Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 21

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 29. 5. 2014 11:52 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Porošenko a Čečenci

Nový ukrajinský prezident je akční a to je dobře. Zprávy rádia Jerevan ohledně cizích žoldáků na Ukrajině.

Nový ukrajinský prezident Porošenko ještě nebyl inaugurován, ale už svou zemi vede správným směrem. Je sice pravda, že současné přitvrzení bojů v Doněcku je spíš reakcí na snahu separatistů obsadit místní letiště, ale Porošenko jej plně podporuje a zdá se, že se s tím Ukrajinci konečně přestali mazat a to je dobře. Teroristi musí být zničeni a Porošenko to ví. Likvidace proruských a ruských teroristů na východní Ukrajině je podobně správné jako likvidace Al Kajdy. Je dobře, že Ukrajina má konečně rozhodného prezidenta. Svého vůdce. Někoho, kdo je hodný soupeřit s Putinem a nebojí se ho. A jestli se separatistům nelíbí, že ukrajinští vojáci zabíjejí, není nic snazšího než se vzdát.

 A navíc požádal USA o pomoc. O zbraně a o výcvik. Dost pochybuju, že ji dostane, ale je jasné, že ten člověk ví, co chce.

 Kromě toho, že se Porošenko nebojí podpořit násilí, k čemu je potřeba politická odvaha, tak má i dobré nápady. Aby USA obnovily land-lease s druhé světové války. To by mohla být metoda, jakou by mohl takový bázlivý americký prezident typu Barracka Obamy vést aktivní silovou politiku, aniž by riskoval tolik neoblíbené vysílání armád. Mohla by to být metoda, jak umožnit spojencům, aby se bránili sami. Tak land-lease myslel i prezident Roosevelt, když si USA ještě nepřipouštěla zapojení do druhé světové války. Chtěl, aby se USA staly „zbrojnici demokracie“.

 A teď rádio Jerevan vtip. Byl asi vtipnější, kdyby to nebyla pravda. Takže, je pravda, že na ukrajinské straně bojují američtí žoldáci? Ano je. Ovšem nebojují na straně ukrajinské, ale na straně proruské a nejsou to žoldáci američtí, ale čečenští. Stále častěji se objevují informace o tom, že na straně separatistů bojují čečenští hrdlořezové proruského čečenského diktátora Kadyrova, kterému Putin dovolil za jeho prokremelskou kolaboraci proměnit si Čečensko ve svou soukromou zem. Jen tak mimochodem si říkám, jestli to třeba není motivací některých českých politiků, proč podporují Putina. Třeba doufají, že jednou v budoucnosti jim Putin udělí Česko v léno.  

 Ale co se týká Čečenců, je známo, že poturčenec horší Turka a že mezi největší válečné nacistické zločince patřili kolaboranti z porobených zemí. To samé je i v Čečensku a místní provládní vojáci se při potírání islamistického odboje dopustili mnoha ohavných činů. Prostě využili svou domorodou kavkazskou krutost proti svým lidem. A nyní zase mají možnost ji využít proti obyvatelům východní Ukrajiny. Houby banderovci. Houby američtí žoldáci. Opět Rusové dělají to, z čeho obviňují ostatní.

 Vývoj na Ukrajině je tedy dramatický a bohužel docela krvavý, ale přesto tam dobro a zlo stojí proti sobě. Kdežto do zbytku Evropy pomalu proudí jako nějaká nakažlivá nemoc. Přes všechno, co Putin provedl, jej pozvali na oslavy vylodění v Normandii, tedy na oslavu epické bitvy proti hodnotám, které sám reprezentuje a evidentně ho nehodlají zatknout a odvést do Haagu, ale chtějí se s ním objímat, potřásat rukama a mluvit s ním. Přestože se Obama odmítl bavit s Putinem jeden na jednoho, Hollande se chlubí, že to udělá.

 Velmi se obávám, že během oslav dne D dojde k velkému usmíření mezi západem a Ruskem na což nejprve doplatí Krym, pak zbytek Ukrajiny a nakonec my všichni.

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Antifa

  Koukám, že hnědý mor z Majdanu se šíří i na českém webu. Pro toho, kdo si dá práci a shlédne několik videí z nezávislých serverů se téhle pošahané agitce může pouze smát.

 • Jaké nezávíslé servery máte na mysli? Předpokládám, že to jsou pouze ty co neodporují vašemu názoru o velkém Rusku. Nezávislé zprávy z Ukrajiny nejsou. Buď jsou proukrajinské, nebo proruské. Pak ovšem závisí na vaší schopnosti vyselektovat pravdu (jako že rusko je de fakto fašistický stát se silovou politikou, kde podporují rozdělení Ukrajiny, zatímco hodlají zpřísnit už tak tvrdé zákony na potlačení jakéhokoli separatistického náznaku v Rusku).

