Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 11

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 18. 4. 2014 19:04 Napsal Andrea Kostlánová
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Východní Ukrajina, strach civilistů z proruských aktivistů

Evropští diplomaté a politici ještě nedávno s úsměvem tvrdili, že by se Putin neodvážil zmocnit se protiprávně Krymu. Poté již bez úsměvu sebejistě tvrdili, že Putin nemá v úmyslu vtrhnout na Ukrajinu, třebaže vyslal tankové divize na ukrajinské hranice, a jeho pravdomluvnost již nemohla být brána vážně. Tato nečinnost ze strany evropských vlád již není bezmocnost, ale přihlouplost na druhou, jak prohlašuje Švédsko, PL a pobaltské státy.  

Evropa hloupě přihlíží, jak Putin úskočně likviduje nezávislý stát Ukrajinu, člena OSN, ozbrojenými tlupami, které vedou ruští důstojníci.

Nikdo se nepozastaví nad tím, že kdyby se nějaká podobná ozbrojená tlupa objevila na území RF a obsadila nějakou radnici či úřad, Putin by ji nechal nemilosrdně do jednoho postřílet, a kdyby ji podpořili ruští civilisté onoho městečka, nechal by jej vybombardovat, jak to dělal v Čečensku.

Evropa se naivně domnívá, že se Putin Ukrajinou nasytí.

Proruští teroristé v kuklách, ozbrojeni od hlavy k patě automatickými zbraněmi, odstřelovačskými puškami, granáty, vojenskými dalekohledy, vysílačkami, celý druhý dubnový týden za pomoci místních tajných rezidentur ruské vojenské rozvědky  „přebírali“ jedno východoukrajinské město za druhým ( očití svědci prohlašují, že přebírání budov bylo dohodnuté s některými místními „ úředníky“ , Putin ukrajinským úředníkům a policistům slíbil dvojnásobné platy) , a zavádějí kontrolní stanoviště na silnicích .

K ozbrojencům se přidávají stovky ( nikoliv statisíce) východoukrajinských civilistů, ale spolu s civilisty se k nim dle krymského scénáře nenápadně připojují i po zuby vyzbrojení  a maskovaní ruští vojáci v uniformách bez insignií s viditelně lepšími zbraněmi - vojáci pravidelné armády musí mít na uniformách insignie, jinak nepodléhají ochraně mezinárodního práva, a mohou být zatčeni a postaveni před soud jako teroristé.

Putin především nemůže připustit, aby se na Ukrajině konaly řádné volby – proto ještě před volbami zamýšlí se svými tankovými divizemi na hranicích donutit Kyjev k násilné „federalizaci“ Ukrajiny, kdy mu nová ústavní architektura umožní Ukrajinu nějakou formou asociační dohody připoutat k RF, „ satelizovat“ ji, vykonávat nad ní přímou kontrolu omezením její státní suverenity dle Brežněnova návodu, který Putina naučili v kurzech KGB.

Putin zamýšlel v terénu de facto násilně prosadit jihovýchodní „ Ukrajinskou federaci“ ( od Doněcku po Oděsu ), aniž by se ptal Kyjeva, ještě před jednáním v Ženevě (17.4.), jak informoval list The Guardian stále ještě vicepremiér krymské vlády Rustam Těmirgalijev, Krymský Tatar, jenž se postavil proti okupaci Krymu …

Federalizaci Ukrajiny rovněž 12.4.014 v ruské Dumě za bouřlivého potlesku proputinovských poslanců schválila Marina Le Pen.

Mluvčí Dumy a důvěrný přítel Putina důstojník KGB/FSB  Sergej Naryškin  ( třebaže je na EU seznamu sankcionovaných osob,  Naryškin  se 14.4.014 zúčastnil v PAR oslav 60. výročí ruského vstupu do UNESCO) pravdivě uvedl, že „ strana Jednotné Rusko má s Le Penovou Národní frontou mnoho společného „ …

Naryškin poblahopřál Marině Le Pen k volebnímu vítězství, zatímco Marina Le Pen se podivila, že se EU k RF chová tak studenoválečnicky …

Putinovy blízké vztahy s Marinou Le Pen nejsou žádnou tajností, Kreml se dlouhodobě podbízí a sponzoruje ultrapravicová hnutí v Evropě, která  jsou jako on protiamerická, a požadují rozpuštění EU.

