Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 8

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Filip Pavlík přidal komentář v Fliegerfaust (Luftfaust)
Nouze nutí k inovacím.
přidal komentář v Johann Fiedler
Upřesnění datumu úmrti: https://de.metapedia.org/wiki/Fiedler,_Johann...
Ryšák odpověděl na komentář #4785 v PzKpfw. V Panther
Tak boční pancíř měl ca 40-50 mm, to není zase tak málo. A určitě se snažili být čelem. Vývoj války je taky vedl spíš do...
přidal komentář v PzKpfw. V Panther
Panther je zajímavej především svým silným dělem a atraktrivním jménem, jinak je překynutý. Jak moc je častá krajina s d...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 30. 4. 2014 20:23 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Rusko je zločinecký stát, jehož lumpárny urážejí inteligenci

Dobývání bezmocné Ukrajiny. Ruské tajné služby táhnou na Evropu. Musíme se bránit.

Dnešní dění na Ukrajině potvrzuje, co jsem včera napsal. Rusko je na Ukrajině v ofenzívě. Když ráno Rusko ohlásilo, že stahuje svá vojska od Ukrajiny, psal jeden diskutující, že Ukrajinci by se měli začít opravdu být a je to hluboká pravda. Lidem, kteří věří ruské propagandě, se už nelze ani smát. Stávají se totiž automaticky nepřáteli západu a spojenci Ruska, kteří mu nevědomky pomáhají. Je to jako zombie nákaza. Kousne tě a jsi jeden z nich. Naštěstí máme rozum a může se bránit a máme své přesvědčení a své hodnoty a můžeme odolat. Je potřeba opravdu si vzpomenout na to, co je svoboda, demokracie a západní hodnoty. Je potřeba si vzpomenout si na základy, které v každodenním životě neřešíme, protože jsou ohroženy. Je potřeba být nesmiřitelný vůči tomu, co nyní představuje putinské Rusko. Je potřeba být absolutně nesmiřitelný a netolerantní vůči zlu. Protože pokud nebudeme zásadoví, skončíme jako Ukrajina. Skončíme jako země v rozkladu, kterou Rusko slupne jako malinu.

Rusku to vychází, když i lidé jako já, kteří fandí Ukrajině, přiznávají, že Ukrajina se rozpadá. Ale aspoň vím a vidím, čí je to vina. Jednoznačně je to vina Ruska. Nejprve historicky, že byla Ukrajina nakažena bolševismem z Ruska, který ji vysával podobně jako nás, ale ještě o několik desítek déle. Pak postbolševismem, který Ukrajině ještě dál naložil co proto. A poslední týdny se k tomu přidal ekonomický, politický, vojenský a zpravodajský nátlak putinského režimu. Spousta Čechů je zase strašně chytrých, ale my jsme tu měli bolševika jen 40 let a 25 let už máme svobodu. Ukrajina ji má 2 měsíce. To by nevydržel nikdo.

Současný rozklad Ukrajiny je tedy pochopitelný a nic to nesvědčí o morálním znaménku současného režimu na Ukrajině, samotného státu i národa, protože z Ruska je naprosto nacistickým způsobem zpochybňována Ukrajina jako národ i jako země. Rusové a rusofilové často říkají, že Ukrajina je umělý státní útvar, která nemá tradici samostatnosti. To říkali nacisté o Československu taky.

Většina Čechů je proti putinskému Rusku, ale ta skupina českých rusofilů je ostudně veliká. Snad relativně největší v Evropě a to je strašná ostuda. Máme štěstí na svou polohu. Být více na východě byli bychom pro Rusko dalším cílem, protože by se tady podařilo ruským tajným službám jistě najít dost šílenců, kteří by byli ochotni stát se proruskými teroristy, jako ti šílenci na východní Ukrajině. Vzpomeňme jen na hrdinné bojovníky proti radaru.

Takže zpět na Ukrajinu. Rusko nestáhlo žádné sily z hranice, ale tanky na hranici jsou jen kulisy toho, co se děje před nimi. Zatímco Rusko tvrdí, že se stahuje, tak na Ukrajině posiluje a je v ofenzívě. Diskutující, kterého vyděsila informace o údajném ruském stahování, měl pravdu.

