtani jsou do oblasti vysláni za účelem vojenského cvičení, ale nelze vyloučit, že  američtí a ruští delfínu v Černém moři střetnout… Takže se nám Ukrajinská krize dostala i do říše přírody…

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

24.září 1405 – Na útrapy v zajetí v klášteře zemřel mladší moravský markrabě Prokop. Po jeho smrti se stal jediným pánem Moravy jeho starší bratr Jošt.

24.září 1735 zemřel český barokní malíř Petr Jan Brandl

24.září 1893 se narodil francouzský stíhací pilot Jean Casale

24.září 1940 podnikli bombardéry Vichystické Francie nálet na Gibraltar.