10.12.012 v době protiputinovských demonstrací dorazila do Dumy k podpoře Putina Le Penova vnučka Marion Maréchal-Le Pen*1989 poté, co se stala za FN nejmladší poslankyní francouzského NS.

Marina Le Pen byla v Dumě v 6/013 + letos 12.4.014 – ale již v 3/014 Dumu navštívil její diplomatický poradce Aymeric Chauprade, jenž 16.3.014 v době   „ referenda “ na Krymu byl členem proputinovské ultrapravicové delegace, kterou vedl ultrapravičák Luc Michel ( a které se jako „ užiteční  … “ zúčastnili i 3 čeští občané, Milan Šarapatka z hnutí Úsvit, které si notuje s Putinem, a označuje kyjevskou vládu za nelegitimní, exposlanec Miloslav Soušek (ČSSD), starosta Vysokého Mýta, jenž prohlásil, že „ Výsledek referenda je zřejmě správný „ , a Stanislav Berkovec z hnutí Ano - třebaže OBSE pozorovatele na Krym odmítla vyslat, stejně jako v 3/03 do Čečenska, a třebaže  „ neměli ani tušení, za čí peníze na Krym jedou, a bylo jim to zcela jedno“  ) …

Kreml se se svými divizemi na hranicích bude snažit v Ženevě prosadit alespoň ( než ovládne celou východní Ukrajinu ) „ gdaňský koridor“ po celém ukrajinském pobřeží od Mariupolu až k Oděse, odkud je to jen krok do Podněstří, násilně vytvořené ruské enklávy ( 150.000 moldavských Rusů, držitelů ruského pasu) , odtržené od Moldávie, ke které RF nemá pozemní přístup.

Protože Kyjev dnes přísně kontroluje hraniční přechody s Podněstřím,  „ prezident“  enklávy Jevgenij Ševčuk změnil tón, a začal požadovat „ civilizovaný “ rozchod s Moldávií …

Kreml se svými tanky v dosahu vyčkává, až jeho agenti vyprovokují masakry, aby mohl zasáhnout a „ ochránit civilisty “ ( proruští aktivisté jsou v drtivé většině nezaměstnaní a důchodci, kteří nostalgicky vzpomínají na SU - tito civilisté , které chce Putin bránit, ve velkém rabují úřady převzaté od ruských vojáků, a demolují všechno, co je v jejich dosahu )  …

Ruskou veřejnost kremelská propaganda již celé měsíce na vpád ruské armády na Ukrajinu připravuje  – místo slova agrese používá „ humanitární intervence“ , jak se Putin přiučil z mezinárodního slovníku.

Ruská média mohou vládu v Kyjevě „ oslovovat“  pouze výrazy „ fašisté, nacisté, antisemité, vrazi, kteří unášejí, mučí a vraždí civilisty ruského etnika a Židy „, třebaže židovské obce se vůči této lživé propagandě neustále ohrazují .

Tento kremelský slovník používají i zakuklení ozbrojenci ruského původu pobíhající po východní Ukrajině.

Sofistikovaně ozbrojená a disciplinovaná komanda, která k překvapení místních obyvatel 12.4.014 (dle svědků „ s do očí bijící profesionalitou „ ) obsadila policejní stanici a budovu SBU ve Slovjansku ( 116.000 obyvatel) , 110 km severně od Doněcku /150 km od ruských hranic ( nejbližší ruská základna je v Kuzminu ), nebyla žádnými komandy civilistů - podle snímků a videjí šlo o stejné vojáky v ruských uniformách bez insignií jako na Krymu, třebaže nikoliv „zelené“ , ale „strakaté „/v maskáčích.

Nad budovami vztyčili ruskou vlajku a vlajku „Lidové republiky Doněck“, a po zdech vylepili plakáty „ No NATO „ + „ Fašismus neprojde “ ( proruské aktivisty vedl Vjačeslav Ponomarjov).

