Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 14

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Richard Plíhal - Odpověděl na komentář # 4636 v Vzpomínka na politruky
Už je chudáky nechme na pokoji. Samozřejmě, jejich účel v armádě ČSLA byl nutný, především v časech, kdy bylo úzkostlivě...
České firmy kritizují tendry na roušky a respirátory. ‚Konec pohádky,‘ říká jeden z výrobců https://www.irozhlas.cz/zpr...
Chybička se vloudila. Už jsem to napravil.
Samopal vz.58: The Czechoslovakian Answer to the AK
Trocha čtení k tématu: Obrněný vlak Orlík byl postrachem Transsibiřské magistrály. Jeho strojvůdce má soukromé muzeum ht...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 15. 5. 2014 20:49 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Mezinárodní islamismus: Brunej, Nigérie, Jemen a Sýrie

Brunejský sultanát zavádí šáriju. Opravdoví muži nekupují ženy. Boje s islamisty v Jemenu a Sýrii.

To, co se stalo v Bruneji, vyvrací domněnky některých, že islamismus jde  ruku v ruce s lidovými bouřemi, že je to něco jako orientální forma komunismu. O Bruneji se toho v médiích nikdy nic nepsalo. Je to bohatá ropná země umístěná na ostrově Borneo. Je nedemokratická, vládne ji sultán. Je islámská. Brunej rozhodla zavést právo Šárka. Jaksi organizovaně, shora. Zřejmě proto, že se média zmínila o tom, že nové zákony postihnou i homosexuály, tak se proti tomu ozvaly americké celebrity., protože boj za práva homosexuálů je dnes na západě velká móda. Ale proč se jim vysmívat? Myslím těm celebritám, ne brunejským homosexuálům. Postavili se za správnou věc a Šárka v Bruneji nepostihne jen homosexuály, ale třeba i nevěrníky a podobně, prostě klasický islamistický teror.

 Není úplně spravedlivé se celebritám vysmívat i proto, že se zastaly nigerijských dívek, jejichž únos není žádnou záležitostí pro módní fňukaly. Je to špatná a zavrženíhodná věc, která naplno ukazuje, jak vypadá militantní islám. Únosy, násilné obrácení na „pravou víru“ a otroctví. Akce islamistů z Boko Haram dávají za pravdu těm nejzašlejším kritikům islámu.

 Samozřejmě mnohem účinnější než „akce“ celebrit je skutečná akce, vyslání západních a především amerických agentů a speciálních sil do Nigerie, aby pomohly dívky zachránit. Pomoc údajně nabídl i Izrael a USA vyslaly i špionážní letouny a mluví se i o tom, že tajně i vojáky námořní pěchoty.

 Držme jim tedy palce, ať se tato vskutku mezinárodní mise, proti které nemůže nikdo, kdo není zavilý islamista, nic mít podaří. Samozřejmě, že kromě i kdyby se děvčata podařilo zachránit, problém rozpínavosti islamistů to neřeší a je potřeba mezinárodní spolupráce i v boji proti Boko Haram. Uvidíme, jestli to budou celebrity dál podporovat. Co myslíte? Já typuji, že ne.

 Nový vzestup islamistů zažívá i Jemen. Teroristé útočí na armádu i vládní budovy. Odnesli to francouzští diplomaté a terčem útoku se stali i další západní. 24. 4. však teroristé šlápli vedle, když zaútočili na vozidlo se zápaďany, kteří profesionálně odpověděli palbou. Pozdější pátrání médii zjistilo, že se jednalo o příslušníky speciální amerických sil a CIA.

 Před dvěma lety začaly USA zvyšovat počet amerických vojáků v Jemenu, kterých tam v tu dobu bylo jen 50. Další silnou jednotku tvoří agenti CIA. Nepočítaje v to americké drony ze Saudské Arábie, které létají nad Jemenem.

 Jemen se tak stává stále významnější bojištěm proti terorismu a islamismu.

 Stejným bojištěm je i Sýrie. I když tam samozřejmě nejsou karty rozdané tak poměrně jednoduše jako v Jemenu a s teroristy oficiálně bojuje i nepřijatelný Asadův režim, stejně jako sekulární povstalci.  Vypadá to, že sekulární povstalci jsou jakoby na dně, ale není to pravda. Znovu se organizují pro další boje.

 Američané a další západní země jednají se syrskou sekulární opozicí. Rovněž se okolo Sýrie stalo něco velmi podstatného. Turecko se rozhodlo přestat podporovat islamisty a rozhodlo se podporovat sekularisty. Turecko vyslalo do severní Sýrie své agenty, kteří unášejí a likvidují velitele džihádistických jednotek. Dokonce pro to vyčlenilo tajnou jednotky o síle praporu, která pronikla do povstalci kontrolované Sýrie a zabíjí tam islamisty. Dokonce se zaměřuje ve spolupráci se západem na islamisty, kteří zde dorazili z Evropy, do Evropy by se mohli vrátit a mohli by být nebezpeční. Podařilo se jim například zajmout německého džihádistů, který rekrutoval islamisty v Německu a předat jej německé rozvědce.

 Tajné služby dalších zemí regionu pokračují v podobné, ale spíš politické erozi džihádistických jednotek. Snaží se, aby opustily frontu a boj přebrali umírnění. Přesto je to práce, která si vyžádá ještě hodně času, protože například jen islamistická organizace Al-Nusra tvoří 60% povstaleckých skupin.

Ale naděje pro Sýrii stále existuje.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

2.července 1396 – Jan z Jenštejna abdikoval na svůj úřad pražského arcibiskupa a vysvětil na tuto pozici svého synovce Olbrama ze Škvorce.

2.července 1940 Říšský maršál Hermann Göring vyhlásil totální vzdušnou blokádu Anglie.

2.července 1917 vyhlásilo Řecko válku Centrálním mocnostem.