Kdo je online

Přihlášení uživatelé 2
Hosté 45

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Švédsko dál razí strategii nedělat nic. Mrtvých skokově přibývá "Ve Švédsku stoupá tlak na vládu, aby zavedla přísnější ...
Z iRozhlas.cz: Tak alespoň nějaká pozitivní zpráva.
Vyšel nový A report, kde se píše o armádě i v souvislosti se současnou epidemií. http://www.mocr.army.cz/assets/multimed...
Na letadlových lodích USS Ronald Reagan a USS Theodore Roosevelt jsou námořnici nakažení virem Covid-19.
Itálie překonala hranici 100 tisíc nemocných. Za den zemřelo 812 lidí Itálie za posledních 24 hodin hlásí 4 050 nových p...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 17. 5. 2014 20:50 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Plyn, OSN a ukrajinská oligarchie

Jak to bude s tím plynem?  OSN říká, že Rusové porušují lidská práva. Konečně! Skutečná moc na Ukrajině zakročila.

Putin vyhrožuje Evropě ukončením dodávek plynu.  Zatímco my se tady hádáme, jestli od něj plyn odebírat nebo jej sankčně nebrat, Putin vyhrožuje sám jeho zastavením. To jsou paradoxy. Alle jen zdánlivě. Putin podle mě blafuje. On nevydírá Evropu, protože by se mu jednalo o peníze za plyn dodaný Ukrajině, ale chce Evropu a Ukrajinu rozdělit. Říká Evropanům- nepodporujte Ukrajinu nebo nebudete mít čím topit. No, ještě že se blíží léto. 

 Ale Putin zároveň říká i druhou věc. Já se nebojím toho, že si ode mě nebudete brát plyn. Vůbec mi to nevadí. Podle mě to je jeden velký bluf. Putin ten plyn prostě prodávat musí. Pořád platí, že ten plyn bychom od něj měli přestát brát dobrovolně a nenechat se vydírat.

 Hysterickou reakci Ruska vyvolala zpráva OSN, která potvrdila porušování lidských práv ze strany separatistů. OSN jednoznačně konstatovala, že proruští separatisté na Ukrajině dopouštějí vražd, mučení, bití, únosů, zastrašování a znásilňování. Rovněž konstatuje, že Rusko porušuje práva krymských Tatarů a uplatňuje na ně národností perzekuci.

 Velmi podstatné je však, taky to, že OSN konstatovala, že za požár v Oděse nesou odpovědnost proruští separatisté. Není divu, že jsou Rusové tak vzteklí, když jim jejich lži a propagandu nebere stále ještě tolik lidí a institucí, kolik by si přáli.

 V Mariopolu ukrajinský oligarcha Achmetov ukázal vlastní vládě, jak by se měla chovat, kdyby byla silná a jasně ukázal to, jak by se mělo chovat k separatistům. Vyslala dělníky a policie proti separatistům a to ve značném počtu a bez nějakých dohadů jim prostě rozebrali jejich barikády, načež se separatisté písemně zavázali, že složí zbraně a přestanou okupovat vládní budovy. Přesně to by se mělo stát na celé Ukrajině. Psala jsem před několika dny, že správné řešení pro Ukrajinu existuje a zásah v Mariopolu byl přesně podle toho. Barikády a okupace vládních budov by měla skončit na celé Ukrajině, a pokud nesouhlasí někdo s přechodnou vládou v Kyjevě, mělo by se to přenést do politické roviny.  Dle mého názory je to přece samozřejmé a naprat přirozené, nechápu, jak s tímto může mít někdo problém nebo někdo nemůže vědět, že přesně takhle to má být.

 Samozřejmě je menši vadou na kráse, že s ukázkou řešení přišel soukromý oligarcha a nikoliv ukrajinská vláda. Ukazuje to, kdo má na Ukrajině reálnou moc. Ale opět je potřeba zdůraznit, že tento stav na Ukrajině je důsledkem dějinného působení Sovětského svazu a Ruska a dílem postsovětských a proruských režimů na Ukrajině. Kdyby se Ukrajina nestala terčem ruské propagandy, tak by bylo evidentní, že musí nejprve proběhnout prezidentské volby, poté volby do parlamentu a pak musí zajít široká rekonstrukce země a to jak ekonomická, tak právní a morální a případně i státoprávní.  To je normální postup, který se například po roce 1989 odehrál u nás.

 Je to proruský nesmysl chtít, aby byla Ukrajina 2 měsíce po revoluci jako Švýcarsko.  Je odporný proruský nesmysl označovat ukrajinskou vládu za nelegitimní. Uvědomil jsem si jak je to odporné, když sem si vzpomněl na náš vývoj po roce 1989. Po Sametové revoluci byli do Federálního shromáždění dokonce kooptováni poslanci. To znamená, že byli do parlamentu poslání lidé na základě politických dohod, aniž by je někdo vůbec volil. A tímto parlamentem byl zvolen Havel a vycházela z něj i legitimita Čalfovy vlády. A to až do voleb v roce 1990. A přesto to nikdo nenazýval juntou. To, co je na Ukrajině je pouze přechodný stav, protože neleze druhý den po revoluci udělat volby. Kdo to nechápe je hlupák nebo proruský kolaborant, což je horší.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

8.dubna 1918 začal v Římě třídenní Kongres utlačovaných národností Rakousko-Uherska.

8.dubna 1922 zemřel známý německý generál a náčelník generálního štábu v letech 1.světové války Erich von Falkenhayn.

8.dubna 1848 – Kabinetní list. Byl odpovědí na druhou pražskou petici císaři(?29.3.1848). Sliboval rovnoprávnost češtiny a němčiny ve všech odvětvích státní správy a ve školství a dále rozšíření zemského sněmu o příslušníky nižších vrstev. Požadavek spojení zemí Koruny české odkazoval na rozhodnutí budoucího sněmu.