Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 13

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 3. 5. 2014 20:25 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ukrajina vs. Rusko

Na Ukrajině krvavé boje, desítky mrtvých. Jak to vypadá na ukrajinské straně a jak na té ruské. Ukrajinci se brání. Není to hezké, ale je to nutná sebeobrana.

Co se to děje na Ukrajině? Ukrajinci se opět chopili iniciativy v Kramatorsku a Slavjansku. Ukrajincům se zřejmě podařit shromáždit aspoň na jednom místě dostatečné kapacity, aby něco podnikli a tak něco podnikli. Podle mě hodně improvizují a jde o to spustit nějakou iniciativu. Po dnech, kdy to vypadalo, že to už Ukrajina vzdala, došlo opět k nějaké akci. A to je pozitivní. Čím více bude Ukrajina ruskému plánu škodit, tím lépe. Žádná, byť sebemenší iniciativa není na škodu.

Ukrajinci mají právo se bránit. Bránit se silou zbraní, válkou a zabíjením nepřítele. Čelí agresi, vedou spravedlivou a obrannou válku. Byli napadeni. Mají právo použit to, co mají. Vrtulníky, bombardéry, tanky, děla, co je napadne. Čím větší síla je nasazena, tím rychleji mohou dosáhnout výsledků.

Co se týče výsledků ukrajinských akcí, jsem docela skeptický.  Nemyslím si, že je Ukrajina schopna v blízké době osvobodit celé své území. Ale je dobře, že Ukrajinci bojují, když mohou. Vzdát se bez boje, je horší než prohrát válku. Češi by o tom mohli vyprávět. Jaké to zanechalo katastrofální následky na našem národě. Jen kolik je v naší zemi proruských lokajů… To je výsledek morálních katastrof, které nás doprovázely v minulém století. Někteří Češi se zkrátka instinktivně drží toho, o kom mají pocit, že jsou silnější bez ohledu, jestli je to správné nebo ne. Někteří Češi jsou zkrátka skety.

Ale zpět na Ukrajinu. Ukrajina zažila "Hind down". Hind je označení NATO pro vrtulník MI-24 v ukrajinské výzbroji. Ve výzbroji "domobrany" jsou zase rakety, kterými se dají sestřelovat Hindy. Hind není žádný Blackhawk. Je silně pancéřován, robustní a odolný. Potřebujete těžký kalibr, abyste ho dostali. V Afghánistánu to byl postrach mudžáhidů, než dostali rakety MANPADS Stinger z USA. Východoukrajinská domobrana je tedy druhá nejlepší domobrana na světě. Lepší už byla jen ta krymská. Zelení neoznačení mužíci. Ukrajina zažívá jako první stát na zeměkouli invazi zelených mužíků. Ale nebojte se. Další země budou následovat.

Podle posledních zpráv se Ukrajinci zmocnili Kramatorska. Bylo by to dobrá zpráva.

To, že si Ukrajinci vůbec se dovolili bránit, vyvolala hysterické reakce z Moskvy. Řítí se na nás doslova vlna tsunami ruské propagandy. Jako, že všichni mrtví na ruské straně v Kramatorsku jsou neozbrojení civilisté. Kam teda zmizeli ti borci, co ještě včera střílena ukrajinské vrtulníky raketami? Když v roce 1938 zasáhly pohotovostní oddíly československé armády proti sudeťákům, Hitler taky řval, jak Čechoslováci vraždí Němce. To je úplně stejné. Putinovi přezdívku Putler vymysleli perfektně.

To, že ukrajinský tlak ve Slavjansku a Kramatorsku není jen symbolický, o tom svědčí události v Oděse. Akce v Oděse byla opět jednoznačně vyvolána Ruskem, aby došlo k odlákání ukrajinských sil z oblasti Kramatorska a Slavjanska. To by přece byla zajímavá náhodička, že nepokoje v Oděse vypukly přesně ve chvíli, kdy Ukrajinci zahájili útok úplně někde jinde. Z nepokojů v Oděse jednoznačně vyplývá, že takzvané spontánní akce rozhořčených obyvatel východní Ukrajiny jsou ve skutečnosti řízené z ruského štábu, kde si malují šipky a zabodávají vlaječky podobně jako by vedli útoky tankových divizí. Úplně stejně. Na severu podnikli Ukrajinci útok, tak provedeme protiútok na jihu… Během několika hodin vypukl v Oděse "incident" To je tak průhledné! Co chcete vědět víc?