Svědci z města popisovali „ asi 20členné cizí komando ve zbrusu nových maskáčích bez insignií, vyzbrojené jako elitní jednotka, včetně brýlí pro noční vidění „ – stejně jako na Krymu na dotazy místních občanů neodpovídali.

Nepromluvili ani slovo, jen stále pokukovali po budovách, jako kdyby hledali snipery - pak střelba přišla, a místní lidé se s křikem rozutekli.

Ozbrojenci obsadili i oba přístupy do města - dva mosty, a pokáceli stromy, aby jimi zatarasili cestu případným ukrajinským tankům .

Na strategické křižovatky uprostřed městečka  nanosili přivezené hory pneumatik obepnutých dráty – nákladˇáky také přivezly dopředu připravené  Molotovovy koktejly.

Své přívržence z civilů, kteří již měli lovecké pušky, vyzbrojili kalašnikovy AK47 z  „ převzatého „ policejního skladu …

Ukrajinská policie jako vždy při obsazování budov ruskými ozbrojenci není nikde vidět , avšak  starostka Slavjansku Nella Štěpová pro novináře neohroženě uvedla, že po městě pobíhají „ ruská komanda v maskovacích uniformách bez označení, kteří se ani netají s tím, že přišli z okupovaného Krymu a z RF „ ...

Po svém prohlášení starostka Slavjanska zmizela.

Podle krymského scénáře šéf  “ povstalců “  požádal Putina o pomoc, aby toto město připojil k RF jako provincii, jak uvedl Putinův mluvčí Dmitri Peskov, jenž dodal :“ Putin dostává z východní Ukrajiny stovky takových žádostí“ …

12.4.014  podobné zakuklené 20členné komando ve zbrusu nových uniformách ruské armády bez insignií profesionálně přepadlo policejní stanici v Kramatorsku, a poté ji předali „místním“  proruským milicionářům, z nichž někteří dorazili až z Doněcka .

Zdejšího vojenského letiště se však nedokázali zmocnit ani po třech dnech, takže proruský dav před letištěm  15.4. alespoň po štvavé  kampani ruských médií téměř zlynčoval generála Vasila Krutova, jenž byl v rámci protiteroristické operace Kyjevem jmenován zástupcem velitele zdejší pobočky SBU, a jenž dobrovolně vyšel před základnu si s davem promluvit.

Generála brutálně zbilo 30 po zuby ozbrojených mužů poté, co ruský tisk lživě uvedl, že na základně ukrajinští vojáci, kteří sem byli Kyjevem v rámci protiteroristické  operace dopraveni letecky,  „zastřelili 4 až 11 aktivistů „  - byla zavolána záchranka, ale nebyla na leteckou základnu vpuštěna.

Starosta Kramatorska tudíž přišel na základnu požadovat vysvětlení – ze základny před proruský dav vyšel gen. Krutov, jenž vysvětloval, proč sem byli ukrajinští vojáci posláni.

Po protiteroristické operaci ukrajinských specnaz / zvláštních jednotek 15.4.014 proruští „ aktivisté“  vyklidili i  budovu policie, takže  Medvěděv zvolal, že se „ kyjevští fašisté museli zbláznit, když  vojenské letiště  v Kramatorsku nevydali ruskému komandu „ , zatímco Putin Merkelové po telefonu oznámil, že „ na východní Ukrajině zuří občanská válka „ …  .

To samé další ruské „ tiché „ komando předvedlo v Jenakijeve.

Východoukrajinská města na silniční ose Charkov – Doněck ( Jenakijeve, Kramatorsk, Slovjansk)  se pod plíživou koordinovanou agresí ruských vojáků bortí jako domečky z karet s civilisty v nich jako rukojmími maskovaných ruských ozbrojenců, kterým přicházejí žehnat v jejich boji proti „ fašismu“ ruští popové vzešlí z řad KGB/FSB, jako blondˇatý dlouhovlasý pop „Alexej“ z RF,  „ motorkář“ v kožené bundě .