 • Návštěvník - bojna@bojna.cz

  V odpovědi na: Duke

  Použití armády proti vlastnímu obyvatelstvu je genocida a dělostřelecké ostřelování a letecké bombardování civilního obyvatelstva je zločinem proti lidskosti. Nicméně v Doněcké a Luhanské oblasti proběhlo demokratické referendum http://jdem.cz/bbcmg7 a nyní se oba státy nacházejí v Novorossijsku. Takové referendum pokud je mi známo na Slovensku neproběhlo, takže dodnes nevíme, jaký by byl názor většiny Slováků na setrvání ve společném státě dvou bratrských národů. Ono celkově Česká republika není moc svobodná země, když se ani po 21 letech nehledí na názor občanů vyplývajícího z obecného referenda. A z toho mám právě dobrý pocit u Novorossijska, že si budují stát, který slouží lidem a nikoliv oligarchům, to je skutečná sametová revoluce, ostatně i ta vznikající obrozenecká armáda má za cíl pouze chránit domovy a právo žít po svém před okupanty, banderovci (Národní garda - Pravý sektor) a Kolomajského eskadrami smrti. Do hodnocení Ruska se pouštět nebudu, co však vidíte možné v případě Ruska, tak mohu pro změnu potvrdit i v případě fašistického USA, které si navíc dle libovůle a bez ohledu na OSN rozpoutává války všude po světě. Každý člověk je obdařen schopností rozeznat dobro od zla a jako potomek Husův musíte umět rozpoznat Pravdu. Pokud to neumíte, tak se podívejte na goebelsovskou lež fašistické junty v Kyjevě vydávající rozbombardovanou školu a dětskou školku za aktivity soupeřících skupin teroristů nebo jejich kulatý stůl bez přizvání opozice a vůbec zástupců obyvatel regionu jihovýchodu - nepřipadá Vám to jako dost fašistické. V průběhu kárné operaci (reminiscence na wehrmacht a SS) vybombardované a spálené domy, obytné čtvrti, obchody, školy a školky, EURO 2012 mezinárodní letiště. Dosud byly použity dělostřelecké granáty těžké artilerie, rakety z bojových vrtulníků a stíhaček. UkrArmy byla spatřena jak nabíjí raketomety ve střelecké pozici. Takto si představujete soužití ve společné federaci ???

 • Návštěvník - Antifa

  V odpovědi na: Návštěvník - bojna@bojna.cz

  Naštěstí existují i zahraniční novináři, kteří natáčejí v oblasti válečných konfliktů na obou stranách, takže můžeme vyvrátit další tendenční domněnku v článku, americké vojenské konzervy už Pravý sektor obdržel. Ještě se vrátím k těm Čečencům, na náměstí v Doněcku je ženy, děti, ale i starci pamatující boj proti fašismu přivítali jako své ochránce, obdarovávali a objímali je a nyní těchto 12 hrdlořezů z článku kontroluje projíždějící vozy na kontrolním stanovišti, zatímco se z branců formuje Novorossijská armáda. No jestli oni ti kozáci, kteří přišli svým bratrům kozákům na pomoc na toto území v povodí Donu historicky nepatří ... více než západoukrajinští neonacisté z podivného batalionu Dněpr.

 • Pokud je mi známo tak zásahy jsou proti jak vy říkáte "osvobozenecké armádě", ne civilnímu obyvatelstvu. Docela bych chtěl vidět jak civil dokáže sestřelit vojenský vrtulník. Dále by bylo fajn zjistit si, co to je fašismus a pak samozřejmě nevěřit proseparatistické propagandě o tom, že na Ukrajině jsou jen banderovci, armáda je plná nacistů a fašistů a dalších minoritních skupin ignorujíce to, že separatistické jednotky jsou jimi prolezlé taky.
  To, že spolu separatistické skupiny také soupeří je holt pravda. A ne, fašistické není ignorace opozice, která bojuje se zbraní v ruce. Není to ani komunistické... to jen vy vydíte fašismus v kyjevě a pravdoláskaře na východě, ale to je značně omezený pohled. Jen to nemusí být správné.
  Ukrajina není federace a jednostranné vyhlášení nezávislosti a následně války je asi tak demokratické a morální, jako zabrání Krymu Ruskem. Tam byla alespoň většina proruská, na východě Ukrajiny tomu už tak ale není.

