Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 11

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 7. 6. 2014 10:52 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ukrajina: Odhodlání západu vs. chaos východu

Do bojů na Ukrajině se na straně proruských teroristů stále více zapojují ozbrojenci a technika z ruského území. V této době byl inaugurován ukrajinský prezident, který projevil svůj pevný postoj.

Ti, kteří bojují v Donbasu proti ukrajinské vládě, jsou jednoznačně teroristé. Terorista, je to nejpřiléhavější slovo, které na ně sedí. Civilní obyvatelstvo používají jako své okamžité nebo taktické lidské štíty a pokud to není terorismus, tak co? Stejně jako džihádisté se za své počínaní nestydí a nijak jej neskrývají. Mluví o tom, že bránit se v obytných čtvrtích je jejich jediná možnost, jak zastavit ukrajinskou armádu.

Podobně jako džihádisté vysílali do světa videa, kde uřezávali hlavy svým domnělým nepřátelům, tak tihle lidé vysílají do světa videa z "poprav zajatců". Je úplně jedno jestli to je pravda nebo to natočili, aby zapůsobili na vyjednávaní o výměně zajatců. Pokud je to pravda, je to odporné, viděli jsme hnusné fanatické chování bez jakéhokoliv zbytku morálních zábran. Pokud je to fake, tak to svědčí o tom, že tihle lidí své morální zábrany brzy ztratí, když se snaží svět přesvědčit o tom, že jsou schopni popravovat své zajatce.

Na víc se tyhle kreatury podporované, financované, vyzbrojované a organizované Ruskem štěpí do různých frakcí, rabují a přetahují se o kořist. Je zajímavé, že většina těch, kteří se diví tomu, že během bojů proti Kaddáfímu se libyjské milice začaly chovat jako desperáti a že během bojů proti Asadovi získali navrch fanatici a zločinci se zastávají politiky Ruska. Ale proruští "povstalci" se chovají naprosto stejně. Konečně tedy snad pár lidí pochopí, že existují jisté zákonitosti během revolucí a občanských válek, bez ohledu na to, na které straně ideologicko-politického spektra se odehrávají. Ruský svět není o nic lepší než ten islamistický. Východ je východ. Džihádista nebo proruský ozbrojenec, je to jedna banda.

Je již potvrzeno, že k vyřešení tohoto nepořádku obdrží Ukrajina od USA kromě spíše symbolické materiální pomoci i skupinu poradců, kteří ji budou pomáhat s obranou. Osobně to považuji za zatím největší Obamovu pomoc Ukrajině. A nejúčinnější. Skupina zkušených bezpečnostních odborníků nebo přímo vojáků může na Ukrajině odvést hodně dobré práce a může této těžce zkoušené zemi hodně pomoc. Technika je nahraditelná. Lidské zkušenosti nikoliv.

V těžké době chaosu na východě byl inaugurován nový ukrajinský prezident. Setkal se s Putinem den předtím v Normandii. Ukázal, že je ochoten jednat s Ruskem. Po jeho inauguraci je však jasné, že jeho postoj je pevný a postoj Ukrajiny zůstane pevný i nadále.

Mnozí Češi si arogantně myslí, že se od "ukáček" nemáme co učit. Máme. Zásadový a pevný postoj a schopnost stát si za svou zemí a svými hodnotami. Česka republika s těchto hodnot poslední dobou velice ostudným způsobem slevuje. Pochybuje o svém spojenectví v NATO. Pochybuje o svých spojencích z USA a do třetice nebyla schopna vyslat na inauguraci ukrajinského prezidenta vyššího představitele než je relativně nejvíce protiruský ministr zahraničí ve stylu "Zaorálku, když ti na tom tak záleží, tak si tam jeď. My ostatní na Ukrajinu kašlem." Zase má ten Kalousek pravdu. Ostuda, strašná. Okolní státy tam vyslaly své nejvyšší představitele. Obama tam poslal svého viceprezidenta. Ale naši vládě a prezidentovi asi nejsou Ukrajinci dost dobří. Za to riziko, že by mohli rozzlobit Putina, jim to prostě nestojí.

Ale spět k Porošenkovi. Přestože je ochoten jednat a s Putinem mluvil, tak je jeho postoj neochvějný. Z jeho mírových návrhů je dle mě ten nejzajímavější o koridorech pro teroristy, kterými by mohli ustoupit do Ruska. Ale jinak zůstává jeho postoj jasný.

Ukrajina zůstane jednotná. S teroristy se nevyjednává. Krym náleží Ukrajině. Ukrajina vstoupí do EU a směřuje na západ. O tom vyjednávat nebudeme, řekl. Tak to má být. My Evropané jsme získali dalších 40 milionů přátel. A to je dojemné.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

2.prosince 1805 – Bitva u Slavkova, v níž Napoleon drtivě porazil rakousko-ruská vojska, ačkoliv byla v početní převaze. Bitva se také nazývá bitvou tří císařů – osobně se zúčastnili rakouský císař František I. Habsburský, ruský car Alexandr I. a francouzský císař Napoleon.

Translate