Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 17

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Škoda že létajícím člunům už odzvonilo. Dovedl bych si je představit na severu Kanady, v Norsku apod.
Tady je web o dezinformacích týkajících se Ukrajiny #UkraineFacts By the International Fact-checking Network Signatories...
Škoda, že takových lidí jako Patton a Winston Churchill nebylo na straně spojenců víc a s větším vlivem. Ti si uvědomova...
Jen aby vláda nepadla kvůli ekonomickým problémům. Babiš by se rád ujal moci.
Válka výrazně ovlivňuje ČR nejen doma ale i na mezinárodní scéně. Nejprve slavná výprava do Kyjeva a nyní se zvažuje, že...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 12. 5. 2014 20:42 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ukrajina: Neberte zajatce

V předvečer ruského propagandistického referenda, které má ospravedlnit anexi východní Ukrajiny, vyhlásil velitel místních Ruských teroristů k zabíjení ukrajinských zajatců.

Tak nám proběhlo nesmyslné ruské pseudoreferendum, které nemůže nikdo rozumný považovat za legitimní. Bez seznamu voličů, bez jakýchkoliv pozorovatelů, dokonce ani těch typu poslance Šarapatky z Úsvitu. V době kdy se na ulicích pohybují ozbrojenci a střílí se tam. Je jasné, že si nikdo z jeho regulérnosti hlavu neláme, když bylo dokonce objeveno 100 000 lístků, které již byly předem vyplněny.  Samozřejmě, že PRO odtržení od Ukrajiny. A tak se nelze divit, že už BĚHEM referenda pořádající teroristé oznámili, že po jeho skončení bude následovat vyhlášení samostatnosti a že Ukrajinská vojska budou považovat za okupanty. A to aniž by si počkali, jak referendum dopadne. Protože se už postarali…

Není tedy divu, že proběhlo nejrychlejší sčítání hlasů v dějinách. Jedni mají 89% pro a 98% pro. Je zajímavé, že každý tyto výsledky čekal.

 Putin pochopitelně má přesné informace o tom, že toto referendum je fraška. A protože se mu nepodařilo nastolit na východní Ukrajině takové silové poměry jako na Krymu a to především proto, že se Ukrajinci postavili na odpor, tak přišel se svou výzvou na odložení referenda. Teď si v klidu rozmyslí, jestli referendum uzná nebo ne. Případně ho ponechá viset ve vzduchu jako hrozbu. Otázka je jestli západ opravdu myslí vyhlášení skutečných ekonomických sankcí, pokud tak učiní vážně. Takže tady opravdový mocenský poker. A nejen jak skončí, ale i to jak se bude dál hrát, to nemá šanci vědět vůbec nikdo.

 K tomu se přidávají zprávy o teroru ruských separatistů. Stoupá počet vražd Ukrajinců, kteří vystupují proti separatistům. Zároveň na východní Ukrajině mizí lidé beze stopy. Opět platí poučka, že se rusové chovají přesně tak, jak tvrdí jejich propaganda, že se chovají Ukrajinci.

 Nejdrsnější ze všeho je snad prohlášení lidového komisaře, pardon lidového starosty města Slavjansk Ponomarjeva, který prohlásil, že jeho jednotka již nebude brát útočící ukrajinské vojáky do zajetí a bude všechny zajatce zabíjet. Rovněž odmítl jakékoliv vyjednávání s Ukrajinci a doslova řekl: „Čím tvrdší na ně budeme, tím více nás budou brát vážně.“  No nevolili byste ho?

 Zdá se však, že drsňáctví je jakási nová ruská nemoc a bohužel ji trpí i vicepremiér země s jadernými zbraněmi. Celá aféra ruského vicepremiéra, která vypadá sice jako totální diplomatická nehoráznost, ale ve skutečnosti jen úlet má však vážný podtext. Jednak to hodně svědčí o tom, jak se ruští představitele dnes cítí. Jako arogantní pánové světa, kteří můžou každému přikazovat co má dělat a proti kterým se nesmí nic udělat ani říct. Tak je dobře, že si takovýto pán mohl z okénka svého letadla prohlédnout rumunské stíhačky. Možná to dokonce ani nebyly stíhačky rumunské, ale americké nebo kanadské, které jsou v Rumunsku rozmístěny a to je to, co ho tak rozlítilo.

 Ale je tu ještě jedna vážnější věc. Onen ruský nadčlověk, který chce létat nad Evropou v jaderném bombardéru Tu-160 totiž z Moldávie údajně vezl archy s peticí, kde místní Rusové žádají připojení separatistického Podněsteří k Rusku. Petici údajně zabavili Moldavské úřady, kdežto vicepremiér Rogozin se chvástá, že většinu dovezl do Moskvy. Ale o jeho chvástání fakt nejde. Jde o Moldávii a o to, že Rusové jasně připravují další anexi a tentokrát zde. Zdá se tedy, že Rusko je momentálně na válečném tažení za další a další území a je to přesně tak, jak se říká. Pokud se Rusko nepodaří zastavit na Ukrajině, bude pokračovat.

 A samozřejmě podle Rusů bude to, že si Moldavané dovolili zabavit petici, která ohrožuje jejich zemi ještě „vážnou dohru“. Pánové světa vyhrožují.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

24.května 1941 byl potopen bitevní křižník HMS Hood v bitvě v Dánském průlivu

24.května 1391 – Založení Betlémská kaple. Založili ji staroměstský měšťan Kříž a Hanuš z Milheimu. Později v ní kázal Mistr Jan Hus

Translate