Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 17

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Duke - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Je pravda, že z WW1 toho tu tolik nemáme.
Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?
Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 4. 6. 2014 18:45 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Sýrie vs. Libye

Tzv. volby v Sýrii jsou to samé co referendum na Krymu. Český cynismus o Libyi zapadá do ruského světonázoru.

Ruská propaganda a domácí online proruská komunita ráda vytahuje tzv. zločiny západu, aby ospravedlnila ruskou agresi. Pomineme-li, že to je typické bolševické „a vy bijete černochy“, tak to neodpovídá pravdě ani realitě. A samozřejmě, že to dělají proto, že kritika západní politiky vůči následujícím zemím je na západě velmi populární. A je pozvolna ideologicky zneužívána Ruskem.

 Naštěstí je lidí, kteří si uvědomují, že kroky USA v Iráku nebo Francie v Libyi v žádném případě neospravedlňují ruské počínání na Ukrajině většina. Já však již tradičně zastávám ještě mnohem zásadnější postoj, která říká, že tyto kroky byly naprosto v pořádku.

 Začnu však se Sýrií, kde je angažovanost západu minimální. A přesto se tam vraždí a páchají zločiny a je to nejhorší válka 21. století, což jednoznačně vyvrací ruské teorie o tom, že demokracie znamená chaos. V Sýrii žádná demokracie není a chaos tam stejně je.

 Mluvit o šaškárně, kterou připravil krvavý Asad v Sýrii jako o „volbách“ bez uvozovek je normální morální zločin. Ty tzv. volby, to je to samé co referendum na Krymu nebo referendum v Donbassu. Šaškárna, která nemá s demokracii nic společného a která slouží k propagandistické legitimizaci krutého diktátora. Asad ovšem v podmínkách občanské války používá mnohem méně civilizované metody než Putin, aby donutil své poddané v tomto divadélku účinkovat.

 Situace v Sýrii je jasná. Západ nezasáhl a máme tam desítky tisíc mrtvých a miliony uprchlíků. Podobné násilí však zmítá i Libyí, kde západ zasáhl. Jenže to násilí jednak není tak intenzívní jako v Sýrii a jednak má Libye na rozdíl od Syrie šanci, kterou dostala svržením diktátora, který za pomocí NATO dostal, co si zasloužil. Sýrie jasně ukazuje, jak by to v Libyi vypadalo, kdyby Kaddáfí nebyl svržen. Bylo by to ještě horší než teď a neexistoval by žádný způsob, jak s toho ven. Svržení Kaddáfího byla historická, politická i morální nutnost. Udržování Asada ve funkci je historická perverze.

 Myslet si, že je nutno uprchlíky držet dále od Evropy za pomoci diktátorů typu Kaddáfího je úchylné a nemocně nemorální. Něco takového si může myslet jen cynický čecháček, který vidí svůj vzor v politicích typu Putina. Chtít držet Afričany a Araby „v klidu“ díky diktatuře je ubohé a krátkozraké. Přišli by stejně.  Děláme s toho „arabský problém“ nebo „africký problém“ a chceme jej řešit stejně, jako někdo svého času řešil „židovský problém“. A to je nepřípustné.

 Navíc takový český cynik pro svou ideologickou a rádoby morální zaslepenost není schopen vnímat, co se v Libyi skutečně děje. Objevil se tam schopný voják, podobně jako v Egyptě, který začal chaos postupně likvidovat. Místo, abychom vymýšleli tresty pro západní politiky, kteří měli tolik odvahy, a zbavily svět hnusných diktátorů, měli bychom sledovat, zda se v Libyi našel konečně někdo, kdo ji přivede na správnou cestu.

 A možná bychom se měli dívat na věci v širších souvislostech a uvědomovat si, neexistují jisté dějinné zákonitosti o revolucích už od dob Césara, přes Napoleona až po Gorbačova. A že přesto vždy došlo k nějakým historickým komplikacím, vývoj směrem ke svobodě se nikdy nezastavil.

 Prosazovat svobodu nemůže být nikdy nesprávnou politikou. I když se její výsledky nemusí projevit hned, projeví se.

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • Návštěvník - Milan

    Máte naprosto zvrácený pohled na svět.Kdo jste,že si dovolujete určovat ,,národům,,jak mají žít a co je pro ně správné.Uvědomujete si,že v Iráku padlo za oběť této agresi 3/4 milionu lidí,Kaddáfí byl takový diktátor,že z nejchudčí africké země udělal nejbohatší zemi za 40let své vlády,zdravotnictví,školství včetně zahraničí zdarma,elektřina zdarma,pořízení domu 50% platí Lybijský stát,půjčky 0%úrok.......ano,tyto země rozhodně nebyli demokratické z našeho pohledu ale fungovali a výše jmenovaným ,,diktátorům,,rozhodně nezlámalo vaz něco jako lidská práva,svoboda projevu,uvědomte si,jak dlouho byli přáteli ameriky,jim zlámal vaz přechod z plateb dolar na euro,to byl ten pravý důvod jejich svrhnutí všechna ta omáčka okolo je jen pro ovce.
    Asad ačkoliv je Sýrie v troskách tak není Vám divné,že mu zůstalo věrno přes 70%populace a pomalu celá armáda? Divný diktátor.A ještě zajímavější je,že všechna ta sebranka v turbanech co najal,zaplatil a vyzbrojil amík pokud bojuje proti Asadovi,tak to jsou bojovníci za svobodu ,pokud jinde,jsou to teroristé.
    Zvrácený to svět amerika napadá a ničí jednu zem za druhou jenom v zájmu zachování dolaru jakožto rezervní měny a my svět který si říká demokratický jim k tomu tleskáme.Víte kolik jsme si jako bílý muž udělali nepřátel?
    Počítejte,každý z těchto mrtvých má rodinu,příbuzné,známé a ti všichni touží po pomstě,my jsme jim zničili jejich zemi,zabili jejich děti,zničili infrastrukturu,z mnohých jsou utečenci a tahle kletba je na generace.

Vyhledávání

Dnešní den v historii

16.dubna 1939 vznikl v Londýně Československý výbor ve Velké Británii.

16.dubna 1632 – Bitva na Lechu (Třicetiletá válka – Švédská válka). Švédský král Gustav Adolf se svými spojenci Braniborskem a Saskem zahájil tzv. Švédskou válku, která probíhala v letech 1630-1635. V roce 1630 obsadil pomořanské přístavy a o rok později si vítězstvím v bitvách u Breitenfeldu (17.9.1631), na Lechu a u Lützenu (16.11.1632) získal přístup do habsburské říše. V bitvě u Lützenu však Gustav Adolf padl a jeho nástupce se již nedokázal udržet. Byl drtivě poražen v bitvě u Nördlinegenu (5.-6.9.1634) a vítězství Habsburků vedlo k mírovému řešení. O rok později (?19.5. 1635) se ale do toho vložila Francie a válka opět vypukla.

16.dubna 1941 Čtyři britské torpédoborce zničili v bitvě u Kerkenny konvoj osy skládající se ze tří italských torpédoborců a čtyř německých a jedné italské dopravní lodě. Na palubách lodí se nacházelo 3000 vojáků a zásoby pro jednotky v Africe. V bitvě byly potopeny všechny lodě osy a jeden britský torpédoborec.

Translate