Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 23

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Troubridge - Komentář v V-22 Osprey
Japnci začali provozovat své V-22 Osprey To make this happen, various members of the V-22 community came together inclu...
Australské F-111 už nejsou ve službě. Jsou doslova pohřbené. Viz článek níže. Here’s why Australia buried 23 F-111s aft...
28. prosince 2020 oslaví L-159 20 let služby ve Vzdušných silách AČR.
Bedrník - Komentář v Renault FT
Na internetu jsem narazil na fotku, kde je George S.Patton, Jr s tankem Renault FT a informací, že se stal prvním americ...
To potopení monitoru je pěkný úlovek. By mě zajímalo kolik lodí zhruba škodovácká děla potopila.Přecejen jich řada dříve...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 19. 7. 2014 18:55 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Neuvěřitelné dění na Ukrajině

Evropo, vzbuď se! Ruská pomoc teroristům - těžké zbraně. Důkazy jsou jasné. Jak to mohlo být a jak to určitě nebylo.

Jak píše Jan Lipold, rozum se vzpírá uvěřit zprávám z východu Evropy. Boeing 777 s civilisty sestřelený v Evropě! Jak však říká, začalo to už zprávami z Krymu. Když na Ukrajinu vtrhli neoznačení vojáci. Podle Lipolda se na Putinovo hodnocení celé tragédie dá tak akorát zírat s otevřenými ústy. Jeho postoj je licoměrný a cynický.

"Tisíce těžce vyzbrojených, dobře vycvičených a organizovaných bojovníků, disponujících zjevně kvalitní logistikou a bytelným rozpočtem, se zřejmě jen tak vylíhly odnikud. Moskva jim maximálně drží palce. A nebýt zlého Kyjeva, zavládl by už dávno mír. Tak určitě, kdyby se nějaká obdoba „Doněcké lidové republiky“ objevila na území Ruska, Putin by tam ze všeho nejdřív poslal mírové poselstvo…", píše Lipold.

To, že krize na Ukrajině získala touto tragédií nový rozměr, se  shoduje stále více rozumných lidí. Lipold říká, že státnici nemohou jen tak nechat sestřelovat letadla. V sázce je jejich důvěryhodnost a od minimálně od čtvrtka už to není jen o vzájemných přestřelkách místních chlapů v maskáčích.

Myslím si, že už nikdo rozumný nemůže pochybovat o tom, že malajsijský Boeing sestřelili proruští teroristé. Množství a síla důkazu jsou jasné. Zdrcující nahrávky komunikace mezi povstalci. Záběry převáženého BUKu bez jedné rakety. Chlubení se separatistů nad sestřeleným "ukrajinským" letadlem. Chlubení se ruské propagandy z června nad tím, že separatisté nyní disponují BUKy a které mimochodem říkají, že ho dostali obsluhou. A s ním i samohybná děla Gvozdika, což jsou další typicky povstalecké" zbraně. Jsou to samohybná pásová děla.

Mimochodem včera, když spadlo ono letadlo, tak Hlas Ameriky na svém webu informoval o zjištění NATO, že Rusko dodává povstalcům stále těžší zbraně. Stále těžší a sofistikovanější. V článku ještě není zmínka o sestřeleném letadle, byl tedy napsán před celým incidentem. NATO tedy potvrdilo, že Rusko může na Ukrajinu klidně posílat i takové těžké systému jako je BUK.

Rusové tak zřejmě reagovali na skutečnost, že jsou separatisté zatlačováni. Všude se píše, jak je ruská maskirovka úžasná, jak je geniální, ale Rusové nenašli nic chytřejšího než posílat stále těžší zbraně. Oni mají prostě ty tankové divize v krvi. Toho se hned tak nezbaví.

No každopádně důsledek dodání těžkých a sofistikovaných zbraní teroristům je nyní vidět. Takhle to končí.

Možná to bude znít divně, ale jakoby navzdory tomuto tvrzení jsem ochoten klidně připustit, že letadlo sestřelili Ukrajinci. Že to byl ukrajinský BUK. A že ho obsluhovali Ukrajinci a sestřelili s ním to letadlo. Proč?

Protože je pravděpodobné, že to je BUK z Krymu. Tam Rusové ukořistili BUKy. A jak je známo většina ukrajinské posádky přešla na jejich stranu. Je možné, že právě odtud BUK přes Rusko do Donbasu doputoval i se svou ukrajinskou obsluhou. Ono je pro Rusy lepší posílat na Ukrajinu Ukrajince. Kdyby byli chyceni, dá se hůř dokázat, že to je ruská akce. A jak je známo Ukrajina neměl moc peněz na armádu a výcvik. Je možné, že ukrajinská obsluha BUKu, která však pracovala pro Rusy, nebyla moc dobře vycvičená a byla narychlo poslána s Krymu do Donbasu. A tak je možnost jejího selhání pravděpodobnější.

To je jediná možnost jak by se Ukrajinci na sestřelení letadla mohli podílet. Nezavření vzdušného prostoru nad Donbasem je jistě jejich velká a krvavá chyba, ale mnohem větší díl viny nenese ruská strana.  

Víte ono připustit, že někde probíhá válka je těžké. A zrušit běžný provoz, tedy potažmo běžný život je ještě těžší. Vždyť i na Ukrajině jsme na začátku konfliktu viděli, jak se lidé normálně procházejí po ulici kolem tanků, jakoby se nic nedělo. A tak se to má i s leteckým provozem. Vzdušný prostor byl na Ukrajině uzavřen do výšky 10 km a to stačilo. Jediným zločinem Ukrajiny je, že nezaregistrovala včas, že povstalci mají BUKy. To, že to bylo v ruských zprávách, nic neznamená. Mohli to považovat za Rusko propagandu.

Je to prostě další výsledek ruského chaosu- ruské maskirovky. Mimochodem nyní se dívám na flightradar24.com a vidím, že nad Irákem, Afghánistánem a Izraelem dopravní letadla stále létají. Takže ukrajinské chování bylo zcela standardní.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

4.prosince 1942 potopily v Neapoli americké bombardéry B-24 italský lehký křížník Muzio Attendolo.

4.prosince 1268 – Uzavření Poděbradské smlouvy mezi českým králem Přemyslem Otakarem II. a Oldřichem Korutanským. Oldřich Korutanský, který neměl dědice, se zavazoval, že po jeho smrti připadne korutanské vévodství českému králi. Byli však pominuti Oldřichovi sourozenci, kteří se se ztrátou území nechtěli nechat smířit. Po porážce Přemysla Otakara římským králem Rudolfem Habsburským byly Přemyslu Otakaru Korutany zase odebrány.

Translate