Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 16

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 4. 5. 2014 20:30 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Obamovy konzervy pro Ukrajinu

O ruské pohostinnosti a propagandě. O tom, jak chce Obama Ukrajině pomoci a jak by jí měl pomoci.

napsáno 3.5. odpoledne

Tak už víme, jak si někteří Rusové představují pohostinnost. Pozorovatelé OBSE byli hosty "lidového" starosty Slavjanska. Hosté nemohli odejít, byli označeni za špiony a válečné zajatce a museli sedět 8 hodin se zavázanýma očima a svázanýma rukama ve sklepě. Tak, co necháte se příště taky pozvat od Rusů?

Přesně jak by se dalo čekat, ruská propaganda spustila po událostech v Oděse takový povyk, že se zdá, že některým lidem s toho praskne žilka. Nemůžete slyšet nebo číst v ruských médiích žádnou větu o Ukrajině, ve které by se aspoň třikrát nevyskytlo slovo fašisté. Rusové by  měli toho hysterčení trochu ubrat, protože za chvíli to lidé přestanou vnímat a budou s toho mít srandu, jako prohlášení Severní Koreje. A dlužno poznamenat, že tón médií Ruska a KLDR se začíná čím dál tím více sbližovat. I když každý má samozřejmě svého velkého vůdce.

Cílem ruské propagandy je spojit kyjevskou vládu s požárem v Oděse a morálně ji izolovat. Rusové dokonce tvrdí, že v řadách Ukrajinců bojují Poláci a občané pobaltských zemí. Je to snad příprava pro další ruská tažení v budoucnosti? Putinův mluvčí prohlásil, že kdo uznává kyjevskou vládu za legitimní, tak se stává spolupachatelem zločinu v Oděse. Nechápu sice proč, ale je mi to jedno. Já si myslím, že kyjevská vláda je legitimní a jestli sem v ruských očích spolu zločinec, tak jsem na to jen hrdý. A jsem velmi rád, že USA i EU kyjevskou vládu za legitimní oprávněně považují. Ať Rusové a rusofilové třeba prasknou zlostí.

Zlostí mohou prasknout i některá západní média, která hodnotí Obamův přístup k ukrajinské krizi. Například Wall street journal. Ten 2.5. jednoznačně konstatoval, že Ukrajina potřebuje americké zbraně, zatímco Obama jí posílá konzervy. WSJ konstatuje, že vývoj na Ukrajině vstupuje do nové nebezpečné fáze, kdy se Ukrajinci snaží obnovit kontrolu nad svou zemí od místních zločinců a ruských speciálních jednotek. Je v této situaci příliš chtít po USA, aby jim pomohly?

Ruská propaganda  tak masivní, protože dobrý propagandista na základě nesmrtelné Goebbelsovy poučky ví, že musí zahltit éter masou informací a když je jich hodně, je těžko této mase odolávat. Proto, když něco lidé slyší denně, začínají to brát jako realitu, i kdyby byli proti. Přiznejte se, že si taky myslíte, že ukrajinská vláda nemá podporu obyvatel, kteří nechtějí tak tvrdá postup proti Rusku. Opak je pravdou! Jak říkají LWJ pokud by ukrajinská vláda nezahájila páteční operace, hrozilo jí akutní nebezpečí další revoluce v Kyjevě, protože Ukrajinci jsou naštvaní na defétistický přístup své vlády.

WSJ taky píše o tom, jak  rusové neužívají Ženevské dohody k tomu, aby jim kryli své destabilizační operace. Za této situace Ukrajina zoufale čeká na pomoc z USA, což Obama odmítá. Taky se u nás příliš nemluví o tom, že se Obamu neustále ptají na dodávky zbraní na Ukrajinu. Na jednu takovou otázku Obama na tiskové konferenci řekl: "Opravdu si myslíte, že to odradí ruskou armádu?“

WSJ na to Obamovi odpovídají - kdo ví? Putin totiž může za pomocí tanků Ukrajinu snadno rozdrtit, ale dobře ví, že politické následky takového tahu by byly nedozírné. Proto proti Ukrajině bojuje za  pomoci speciálních jednotek, únosů, vražd a zlodějství. Dodávky moderních zbraní na Ukrajinu by zvýšily cenu a riziko Putinovy intervence. Ale Obama se tak moc snaží nevydráždit Putina, že dokonce odmítl dodat Ukrajincům přístroje pro noční vidění a nahradil je tři sta tisící polních balíčků se stravou pro vojáky.

Jak říká WSJ Ukrajinci bojují za osvobození od ruského vlivu a za výstavbu evropské demokracie a Obama jim posílá akorát konzervy…

Zbigniew Brzeziński zase řekl, že Obama musí vystoupit před národ a sdělit Američanům, že krize na Ukrajině je nejhorší světovou výzvu o konce studené války a měl by jim vysvětlit proč USA, ale i jejich spojenci by měli pomoci Ukrajině. Podle něj by měl Obama u svých spojenců vytvořit pocit společné povinnosti pomoci Ukrajině a Ukrajině by měl nabídnout dodávky zbraní. Podle Brzezińského Ukrajinci vědí, že mohou Putina porazit bojem ve městech a kdyby měli podporu ze západu, mohli by cenu za ruskou intervenci pro Putina učinit nedozírnou.

Těmito úvahami se zabývají média na západě a v Polsku. Pořád si myslíte, že nesedíme ustrašeně v koutku nebo, že nepodléháme ruskému a rusofilskému vlivu? Pojďme se přestát bát a připusťme konečně taky, že Rusko je nepřítel, s kterým je potřeba bojovat.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

27.listopadu 1790 – České stavy schválily na svém sněmu tzv. Stavovská desideria, která shrnula požadavky protijosefínské stavovské opozice. Stavy požadovaly znovuzavedení dřívější berní a urbariální soustavy, obnovení stavovského zemského zřízení, opětovné zavedení nevolnictví, obnovení zrušených klášterů apod. Ke stížnosti se připojily i moravské stavy.

Translate