Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 31

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 18. 7. 2014 20:18 Napsal Petr Harazím
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Jak se Putin zostudí (sestřel letu MH17)

Pokud si někdo myslí, že sestřelený letoun zastaví ruskou agresi, tak se hluboce mýlí. Putin si udělá pauzu na maximálně 3 – 4 dny.

Vše, co budou dnes a zítra říkat ruská média, jsou nesmysly určené pro místní zombie obyvatelstvo s vymytými mozky. Vše, co říká oficiální Kreml, jsou úplně stejné blbosti, na které není třeba obracet pozornost. Rusové budou dokola papouškovat pořád to samé – ukrajinská armáda (Pravý sektor) sestřelila malajsijské letadlo, aby očernila Ruskou federaci a spolu s ní i Doněckou lidovou republiku a Luhanskou lidovou republiku.

Co bude říkat svět je také jasné. USA si budou stát za tím, že to udělalo Rusko pomocí svých teroristů. Evropa společně s nejvíce postiženými Nizozemci bude naléhat, aby se provedlo všestranné a objektivní vyšetřování. Připomínám, že všestranné a objektivní vyšetřování letecké tragédie, při které v roce 2010 zahynul prezident Kaczyński a další představitelé polské politické a duchovní elity, nebylo dosud ukončeno. A to prošly již 4 roky. Putin moc dobře ví, že potřebuje protahovat čas. A navíc potřebuje z území Ukrajiny uklidit své raketové systémy BUK. A nebo naopak je tam zatím schovat. Zatím. Soudě podle  všech informací vybere druhou možnost, nebo zase nějací dobráci vyloží něco na internetu.

To ale neznamená, že karavany s ruskými vojáky přestanou přecházet hranici s Ukrajinou. Možná dnes v noci nepřecházeli. Ale zítra na sto procent opět začnou proudit, protože bez nich zdechnou neexistující Doněcká lidová republika (DNR) a Luhanská lidová republika (LNR). Letadlo malajsijských aerolinek a jeho příběh si budou žít po svém. A válka také. Proč? Protože Putin nevěří, že EU proti Rusku zavede reálné ekonomické sankce. On věří v něco jiného. V to, že premiér například Rakouska řekne, že je třeba vše analyzovat a nelze vinit Rusy z toho, že nebylo provedeno vyšetřování. A jeho podpoří premiér Kypru nebo Slovenska… A Merklová, Hollande a další řečníci to spolknou. Práve tak myslí Putin. A bohužel má pravdu. Jeho hlavním úkolem teď bude opakovat frázi „Není kam spěchat“. A právě tato fráze je náš hlavní nepřítel.

Co by měla udělat Ukrajina? Musí udělat vše pro to, aby se vyšetřování konalo co nejrychleji. A v tom ji podpoří USA. Také by měla přesvědčit Nizozemsko, aby zaujalo tvrdou pozici. Současně s tím je třeba všem světovým médiím (včetně asijských) ukázat, co se dnes děje na Donbasu i díky letadlu sestřeleném Rusy. A to je třeba udělat ihned, začít s tím teď a neodkládat to. Protože zítra už může být pozdě. Protože Rusové už začali psát své bludy.

A v neposlední řadě bude třeba bojovat a hlasitě informovat o ruských vojácích, kteří bojují na straně teroristů a pomáhají jim. Hlavním úkolem pro Ukrajinu bude v průběhu nejbližších dvou týdnů přesvědčit Evropu, aby uvalila ekonomické sankce na Rusko.