Když ruský štáb takhle zareagoval, tak přiznal, že akce Ukrajinců na severu jsou pro Rusko významné. Zároveň Rusové odkryli karty, protože je jasné, že Rusko má zájem i o Oděsu a o vytvoření souvislého koridoru až do Podněstří. O Moldávii se moc nemluví, ale Moldavané se musí právem děsit. A Rumuni taky.

Rusové zároveň ukázali, že mají na východní Ukrajině stále spousty překvapení a možností a že zdaleka nevyužili všechny připravené síly a další mají v záloze. Stále ještě neuvažují o plné intervenci a snaží se dosáhnout vítězství tím svým novým způsobem intervence. Tyhle boje  na Ukrajině budou ještě pokračovat mnoho dní.

V Oděse došlo k střetu dvou davů. Ukrajinci vyhráli a Rusové mají desítky mrtvých. Mnoho Rusů zemřelo krutým způsobem, když zemřeli v budově, kterou Ukrajinci zapálili. Je to dost krvavý incident a opravdu jsem dlouho přemýšlel, jak se k tomu postavit. Neradoval jsem se, že zemřelo 30 Rusů. Ale došel sem k jednoznačnému závěru. Představte si, že ve vašem městě již několik týdnů působí jakési bojůvky odnikud, které si zde zřídily štáb a vyhrožují, že obsadí vaše město a připojí jej k sousední zemi. Policie, vláda a ani armáda s tím nic nedělá. Vyvěšují vlajky cizí země a říkají, že váš stát nemá právo na existenci. Dokonce se dozvídáte, že jejich štáb je plný agentů cizí země a zahraničních občanů. Je to sídlo okupantů. Je to sídlo, ve kterém se připravuje okupace vašeho města. Víte, že jinde se to už stalo. Budete nečinně čekat, až vás obsadí nebo začnou terorizovat. Nebo s tím půjdete něco udělat? Já bych šel s tím něco dělat. A když nemáte jinou zbraň, než koktejl Molotov? Říkám vám odpovědně, že bych ho na tu budovu taky hodil, kdybych tam byl.

A to i přesto, že jsem zastáncem toho, že násilí, když už nezbývá jiná možnost, že ho má provádět pouze stát a nikoliv dav. Ale v podmínkách faktické intervence a obrany vlasti se nelze lidem divit, že se brání sami a nenechají se bez odporu okupovat jako ovce nebo Češi.

Jediným způsobem, jak zastavit válku na Ukrajině přijatelným způsobem je stažení ruských sil. To, co se děje na Ukrajině je špatné, ale horší by bylo, kdyby se Ukrajinci nebránili. Ruská propaganda si to užívá. Ale Ukrajinci nemají jiné cesty.  Když se Ukrajinci nebránili, říkali Rusové, že nemají zemi pod kontrolou, když se brání a zatlačují, říkají, že není možné volit, protože Ukrajinci dělají masové vraždy. Nevyberou si. Musí se bránit kvůli sobě.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

16.října 1310 – Vznik městské radní knihy v Starém Městě v Praze (úřední kniha pražské samosprávy)

16.října 1813 začala bitva u Lipska někdy označovaná jako Bitva národů.

16.října 1306 – sňatek Rudolfa Habsburského s Eliškou Rejčkou, vdovou po českém králi Václavu II. Rudolf Habsburský se tak ve zmatené situaci po zavraždění posledního Přemyslovce dostal na český trůn. Českým králem byl od roku 1306 do roku 1307, kdy zemřel na úplavici.

Translate