Po Jenakijeve přišlo na řadu hornické město Gorlovka (280.000 obyvatel) , 40 km od Doněcka, které se svoji chemičkou a bolševickou infrastrukturou, včetně Leninovy sochy před radnicí, připomíná tristní pohlednici ze SU.

Jeho radnici a policejní stanici obsadilo maskované ozbrojené komando, zatímco asi 200 proruských aktivistů  před budovou sprostými slovy provázeli nucený odchod z radnice zdejšího starosty.

Před policejní stanicí, kterou bránil jenom její šéf ( jenž den předtím nechal obezřetně ze stanice odvézt všechny zbraně),  stáli jako krotcí beránci místní policisté .

Velitel komanda z GRU si je jednoho po druhém předvolával k výslechu – do své policejní stanice vcházeli s rukama nad hlavou, aby je příslušníci komanda mohli prohledat.

V potyčkách s proruským davem ( v němž byli většinou horníci z místních uzavřených dolů ) byli zraněni 4 lidé, z toho jeden aktivista, jenž chtěl nad policejní stanicí vyvěsit ruskou vlajku, a šéf policie, jenž mu v tom bránil – dav jej za to zlynčoval, skončil v nemocnici s frakturou lebky.

Stranou této silniční osy  „ s obyvateli nekomunikující “ ruská komanda obsadila vládní budovu v Mariupoli u Azovského moře, a napadla místní jednotku vnitra.

Čím blíže k ruským hranicím, tím je „ separatismus“  sebevědomější,  jako v Luhansku , nejvýchodnějším ukrajinském městě, kde však ukrajinská národnost  (51%) převládá nad ruskou (47%) …

Luhansk, strojírenské město (lokomotivy), leží na hlavní trati spojující Donbas s jihozápadním Ruskem.

Ruská tajná služba zde proruské milicionáře/ „ Jihovýchodní armádu“  vybavila útočnými puškami, zbraněmi pro přesné zásahy, které jsou jinak vyhrazené jen elitním střelcům, a mj. ručními vrhači granátů.

„ Jihovýchodní armádu „ vede na Ukrajině neznámý Valerij Bolotov v uniformě Specnaz, jenž se 6.4.014 zmocnil zdejší budovy SBU, před kterou nyní táboří několik desítek jeho přívrženců, většinou starších lidí, kterých proruští ozbrojenci s jejich souhlasem využívají jako lidských štítů,  jak to již předvedli na Krymu.

Do města k vyjednávání dorazil Andrij Parubij, ale vyjednavači „Jihovýchodní armády“ záměrně dle příkazu Kremlu kladli nesplnitelné podmínky – uznání své   „ armády“ a referendum o připojení k RF.

Pravidelné rozhovory s Bolotovem o jeho boji proti kyjevským „ fašistům „ vysílá ruská TV Rossija 1.

Pořady ruských TV stanic o občanské válce na Ukrajině nemají hlavu ani patu, a svými záběry si protiřečí,  např. Rossija 1 + NTV 11.4.014 ukazovaly jistého Andreje Petkova  – zatímco NTV Petkova ukazovala jako „agenta EU, jenž fašistům z Pravého sektoru od EU předával 500.000 euro „,  Rossija 1 jej prezentovala jako „ proruského aktivistu , zraněného západoukrajinskými „fašisty“ na východní Ukrajině, když bojoval proti nezákonné fašistické vládě v Kyjevě “ …

Krátce před zahájením ženevských jednání (17.4.014)  ministrů zahraničí US ( Kerry hrozí, že US zavedou nové sankce, nepovedou-li rozhovory k ničemu), EU (Ashtonová) , RF ( Lavrov) a Ukrajiny ( Deščycja, jenž chce předložit důkazy o podílu ruských komand na obsazování vládních úřadů na východní Ukrajině)  Putin národu a světu v TV přenosu sdělil, že okupace Krymu nebyla předem naplánovaná, že to byla jen bezprostřední humanitární akce, a oznámil, že doufá, že nebude muset poslat armádu na východní Ukrajinu zmítanou občanskou válkou, což by ale opravdu opravdu nechtěl …

Třebaže Putin zapírá ruská komanda obsazující východoukrajinské vládní úřady, o jejich přítomnosti nikdo na světě nepochybuje - když se druhý dubnový týden ozbrojené komando pokusilo ovládnout budovu radnice v Charkově, komando neobeznámené s terénem  začalo nejprve obsazovat budovu zdejší Opery  …

Prezident Turčynov 13.4.014 oznámil zahájení bezzubé protiteroristické operace na východní Ukrajině s vojsky, jejichž loajalitu ke Kyjevu nelze předvídat.

