Kdo je online

Přihlášení uživatelé 2
Hosté 86

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Thajsko obdrželo své první Strykery First Stryker Delivery Puts US-Thailand Military Ties into Focus The transfer of th...
Video z prohlídky interiéru Avro Lancaster MK.VII NX611 'Just Jane'
https://www.youtube.com/watch?v=BZtmG-vTxYY
Duke - Komentář v B-2 Spirit
Youtube: B2 COCKPIT TOUR & AERIAL REFUELING
U.S. Clears Sale of F-16 Jets to Taiwan https://freebeacon.com/national-security/u-s-clears-sale-of-f-16-jets-to-taiwan...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 4. 5. 2014 20:30 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Rusko-ukrajinská válka pokračuje

Ruská eskalace na jihu. Přijme západ konečně už opravdu účinné sankce? CIA v Kyjevě? Rusové by rádi cenzurovali evropský tisk. I Tymošenková je moudřejší než Putin.

Rusko masově přesouvá vojska a letectvo na Krym. Proč? Protože chce odpoutat pozornost Ukrajinců od severu, od Doněcka a Slavjanska. Masakr v Oděse Rusku nestačil. Je stále jasnější, že všechny ty "incidenty" na Ukrajině jsou jen taktické kroky řízené z ruských štábů. Cílem je co nejvíce udržovat chaos na Ukrajině, případně ukončit kyjevskou kontrolu nad východní Ukrajinou. Možná, že Rusku tento plán vychází. Ukrajinci se stáhli z Kramatorska a přesouvají se směrem na jih do Doněcka. Může to klidně souviset s pohyby Rusů na jihu. Prostě je to klasická válka. Obchvaty a obětování křídel, akorát ty figurky na mapách nejsou vojáci, ale civilisté, policisté, teroristé a speciální jednotky. Ale princip je stejný. Rusové spojili podvratnou válku s klasickou vojenskou taktikou.

K tomu ještě jedno doplnění. Jak jsem již napsal, tuhle taktiku Rusové okopírovali podle Rumsfeldova tažení do Afghánistánu a ještě ji zdokonalili. USA musely rozvrátit talibánskou strukturu bombardováním, rusové rozvracejí ukrajinský stát tajnými službami a propagandou. To sou jejich bombardéry. Rusové byli vždy mistři ve využívání lidí - agentů a záškodníků. Západ vždy sázel na technické vychytávky. Ruské tažené proti Ukrajině je mnohem méně válku připomínající než to americké, protože Rusko svého nepřítele dobře zná. Když Američané potřebují zasáhnout někde ve světě, generálové nejprve hledají dotyčný stát na mapě. Rusové jsou na Ukrajině jako doma. Znají ji dokonale, protože země byla jednak desítky let jejich kolonií a jednak je tato země prošpikovaná ruskými tajnými službami skrz na skrz a Rusové mají přehled doslova o všem.

Možná i to je ten důvod, proč Rusové zvolili tento způsob intervence. Protože si Ukrajinu už "připravili".

Každopádně ruské přesuny vojsk a bombardérů na Krym je jednoznačně další eskalací. Přesný opak toho, co západ po Rusku žádá. Takže sankce. A teď už pořádné. Na ruský průmysl, bankovnictví a energetiku. Je potřeba je přijmout co nejrychleji. Právě teď. Už na ně nastal ten správný čas.

Podle německého tisku působí v Kyjevě agenti CIA a FBI. No, věřil bych tomu. O FBI jsem psal už dávno. Oficiálně pomáhají vyšetřovat korupci, ale jak sem uváděl FBI je nejlepší kontrarozvědka na světě, je tedy možné, že pomáhá ukrajinské tajné službě, která změnila své zaměření teprve před pár týdny bojovat s ruskými špiony. Agenti CIA, to je novinka, ale když jsou na Ukrajině agenti FBI, proč by tam nemohli být i ze CIA. Taky jsem již před týdny psal, že Ukrajinské akce v některých aspektech připomínají akce západu v Iráku a Afghánistánu. Je možné, že poradci ze CIA Ukrajincům radí, co mají dělat, jak postupovat proti Rusům. A to je jen dobře. Když už jim Obama nechce dát zbraně, ať jim aspoň radí zkušeni profesionálové. Možná to je příčinou překvapivého zahájení ukrajinských akcí, které už nikdo nečekal. Je dobře, že Amerika zase pomáhá proti nepříteli. Teroristé islámští nebo ruští, to vyjde na stejno. Je potřeba proti nim bojovat.

Rusové si stěžují, že západní média nepřebírají jejich propagandu. Jak sem již řekl, ruské lži jsou jejich bomby a ruská média jsou jejich bombardéry. Mně se zdá, že ty ruské lži do našich médií začínají pomalu prosakovat, ale budiž, ještě se drží. Ale Rusům se to samozřejmě nelíbí. Jim už nestačí cenzura vlastních médií, chtěli by cenzurovat ještě ty evropská.

Tymošenková, které nemohou papoušci ruské propagandy přijít na jméno, vyzvala Ukrajince, ať nekonají masové akce. Je to jednoznačně proto, aby se neopakovalo to, co v Oděse, protože ačkoliv to bylo vyvoláno Rusy, je to jen voda na jejich propagandistický mlýn. Ukazujete to jednoznačně, že i Tymošenková, která se v soukromí dovede rozčílit tak, že chce "Rusy střílet ze samopalu" má více politického rozumu než Putin.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

21.září 1109 – Zavražděn český kníže Svatopluk. Vládl v letech 1107 – 1109. Roku 1108 nechal vyvraždit Vršovce, kteří pobývali v Čechách. Za jeho vraždou stojí zřejmě někdo ze zbylých příslušníků rodu.

21.září 1490 byl Vladislav II. Jagellonský korunován uherským králem