Ukrajinská vláda je skutečně bezmocná. Rozpínaní ruských teroristů na východní Ukrajině tak není schopen nikdo bránit, není na to vůle, nejsou lidi. Ty historické potíže Ukrajiny, o kterých jsem psal, Rusové znásobují svým agenty a Speznac. Jejich infiltrace začala už před vítězstvím Majdanu, už tehdy prosakovaly o tom informace, jestli si pamatujete. Po pádu Janukoviče to zesílilo. Při obsazování Krymu probíhala současná infiltrace a reorganizace iridenty na východní Ukrajině. Poslední dobou to trochu drhlo, ale Rusové už sou zase na koni a jedou.

To, že Rusko řídí na východní Ukrajině je jasná věc. Je jasné, že Rusko je přímo zapleteno i do únosu pozorovatelů OBSE. Americký ministr zahraničí Kerry prohlásil o počínání Ruska na Ukrajině toto: "Není náhoda, že ti samí lidé, kteří působili v Gruzii a na Krymu, jsou teď na východní Ukrajině. Uráží to inteligenci, nemluvě o tom, jak je třeba se chovat ve 21. století. Je to lumpárna, tak se chová zločinecký stát. Je to nejhorší možný způsob chování."

Teroristé v Slovjansku nejenže si udělali s pozorovatelů OBSE faktické živé štíty, ale ještě je chtějí po Palestinsku vyměnit za zajatce. Zároveň s nimi vydírají EU, aby zrušila své sankce. To je prostě plné teroristické chování. Někde jsem četl, že se spekuluje, že by pozorovatelé mohlo osvobodit Německé komando KSK. Bylo by to správné řešení, ale zásah Němců proti Rusům na Ukrajině, to by Putin nerozchodil, takže je to nepravděpodobné. Škoda.

Stejně jako ruské tajné služby a Speznaz postupují na Ukrajině, budou postupovat i jinde. Jsou jak nějaká nemoc. Když zjistíte, že působí, je už pozdě. Když je spatříte, jste již ztraceni. Nejprve pronikají klasičtí špioni, kteří kromě získávání informací organizují i politické akce. Rusové jsou na "lidskou" špionáž machři. Po konci Studené války se počet jejich agentů na západě nijak nezmenšil.

Proč si myslíte, že se Rusku tak dobře daří na Ukrajině? Protože Rusko dobře vědělo v jakém je stavu. Muselo mít přesné a detailní informace o stavu ukrajinské ekonomiky, správy země, policie i armády. Něco, co se my na západě dovídáme teprve teď. Proto zvolili tuto infiltrační techniku, tuto rozkládací taktiku.

I Česko se stalo už jednou terčem Ruska. BIS odhalilo, že za kampaní proti radaru stály právě ruské tajné služby. Už jsme taky nakaženi. A ruská přítomnost se bude stupňovat. Po špionech přicházejí organizátoři bojůvek a domobrany. A po nich přicházejí velitelé domobrany a neoznačení vojáci, kteří doplní kádry domobrany. A to už je konec. Pak už dojde regulérní armáda bez označení, dojde k "referendu" a pak dorazí i ty tanky. Být ruským tankistou v dnešní době je však to nejnudnější povolání na světě.

Zatímco svět upírá své zraky k Ukrajině Rusko už "zpracovává" další zemi nebo území. Jakou? To se dozvíme brzy. Je to opravdu chytrý způsob intervence, kterému se těžko odolává. Ale musíme se mu bránit stejně, jako se bránili Finové a Maďaři a Afghánci Ruským tankům. Výhodou je jen to, že se můžeme bránit všichni. Dokonce my, co neumíme střílet a umíme šermovat jen slovy, můžeme přispět stejně jako profi vojáci. Každý obyčejný člověk se může postavit za svobodu. I maminka na mateřské, i důchodce. Nemusíme bojovat na plážích, kopcích a v ulicích, jak chtěl Winston Churchill, ale musíme bojovat v hlavách a srdcích.

Ale stejně jako říkal Winston, nesmíme se nikdy vzdát.