Kreml téhož dne večer vyburcoval k mimořádnému zasedání RB OSN, aby tato odsoudila „ válku Kyjeva proti vlastnímu lidu na východní Ukrajině  „ .

Zasedání RB OSN posléze probíhalo jako dialog hluchých.

Vitalij Čurkin požadoval, aby US a EU zastavily Kyjev v jeho válce proti ukrajinskému lidu, zatímco Washington a Brusel požadovaly, aby Kreml přestal východní Ukrajinu destabilizovat.

Gen. tajemník NATO Rasmussen prohlásil, že Putin s výsměchem předvádí krymský scénář.

Od 6.4.014  GRU organizuje ukázková „ převzetí“ vládních budov ve východoukrajinských městech na strategické silniční ose Charkov-Doněck, zatímco ruská TV na svých obrazovkách ukazuje působivá  „ spontánní lidová povstání “ na Ukrajině  - pravdou je , že tyto ozbrojené skupiny, které obsazují vládní budovy, vyvolávají umělé vakuum, a nahánějí většině obyvatelů na východní Ukrajině strach.

Maskovaní ruští ozbrojenci jsou zde pány nad životem a smrtí, svobodu projevu netolerují – kdo není proruský, končí špatně.

Anarchie je to, co Putin na východní Ukrajině potřebuje.

Na jižní Ukrajině oděská policie vyhlásila nábor dobrovolníků do speciálních policejních oddílů, které mají hlídkovat na ulicích ( stejně tak v Charkově, Chersonu a v jiných východních městech ) .

Také průmyslové město Záporoží na jihovýchodě zažilo maskované ozbrojence na radnici, ze které však byli brzy vytlačeni.

V miliónové Oděse pochodovalo 13.4.014 ve středu města několik stovek proruských aktivistů  – když je místní obyvatele ignorovali, průvod rozpustili, načež oděské hnutí Antimajdan popřelo vyhlášení Oděské lidové republiky.

Kyjev, který již přislíbil zorganizování celonárodního referenda o federalizaci ( což Putin nepotřebuje), jen bezmocně přihlíží, protože se nemůže spolehnout ani na svoji špatně vyzbrojenou armádu, ani na zpravodajskou službu ( proruské jsou místní jednotky Alfa, podřízené místní SBU, čímž se vysvětluje, že budovy SBU jsou v podstatě ruským ozbrojencům předávány bez boje) , ani na policii.

Vyhlášení výjimečného stavu by odložilo květnové volby .

Kyjev tak jen vydává ultimáta, která nedodržuje, protože ví, že ruské divize na hranicích čekají na „ krveprolití  „ na východní Ukrajině.

Vláda v Kyjevě nedokázala jednat ani na Krymu, odkud ukrajinské vojáky s jejich technikou stáhla pozdě.

Radikalizují se však demonstranti na západní Ukrajině, kteří nechtějí se složenýma rukama čekat na ruské tanky.

Ve městě Černihiv na severovýchodě Ukrajiny skupinka mladých polepila zdi místního ruského konzulátu plakáty s hanlivými vzkazy Putinovi, jenž požadoval  „ tvrdé potrestání  mladých fašistů“ „ …

Převzato se svolením autorky z jejího blogu na adrese http://kostlanova.blog.idnes.cz ,kde naleznete její další články. Na Vojsku se nachází část zabývající se s ním související tématikou.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

21.října 1435 – Přední pražský teolog Jan Rokycana byl zvolen utrakvisty pražským arcibiskupem, nebyl však nikdy oficiálně uznán

21.října 1805 poráží bitvě u Trafalgaru Horatio Nelson spojenou španělsko-francouzskou flotilu. Sám Nelson v ní ale umírá.

Translate