Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 19

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 18. 6. 2014 10:57 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Příklady ruského moderního totalitarismu

Ruskému státu záleží na tom, co si lidé myslí. Nejen vlastní lidé, ale i cizinci. Ruský stát dělá z dovolené vlasteneckou povinnost.

Rusko disponuje institucemi, ze kterých jde mráz po zádech. Ve městě Olgino na předměstí Petrohradu sídlí organizace, která se jmenuje "Agentura internetových výzkumů." Má 600 zaměstnanců, kteří ve skutečnosti hrají roli proruských blogerů a diskutujících na západních zpravodajských serverech. Tato organizace v Rusku funguje již léta. V roce 2012 se novinářce z ruských nezávislých novin "Novaja Gazeta" podařilo získat  zaměstnání v této organizaci, kde se na vlastní oči přesvědčila o metodách šíření ruské propagandy po internetu. Zaměstnanci AIV na internetových diskuzích bojují s kritikou vůči ruské politice a na druhou stranu hrají diskutující, kteří ji hájí. Jejich nejčastější metodou je zesměšňování svých názorových oponentů. Samozřejmostí je i jejich působení na Facebooku a na Twitteru.

Podle průzkumu veřejného míněná 8% Němců hodnotí kladně prezidenta Putina, 70% nemá rádo jeho politiku a 66% je pro hospodářskou pomoc Ukrajině a je pro nátlak na Rusko ze strany EU a USA. Přesto to na diskuzích Der Spiegel, Die Zeit, Süddeutsche Zeitung nebo ARD, že je většina jejich čtenářů rozhořčena, že jsou neobjektivní vůči Rusku.

Co mi to jen připomíná? Proti nové ruské politice je u nás taky asi 66% lidí, ale v médiích jako Idnes to vypadá, že to je 50 na 50. A v ostatních internetových médiích jako jsou třeba Novinky a podobně to vypadá, že tam je většina čtenářů prorusky naladěna.

Ale AIV netrolluje na blozích jen tak naslepo. Jeho analytici analyzují kvanta dat z internetu a jeho uživatelích a sestavují jejich profily. Zjistili třeba, že v na síti Twitter je hodně příznivců Obamovy Demokratické strany, kdežto na Linkedin nejsou skoro žádní. Čili trollovat na Linkedin je kontraproduktivní a ruští profesionální trollové jsou okamžitě vysláni na Twiter.

Další oddíl AIV vymýšlí styl a sloh příspěvků. To má taky svůj význam. Takovýto ruský profesionální příspěvek se tváří primitivně, agresivně a nedokonale zformulovaný, ale ve skutečnosti byl profesionálně vytvořen s cílem, aby způsobil mezi diskutujícími napjatou atmosféru, způsobil hádky, zvýšil rozdíly mezi diskutujícími a působil na jejich emoce.

AIV nějakým způsobem vyhodnocuje účinnost svých operací a vypracovává pravidelné analýzy. Rovněž analyzuje, jak zasažené instituce reagují.

Zaměstnanci AIV mají i své normy, kolik příspěvků musí denně napsat. Na druhou stranu dostávají například soupisy nejúčinnějších hlášek. AIV jako ty nejúčinnější považuje: "Evropa je v hluboké ekonomické a morální krizi, kdežto Rusko nemá žádné dluhy" a "Evropě hrozí další krize, kdežto Rusové se mají pořád lépe a lépe."

Tolik tedy ruská propaganda. Ale ruský nacionalismus může mít i absurdnějších forem. Vzpomínám si jak někde na internetu nějaký diskutující (že by ruský troll?) v době oslav konce druhé světové války psal v budovatelském duchu: "Davy ruských turistů míří na Krym. Lidé tančí v ulicích a radostně si vychutnávají šašlik." Kromě toho, že mi to znechutilo šašlik, tak to není vůbec pravda.

Turistická sezona Krymu je mrtvá. Na Krym jezdili Ukrajinci a ti tam teď nemohou a Rusové se tam nehrnou. Ruská vláda je tedy v pohotovosti a začala z politických důvodů organizovat sezónu na Krymu. Státní firmy jsou nuceny, aby hradily svým zaměstnancům dovolenou na Krymu. Proputinská organizace Všeruská lidová fronta (už ten název!) obvinila státní firmy, že nejsou dost "vlastenecké", když dotují zaměstnancům dovolenou jinde než na Krymu. Ruská vláda se dokonce chystá dotovat cenu letenek.

A tak se koupání v Černém moři u Jalty stalo ruskou vlasteneckou povinností.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

24.října 1812 dochází k Bitvě u Malojaroslavce. Jedné z bitev Napoleonských válek. Výsledkem je patová situace, Rusové ustupují, ale Napoleon vzdává pronásledování Kutuzova.

24.října 1926 byl spuštěn na vodu italský těžký křižník Trieste.

24.října 1648 – Vestfálský mír ukončil třicetiletou válku. Španělsko a papežská kurie přišly o svůj význam, velmocemi se stává Francie a Švédsko. Vznikly dva nové státy – Švýcarsko a Nizozemí. Čechy ztratily území Horní i Dolní Lužice a zaznamenaly prudký pokles obyvatelstva.V Německu bylo zrovnoprávněno protestantské náboženství s katolickým, do Čech však reformy nepronikly a dále pokračovala protireformace.

Translate