Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 14

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 3. 6. 2014 13:04 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Putin vytyčuje novou linii

Rusko nasadilo na Ukrajině další zbraň. Už nevolá do zbraně proti fašistům, ale vrká o míru jako holubice na steroidech.

Rusko nasadilo v ukrajinské krizi novou propagandistickou zbraň. Falešnou morálku a falešnou humanitu. Předně je evidentní, že Rusko Ukrajinu rozhodně „nevzdalo“. Pouze vzdalo hrozbu přímé intervence. Stejně tak vzdalo zpochybňování Ukrajiny jako takové. Stáhlo svá vojska od ukrajinských hranic. Ale za to bude chtít politické ústupky. Už teď jsme se dostali do zajímavých situací, kdy Rusové mohou slavit plíživé vítězství. Zajímalo by mě, jestli si toho někdo všiml.

 Přestalo se mluvit o sankcích proti Rusku. Putin dosáhl toho, že Západ přestal stupňovat své sankce. A to jen za to, že Rusové stáhli své konvenční armády od ukrajinských hranic, ačkoliv je tam mohou vrátit v řádu hodin. Je evidentní, že další sankce proti Rusku nebudou a že Západ hledá způsob, jak se s Rusy začít kamarádit a to aniž by skončila ruská intervence na východní Ukrajinu a ruská okupace Krymu.

 Když se na to podíváme z jiného úhlu, pochopíme, že Rusko vlastně získalo volnou ruku na Ukrajině. Pokud nepošle na Ukrajinu vojska pod svou vlajkou, tak západ bude Ukrajinu podporovat spíše jen morálně. A to je špatně.

 Navíc si uvědomte, že před okupací Krymu žádná koncentrace ruských vojsk nebyla a najednou byl Krym prostě „ruský“. To hromadění sil na ukrajinské hranici a jejich stahování, to byla jen politická hra. Jak říkám, být ruským tankistou ve 21. století je nejnudnější práce na světě.

 Rusko teď nasadilo další svou propagandistickou zbraň. Morálku a humanitu. Dlužno podotknout, že falešnou. Ruská propagandistická mašinérie nyní popisuje hrůzy války na Ukrajině a razí tezi o občanské válce. Protože slovo občanská válka v každém vyvolává dojem, že ani jedna strana nemá pravdu. Hlavně v souvislosti s vývojem posledních let. Cílem ruské propagandy už není představit svou intervenci jako boj nádherných ruských lidí proti fašistické hydře banderovců z Kyjeva. Tenhle ten proud propagandy je tu stále, ale už není tak významný. Je určena zejména pro ty hloupější podporovatele Putinovy politiky v Rusku i ve světě.

 Je tu i propaganda směřující k inteligentnějším lidem. Ta se snaží naznačit, že na východně Ukrajině nastává krvavá občanská válka, která nám umožní přestat se přít a hezky lidsky se shodnout, že obě strany jsou špatné a dopouštějí se násilí a je třeba to násilí zastavit a chránit civilní obyvatelstvo. Prostě mír, bejby.

 Není to v případě Ruska nic nového. Vzpomeňte na léta komunismu. Ačkoliv Rusko provádělo agresivní politiku, okupovalo a napadalo cizí země, šířilo bolševickou revoluci a násilně se zvětšovalo, tak v pozdější fázi mělo plná ústa míru. Vzpomínáte na boj za mír a jaderné odzbrojení? Mír, mír, mír furt zpívali bolševici. Všude visely Picassovy holubice. Všude nás varovali před válkou. Kterou samozřejmě chtěli západní imperialisté. Pusť vsigdá budět sloňce. Pamatujete?

 Všimněte si rovněž, jak česká online prokremelská komunita disciplinovaně následuje tuto propagandistickou linii. Samozřejmě ti hloupější to ještě nepochopili. Ti inteligentnější již ano a jedou přesně podle moskevského mustru.  Připomíná to doby komunistických internacionál, kdy Moskva vyhlásila stranickou linii a soudruzi po celém světě ji následovali.

 Takže nejprve byl Hitler nepřítel, pak byl přítel a pak byl zase nepřítel. To je asi neznámější příklad. Nyní tedy Putin vytyčil novou linii a jeho nohsledi ji důsledně uplatňují.

 Samozřejmě to vypadá trochu jinak. Plakáty s Matkou vlastí by už asi nezabraly. A tak se ruská propaganda bojující za „ruský svět“ vůbec nežíníruje použít anglofilní marketingové pomůcky. Prostě „Save the Donbass people“.

 Cíl je jednoznačný. Donutit veřejné mínění, aby došlo k závěru, že na Ukrajině není nikdo v právu, že tam není žádná správná strana a že je vlastně jedno, kdo tam vyhraje. Tato propaganda je samozřejmě zaměřená směrem na západ. Protože prostě až bude veřejnost západně od Ukrajiny dostatečně zhnusená válkou, tak bude mít Rusko konečně na východní Ukrajině volnou ruku. Rusko prostě usiluje, aby se z Ukrajiny stala druhá Sýrie.

 Co s tím. Prostě nepodléhat téhle hře. Nehrát hru s falešnou morálkou, s falešnou humanitou a s mírem, který vyhovuje tomu silnějšímu. Je neustále třeba připomínat, že Ukrajina je cílem intervence, že Ukrajina má právo se bránit, má právo zabíjet teroristy, bombardovat je a ostřelovat z děl. Má právo je převálcovat. A že „Donbass people“ jsou rukojmími těchto teroristů. A pokud hynou a trpí, tak je to vina pouze těchto teroristů a největšího současného teroristy, který sedí na trůně v Kremlu.

 Ukrajina je v právu. Proti terorismu je třeba bojovat. Protiteroristické operace jsou oprávněné, správné a nutné. Neutrální postoj je nemorální. A lidé, kteří varují před občanskou válkou, dělají Putinovi užitečné idioty. I kdyby to byl třeba prezident ČR.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

8.prosince 1942 byla spuštěna na vodu britská letadlová loď HMS Indefatigable.

8.prosince 1914 oplatili Britové Němcům předchozí porážku (v bitvě u Coronelu) a v bitvě u Falklandských ostrovů potopili 2 pancéřové křižníky (Scharnhorst a Gneisenau), 2 lehké křižníky (Leipzig a Nürnberg) a 2 transportní lodě (Baden a Santa Isabel). Sami neztratili žádnou loď.

8.prosince 1369 zemřel Konrád Waldhauser, rakouský reformní kazatel (původně augustinián), jejž pozval do Prahy Karel IV. Waldhauser kázal o nepravostech v církvi a získal značnou oblibu. Připravil půdu pro českou reformaci.

Translate