Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 16

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Duke - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Je pravda, že z WW1 toho tu tolik nemáme.
Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?
Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 7. 6. 2014 10:52 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ukrajina: Odhodlání západu vs. chaos východu

Do bojů na Ukrajině se na straně proruských teroristů stále více zapojují ozbrojenci a technika z ruského území. V této době byl inaugurován ukrajinský prezident, který projevil svůj pevný postoj.

Ti, kteří bojují v Donbasu proti ukrajinské vládě, jsou jednoznačně teroristé. Terorista, je to nejpřiléhavější slovo, které na ně sedí. Civilní obyvatelstvo používají jako své okamžité nebo taktické lidské štíty a pokud to není terorismus, tak co? Stejně jako džihádisté se za své počínaní nestydí a nijak jej neskrývají. Mluví o tom, že bránit se v obytných čtvrtích je jejich jediná možnost, jak zastavit ukrajinskou armádu.

Podobně jako džihádisté vysílali do světa videa, kde uřezávali hlavy svým domnělým nepřátelům, tak tihle lidé vysílají do světa videa z "poprav zajatců". Je úplně jedno jestli to je pravda nebo to natočili, aby zapůsobili na vyjednávaní o výměně zajatců. Pokud je to pravda, je to odporné, viděli jsme hnusné fanatické chování bez jakéhokoliv zbytku morálních zábran. Pokud je to fake, tak to svědčí o tom, že tihle lidí své morální zábrany brzy ztratí, když se snaží svět přesvědčit o tom, že jsou schopni popravovat své zajatce.

Na víc se tyhle kreatury podporované, financované, vyzbrojované a organizované Ruskem štěpí do různých frakcí, rabují a přetahují se o kořist. Je zajímavé, že většina těch, kteří se diví tomu, že během bojů proti Kaddáfímu se libyjské milice začaly chovat jako desperáti a že během bojů proti Asadovi získali navrch fanatici a zločinci se zastávají politiky Ruska. Ale proruští "povstalci" se chovají naprosto stejně. Konečně tedy snad pár lidí pochopí, že existují jisté zákonitosti během revolucí a občanských válek, bez ohledu na to, na které straně ideologicko-politického spektra se odehrávají. Ruský svět není o nic lepší než ten islamistický. Východ je východ. Džihádista nebo proruský ozbrojenec, je to jedna banda.

Je již potvrzeno, že k vyřešení tohoto nepořádku obdrží Ukrajina od USA kromě spíše symbolické materiální pomoci i skupinu poradců, kteří ji budou pomáhat s obranou. Osobně to považuji za zatím největší Obamovu pomoc Ukrajině. A nejúčinnější. Skupina zkušených bezpečnostních odborníků nebo přímo vojáků může na Ukrajině odvést hodně dobré práce a může této těžce zkoušené zemi hodně pomoc. Technika je nahraditelná. Lidské zkušenosti nikoliv.

V těžké době chaosu na východě byl inaugurován nový ukrajinský prezident. Setkal se s Putinem den předtím v Normandii. Ukázal, že je ochoten jednat s Ruskem. Po jeho inauguraci je však jasné, že jeho postoj je pevný a postoj Ukrajiny zůstane pevný i nadále.

Mnozí Češi si arogantně myslí, že se od "ukáček" nemáme co učit. Máme. Zásadový a pevný postoj a schopnost stát si za svou zemí a svými hodnotami. Česka republika s těchto hodnot poslední dobou velice ostudným způsobem slevuje. Pochybuje o svém spojenectví v NATO. Pochybuje o svých spojencích z USA a do třetice nebyla schopna vyslat na inauguraci ukrajinského prezidenta vyššího představitele než je relativně nejvíce protiruský ministr zahraničí ve stylu "Zaorálku, když ti na tom tak záleží, tak si tam jeď. My ostatní na Ukrajinu kašlem." Zase má ten Kalousek pravdu. Ostuda, strašná. Okolní státy tam vyslaly své nejvyšší představitele. Obama tam poslal svého viceprezidenta. Ale naši vládě a prezidentovi asi nejsou Ukrajinci dost dobří. Za to riziko, že by mohli rozzlobit Putina, jim to prostě nestojí.

Ale spět k Porošenkovi. Přestože je ochoten jednat a s Putinem mluvil, tak je jeho postoj neochvějný. Z jeho mírových návrhů je dle mě ten nejzajímavější o koridorech pro teroristy, kterými by mohli ustoupit do Ruska. Ale jinak zůstává jeho postoj jasný.

Ukrajina zůstane jednotná. S teroristy se nevyjednává. Krym náleží Ukrajině. Ukrajina vstoupí do EU a směřuje na západ. O tom vyjednávat nebudeme, řekl. Tak to má být. My Evropané jsme získali dalších 40 milionů přátel. A to je dojemné.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

16.dubna 1632 – Bitva na Lechu (Třicetiletá válka – Švédská válka). Švédský král Gustav Adolf se svými spojenci Braniborskem a Saskem zahájil tzv. Švédskou válku, která probíhala v letech 1630-1635. V roce 1630 obsadil pomořanské přístavy a o rok později si vítězstvím v bitvách u Breitenfeldu (17.9.1631), na Lechu a u Lützenu (16.11.1632) získal přístup do habsburské říše. V bitvě u Lützenu však Gustav Adolf padl a jeho nástupce se již nedokázal udržet. Byl drtivě poražen v bitvě u Nördlinegenu (5.-6.9.1634) a vítězství Habsburků vedlo k mírovému řešení. O rok později (?19.5. 1635) se ale do toho vložila Francie a válka opět vypukla.

16.dubna 1941 Čtyři britské torpédoborce zničili v bitvě u Kerkenny konvoj osy skládající se ze tří italských torpédoborců a čtyř německých a jedné italské dopravní lodě. Na palubách lodí se nacházelo 3000 vojáků a zásoby pro jednotky v Africe. V bitvě byly potopeny všechny lodě osy a jeden britský torpédoborec.

16.dubna 1939 vznikl v Londýně Československý výbor ve Velké Británii.

Translate