 • Návštěvník - Antifa

  V odpovědi na: Duke

  Váš příspěvek považuji za vrchol cynismu, za který by se nemusel stydět ani Miloševičův nebo Porošenkův (Turčinovův) režim. Vydávat zavražděné ženy, děti za teroristy, to chce opravdu banderovský žaludek. Obdivuji Vaši bohorovnost někoho poučovat, když jste si nebyl schopen ověřit ani základní fakta, která jsem Vám naznačil v předchozím příspěvku a nadále se blamujete popíráním zločinů ukrajinského režimu - nezapomínejte, že lež má krátké nohy. Ochraňuj nás Bůh před neonacisty verbovanými a placenými oligarchy, řízenými nacistickými pohlaváry a nacionalisty, kteří si při rozpadu společného státu myslí, že bojový vrtulník nebo stíhačka patří do měst a zavírají oči nebo dokonce schvalují vyhlazování, blokády a vyhánění civilního obyvatelstva plošným leteckým, dělostřeleckým a raketovým ostřelováním (domů, obytných čtvrtí, škol, dětských školek, nemocnic, administrativních budov, centrálních parků, obchodů, podniků, atd.) .

 • Návštěvník - Antifa

  Přesně takoví váleční štváči jako jste vy a Schwarzenberg od začátku podporující fašistickou juntu v Kyjevě, která se dostala k moci odporným Majdanem neonacistů, hooligans a demonstrantů za peníze mohou za rozpad Ukrajiny. Pravý sektor : Москалей на ножи! Bandy banderovců řádící po Ukrajině, zastavující autobusy kvůli krymské značce a terorizující obyvatelstvo kvůli používání ruštiny, takto jste si představoval společné soužití ve federaci ? Putin byl vývojem na Ukrajině, potažmo západem a oligarchy, chtě nechtě dotlačen k obsazení Krymu - nutno podotknout až po proběhlém referendu, které nám doma a v Evropě tak upírají, aby ochránil rusky hovořící obyvatelstvo a je než dobře, že mají klid a mír a nemusí se obávat vyhlazování civilního obyvatelstva Pravým sektorem (tzv. Národní gardou Jaroš Jugend).

 • Doufám, že vystupujete pod jménem Antifa, aby jste ji zdiskreditoval. Jednak mi popiště fašističnost junty v Kyjevě a druhak nějaký aspoň trochu nezávislý podklad vašeho tvrzení o tom,že Majdan je jenom o neonacistech a dalších podvratných živlech.
  Putin byl dotlačen tak jedině k tomu, aby to samé nezkoušel na východě. Jednak si zjistěte co to je Budapešťské memorandum, poté porovnejte fašistická zřízení s Putinským Ruskem a nakonec o tom, jak se v Rusku zpřísňují zákony proti jakémukoli náznaku separatismu. Možná vám to trochu vyrovná náhled na situaci ve východní evropě.
  A opět, Ukrajina není federace.

 • Návštěvník - Antifa

  V odpovědi na: Duke

  Pokud se někdo diskredituje papouškováním ukrajinské propagandy, v této chvíli již nacistického režimu, tak je to především časopis Vojsko.net. Od seriózního periodika očekávám více než politickou linii ČTK a školení NATO. Státy samozřejmě vznikají jednostranným vyhlášením nezávislosti (lidem http://jdem.cz/bbcmg7 nebo zástupci lidu) a pokud mají političtí předáci dostatek rozumu, tak spolu ještě uzavřou smlouvu jako v případě dělení Československa. Ukrajina není a již nikdy nebude federace. Nedovedu si představit, že by někdo chtěl žít se svými vrahy, předpokládám historickou hranici danou Dněprem a osvobození Kyjeva od hnědého moru, který vynesl k moci Majdán. P.S.: Mně strašit Putinovským Ruskem nemusíte, nejsem Ukrajinec, který se hlasováním dobrovolně rozhodl pro Ruskou federaci a pětinásobné zvýšení důchodů a rent, poté co se ukrajinská armáda na poloostrově přidala na ruskou stranu. Je až dojemné jaký máte všichni strach o občany Krymu, jak budou pod Putinem trpět, nechtěli byste to rozhodnutí jak žít nechat na nich ?

Vyhledávání

Dnešní den v historii

24.října 1648 – Vestfálský mír ukončil třicetiletou válku. Španělsko a papežská kurie přišly o svůj význam, velmocemi se stává Francie a Švédsko. Vznikly dva nové státy – Švýcarsko a Nizozemí. Čechy ztratily území Horní i Dolní Lužice a zaznamenaly prudký pokles obyvatelstva.V Německu bylo zrovnoprávněno protestantské náboženství s katolickým, do Čech však reformy nepronikly a dále pokračovala protireformace.

24.října 1926 byl spuštěn na vodu italský těžký křižník Trieste.

24.října 1812 dochází k Bitvě u Malojaroslavce. Jedné z bitev Napoleonských válek. Výsledkem je patová situace, Rusové ustupují, ale Napoleon vzdává pronásledování Kutuzova.

Translate