Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 19

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Je libo Danu? http://www.armytechnika.cz/nabidka/kolova-technika/obrnena-technika/samohybna-houfnice-shkh-vz.77-dana Nab...
V hospodě v Newcastlu sedí německý tirák a rýpe, jak jsou britští řidiči pomalí. „Já naložím náklad v Hamburku, projedu ...
Major vede svou jednotku na cvičení. Najednou vyplivne vysílačka a jednotka je bez spojení. Major skočí do džípu a přiká...
Turecké F-100 Super Sabre si zabojovali při invazi na Kypr.
Gray Fox - Komentář v Su-27 Flanker
V úterý 22. září ruská stíhačka Su-35 sestřelila kanonem při cvičení Su-30. Přesná příčina proč k tomu došlo není zatím ...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 10. 6. 2014 21:37 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Rusko: lži, strach, temná budoucnost a chaos

NATO hlásí ruské vměšování na Ukrajině. Rusko straší Finsko, protože chce vstoupit do NATO. Cvičení a proticvičení. Ruský ráj v Abcházii.

NATO trvá na tom, že na destabilizaci východní Ukrajiny se podílí Rusko a trvá na tom, že to musí skončit. Podle NATO se v Donbasu angažují ruské nepravidelné síly, záložní jednotky a finance. Akce teroristů jsou totiž dobře organizovány a financovány.

Finsko se rozhodlo uspořádat referendum o vstupu do NATO a Putina to strašně vytáčí. Jeho velvyslanec řekl, že Rusko nedoporučuje Finsku vstup do NATO a ptá se jich: "Chcete snad rozpoutat třetí světovou válku?"

Není tedy divu, že se Finové účastní cvičení NATO v pobaltských zemích. NATO v tomto cvičení hodlá použít i ony bombardéry B-52, což je dosud asi největší ukázka síly, které se NATO vůči Rusku zatím dopustilo. Mimochodem na toto cvičení Američané kromě celé další škály prostředků jako jsou dopravní letadla Galaxy a Herkules, vrtulníky Chinook, létající tankery KC-135 poslali i jednotky na obrněných transportérech Stryker. A Dánsko poslalo prapor sedmi set vojáků.

Podstatné je, že je to už několikáté cvičení NATO v Pobaltí od vypuknutí současné krize. Ukazuje se, že se přece jen něco změnilo. Jednotky NATO si v Pobaltí podávají dveře. A to je dobře.

Rusko ale nestraší jen Finsko, ale straší i jinde. Například v Kaliningradu, kde zahájilo další vojenské cvičení.

Ještě nedávno by takováto slova ze strany Ruska na adresu samostatného západního státu vyvolala skandál. Dokonce ani za studené války by si sověti nedovolili takhle mluvit. Ale dnes se nad tím už nikdo ani nepozastaví.

Zastánci Ruska neustále obviňují Západ s toho, že šířením demokracie šíří chaos a násilí. Je to potřeba lidi strašit svobodou. Je však evidentní, že ani šíření ruského světa není prosté chaosu. Je již evidentní, že patřit pod Rusko neznamená nesvobodu klid a mír. Tedy nesvobodu to znamená, ale klid a mír určitě ne.

Dokazují to jednak teroristé, kteří se melou mezi sebou, rabuji a kradou a to v takové míře, že Putin musel vyslat čečenské veterány, aby je uklidnili. Poslední zprávy dokonce mluví o zatčení jednoho ze známých velitelů teroristů. Tak tomu se říká sektářský chaos.

Donbas však není jediné místo ruského chaosu. Do chaosu se noří již před léty "osvobozená od gruzínských fašistů" Abcházie. Ta byla odtržena od Gruzie, stejně jako je nyní Donbas rván od Ukrajiny. Podařilo se a měl nastat ruský ráj, prosperita, stabilita a křesťanské hodnoty.

Nastalo to. V hlavním městě Abcházie Suchumi vypukly nepokoje a dav vnikl do prezidentského paláce. Lidé jsou nespokojeni, protože peníze posílané s Ruska si mezi sebou rozkrádají místní klanoví vůdci, kteří se perou o vliv. Kvete tam korupce a silnou pozici má místní mafie. Neoblíbený prezident přežil 6 pokusů o atentát.

Doufám, že se tyto zprávy donesly obyvatelům Donbasu, aby věděli, co je čeká.

A proto lze jen uvítat, že Ukrajinci začali zřizovat humanitární koridory pro odjezd civilistů a stažení teroristů do Ruska. Moc velké šance tomu, že to ale udělají, nedávám.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.září 1891 zemřel generál Georges Boulanger

30.září 1938 byl přijat Mnichovský diktát.

30.září 1419 – Konal se tábor venkovského lidu na vrchu Na Křížkách jižně od Prahy. Radikální husitský kněz Václav Koranda na něm vyhlásil bojovný husitský program; chtěl zřídit boží stát a Plzeň měla být městem slunce. Shromáždivšímu se lidu doporučil, aby „vzali místo hole poutnické meč“.

30.září 1943 byla spuštěna na vodu lehká letadlová loď HMS Colossus.