Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 14

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Aviator - Komentář v MI-8/-17 Hip
Maďaři v letos v březnu vyřadili své poslední vrtulníky Mil Mi-8, stalo se tak po 52 letech jejich provozování.
Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Mám teď rozpracováno dost děl z 1. světové války. Část je i hotová a jen čeká na korekci/zveřejnění.
Duke - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Je pravda, že z WW1 toho tu tolik nemáme.
Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?

ZPRÁVY

Zveřejněno: 17. 5. 2014 20:50 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Plyn, OSN a ukrajinská oligarchie

Jak to bude s tím plynem?  OSN říká, že Rusové porušují lidská práva. Konečně! Skutečná moc na Ukrajině zakročila.

Putin vyhrožuje Evropě ukončením dodávek plynu.  Zatímco my se tady hádáme, jestli od něj plyn odebírat nebo jej sankčně nebrat, Putin vyhrožuje sám jeho zastavením. To jsou paradoxy. Alle jen zdánlivě. Putin podle mě blafuje. On nevydírá Evropu, protože by se mu jednalo o peníze za plyn dodaný Ukrajině, ale chce Evropu a Ukrajinu rozdělit. Říká Evropanům- nepodporujte Ukrajinu nebo nebudete mít čím topit. No, ještě že se blíží léto. 

 Ale Putin zároveň říká i druhou věc. Já se nebojím toho, že si ode mě nebudete brát plyn. Vůbec mi to nevadí. Podle mě to je jeden velký bluf. Putin ten plyn prostě prodávat musí. Pořád platí, že ten plyn bychom od něj měli přestát brát dobrovolně a nenechat se vydírat.

 Hysterickou reakci Ruska vyvolala zpráva OSN, která potvrdila porušování lidských práv ze strany separatistů. OSN jednoznačně konstatovala, že proruští separatisté na Ukrajině dopouštějí vražd, mučení, bití, únosů, zastrašování a znásilňování. Rovněž konstatuje, že Rusko porušuje práva krymských Tatarů a uplatňuje na ně národností perzekuci.

 Velmi podstatné je však, taky to, že OSN konstatovala, že za požár v Oděse nesou odpovědnost proruští separatisté. Není divu, že jsou Rusové tak vzteklí, když jim jejich lži a propagandu nebere stále ještě tolik lidí a institucí, kolik by si přáli.

 V Mariopolu ukrajinský oligarcha Achmetov ukázal vlastní vládě, jak by se měla chovat, kdyby byla silná a jasně ukázal to, jak by se mělo chovat k separatistům. Vyslala dělníky a policie proti separatistům a to ve značném počtu a bez nějakých dohadů jim prostě rozebrali jejich barikády, načež se separatisté písemně zavázali, že složí zbraně a přestanou okupovat vládní budovy. Přesně to by se mělo stát na celé Ukrajině. Psala jsem před několika dny, že správné řešení pro Ukrajinu existuje a zásah v Mariopolu byl přesně podle toho. Barikády a okupace vládních budov by měla skončit na celé Ukrajině, a pokud nesouhlasí někdo s přechodnou vládou v Kyjevě, mělo by se to přenést do politické roviny.  Dle mého názory je to přece samozřejmé a naprat přirozené, nechápu, jak s tímto může mít někdo problém nebo někdo nemůže vědět, že přesně takhle to má být.

 Samozřejmě je menši vadou na kráse, že s ukázkou řešení přišel soukromý oligarcha a nikoliv ukrajinská vláda. Ukazuje to, kdo má na Ukrajině reálnou moc. Ale opět je potřeba zdůraznit, že tento stav na Ukrajině je důsledkem dějinného působení Sovětského svazu a Ruska a dílem postsovětských a proruských režimů na Ukrajině. Kdyby se Ukrajina nestala terčem ruské propagandy, tak by bylo evidentní, že musí nejprve proběhnout prezidentské volby, poté volby do parlamentu a pak musí zajít široká rekonstrukce země a to jak ekonomická, tak právní a morální a případně i státoprávní.  To je normální postup, který se například po roce 1989 odehrál u nás.

 Je to proruský nesmysl chtít, aby byla Ukrajina 2 měsíce po revoluci jako Švýcarsko.  Je odporný proruský nesmysl označovat ukrajinskou vládu za nelegitimní. Uvědomil jsem si jak je to odporné, když sem si vzpomněl na náš vývoj po roce 1989. Po Sametové revoluci byli do Federálního shromáždění dokonce kooptováni poslanci. To znamená, že byli do parlamentu poslání lidé na základě politických dohod, aniž by je někdo vůbec volil. A tímto parlamentem byl zvolen Havel a vycházela z něj i legitimita Čalfovy vlády. A to až do voleb v roce 1990. A přesto to nikdo nenazýval juntou. To, co je na Ukrajině je pouze přechodný stav, protože neleze druhý den po revoluci udělat volby. Kdo to nechápe je hlupák nebo proruský kolaborant, což je horší.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

6.května 1824 – Zahájení pravidelných českých představení ve Stavovském divadle (?21.4.1783). Česká představení však neměla stejné postavení jako německá – pořádala se pouze v neděli a ve svátek odpoledne. Herecký sbor stavovského divadla byl také německý, pročež musel být do českých her doplňován ochotníky.

6.května 1945 osvobozují Američané Plzeň, kde předchozího dne vypuklo povstání proti okupantům.

6.května 1757 – Bitva u Štěrbohol (sedmiletá válka) mezi Pruskem a Rakousko-rusko-sasko-švédskou koalicí. Prusko zde porazilo Rakouskou armádu.

Translate