Pár faktů ze včerejšího dne

1. Včera, 17. července, okolo 13:30 místního času (12:30 SELČ) v oblasti obce Snižne byla zaregistrována kolona teroristů, kteří vezli ruský odpalovací systém raket země-vzduch "BUK". Informoval o tom Informační odpor. "V koloně jely 3 tanky, 2 obrněné transportéry a nákladní automobil s velkokalibrovým kulometem. A také nákladní automobil s návěsem, na kterém vezli mobilní protiletadlový systém 9K37 Buk", informoval Informační odpor.

transport

2. Mnohé ukrajinské zpravodajské weby včera zveřejnily informaci vydanou Radou národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny (RNBO) o tom, že na Donbasu se objevili ruští "Zelení mužíčci", tedy vojáci v neoznačených (bez insignií) uniformách armády Ruské federace. O zjevení ruských vojáků na Donbasu informoval již dříve Informační odpor.  Podle zpráv RNBO se v těch částech Doněcké a Luhanské oblasti, ve kterých pokračuje protiteroristická operace, pohybuje 300 - 400 "Zelených mužíků"

3. Ruská tisková agentura Itar-Tass 29.6.2014 informovala, že teroristé z DNR obsadili vojenskou základnu, ve které se nacházely systémy protivzdušné obrany BUK. Včera ta samá agentura zveřejnila tiskovou zprávu LNR, že teroristé na východě Ukrajiny nemají systémy BUK.

rozpory v tvrzení Rusů

4. Terorista, který vede blog na profilu Operační informace od Igora Strelkova (plukovník ruské armády a současně ministr obrany DNR) v sociální síti VKontakte.ru v 16:50 ukrajinského času (15:50 SELČ) umístil informaci o tom, že teroristé sestřelili letadlo: „Poblíž města Torez bylo před chvílí sestřeleno letadlo An-26. Válí se někde za šachtou Progres. Přeci jsme varovali – nelétejte v 'našem nebi'“.

hlásení se k sestřelu

5. Ukrajinská tajná služba SBU zveřejnila nahrávky hovorů teroristů se svými nadřízenými z ruské služby GRU, ve kterých teroristé nejdříve informují, že se jim v oblasti pádu letadla Malajsijských aerolinek podařilo sestřelit dopravní letadlo ukrajinské armády AN-26. Občan RF Igor Bezler známý pod pseudonymem Běs nejdříve informuje plukovníka GRU Vasilije Geranina, jež má být jeho kurátorem, o sestřeleném letadle: „Sestřelili letadlo. Skupina Minera (ten, co pokládá miny). Spadl za Jenikijevo (…) Přibližně před půl hodinou“. V druhém rozhovoru terorista „Major“ a terorista „Řek“  hovoří o velkém počtu mrtvých těl, které podle ruského vojenského žargonu nazývají „náklad 200“: "Černuchinští kozáci sestřelili letadlo, kozáci, kteří stojí na kontrolním stanovišti Černuchovo". V další části nahrávek zveřejněných SBU je rozhovor vedený šéfem ruských kozáků, atamanem Nikolajem Kozicinou s neznámým teroristou: Ohledně toho letadla blízko Snižného – Toreza. Ukázalo se, že je to civilní letadlo. Spadlo blízko Grabova, je tam moře mrtvol žen a dětí. Teď to tam kozáci všechno prohlížejí“.

6. Hlásná trouba ruské propagandy, televizní kanál LifeNews celý svět zpočátku informoval o tom, že se bojovníkům DNR podařilo sestřelit dopravní letoun An-26 ukrajinského armádního letectva.

Autor žije na Ukrajině

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

8.prosince 1369 zemřel Konrád Waldhauser, rakouský reformní kazatel (původně augustinián), jejž pozval do Prahy Karel IV. Waldhauser kázal o nepravostech v církvi a získal značnou oblibu. Připravil půdu pro českou reformaci.

8.prosince 1914 oplatili Britové Němcům předchozí porážku (v bitvě u Coronelu) a v bitvě u Falklandských ostrovů potopili 2 pancéřové křižníky (Scharnhorst a Gneisenau), 2 lehké křižníky (Leipzig a Nürnberg) a 2 transportní lodě (Baden a Santa Isabel). Sami neztratili žádnou loď.

8.prosince 1942 byla spuštěna na vodu britská letadlová loď HMS Indefatigable.

Translate