Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 16

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 22. 7. 2014 12:51 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Názory na MH17

Reakce na komentáře o sestřelení malajsijského letadla od lidí, kteří si vážím: Procházková a Doležal

Petra Procházková říká, že přestože muselo být sestřelení MH17 šokem i pro samotného Putina, je za celou tragédii osobně zodpovědný, Rusové se začínají obávat nové studené války a mají obavu, zda ji Putin zvládne.

Procházková říká, že ruská komentátorka Julie Latyninová upozorňuje, že tragédie malajského letadla je doprovázena tradičním ruským chaosem, nepořádkem, nezodpovědností a nepřesností. Latyninová říká, že Rusko dopustilo tuto tragédii, protože nějakým lumpům dala do ruky klacek.

Procházková dále říká, že přestože světové společenství se tentokrát velmi jednotně postavilo proti režimu Putina a jen málo pochybuje o vině separatistů, které Kreml nepokrytě podporuje, oficiální ruská média pokračují v přinášení „důkazů“ o tom, že spoušť zmáčkl Kyjev. Všechna tvrzení prorežimních komentátorů, politiků i provládních novinářů se nakonec shodují v jednom bodě - Putin za nic nemůže a není důvod, aby přijímal nyní nějaká závažná opatření či měnil zahraničněpolitický kurz. Po „boeingu“ má Rusko stejná práva jako před ním.

Podle Procházkové už nezávislá ruská média vidí důsledky blížící se katastrofy pro Rusko. Svět se spojí proti Rusku, sankce budou tvrdší a vztah k Rusům v zahraničí méně vřelý. Ruské turisty bude obsluha v evropských restauracích šikanovat. Už jen proto, že je často ukrajinská. Rusové se bojí, že svět bude uvržen  do nové studené války, která bude pro Rusko mnohem horší než pro SSSR, protože Rusko už není supervelmocí.

Rusové si uvědomují, že Západ už nebude Putinovi nikdy důvěřovat. Například opoziční novinář Alexej Venědiktov říká, že "Putin je zodpovědný za činy separatistů."

Bohumil Doležal zase říká, že v případě katastrofy MH17 se můžeme rozloučit s nadějí, že se někdy celá záležitost uzavře. Jak říká, černé skříňky mizí, s troskami i s mrtvolami obětí se nestydatě manipuluje, to vše za asistence bezmocných pozorovatelů bezmocné OBSE, kteří smějí zatím jen z povzdálí přihlížet a poslouchat arogantní urážky „separatistů“. Probíhá bleskový úklid a zametání stop...

Doležal hodnotí způsob informování českých médií jako "úzkostlivě korektní." A má pravdu,. Na Západě se s tím tak nemazlí. Titulky jako Putinova raketa a podobně nejsou v Česku k nalezení. Začínáme se už Ruska bát?

Doležal říká, že všeobecný názor je, že stejně se nic nevyšetří, tak jako se nic nevyšetřilo v podobných případech z minulosti. A kdovíjak to vůbec bylo.

Doležal dále říká: "Říká se, že viníci budou mít problém – ale jen v případě, když se dobereme nezvratných důkazů. Nezvratnost důkazů ovšem nespočívá jen v nich samých, nýbrž i v povaze těch, co je přijímají či odmítají. Ti, co jsou ochotni uvěřit, že lidé, kteří nastupovali ráno do letadla v Amsterodamu, byli ve skutečnosti už několik dní předtím mrtví, nebo že letadlo sestřelili ukrajinští stíhači, uvěří všemu. Je naopak třeba určité síly, aby člověk dokázal trvat na tom, že teroristický akt mají na svědomí bojůvky vyzbrojené a podporované Moskvou. A že za ten krvavý akt nese plnou spoluzodpovědnost i nynější ruské vedení – a to i tenkrát, když ho přímo nenařídilo. Člověk by v sobě měl tu sílu najít a nepropadat cynismu z nejistoty."

Opravdu velice oceňuji tato slova a jsem hrdý na to, že já na to tu sílu mám. Jak čtenáři jistě vědí, trvám na tom, že to bylo právě takhle, aniž bych předtím četl Doležala. Jsem rád, že se s ním v tom shoduji.

Ale Doležal pokračuje. "Taky bychom se neměli utěšovat tím, že zlo je zatím daleko: světová válka nebude, teď jsou nejdřív na řadě baltské státy, Moldávie a Rumunsko, pak Polsko, Slovensko a Maďarsko, a my máme dobrou šanci vyklouznout. Bereme to za špatný konec. Vycházejme raději z toho, že úplně nejdřív na řadě jsme my. Jsme líné, vypasené a zároveň bezbranné ovce, nejchutnější kořist pro predátora. Ač to tak nevypadá, bojujeme o život."

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

27.listopadu 1790 – České stavy schválily na svém sněmu tzv. Stavovská desideria, která shrnula požadavky protijosefínské stavovské opozice. Stavy požadovaly znovuzavedení dřívější berní a urbariální soustavy, obnovení stavovského zemského zřízení, opětovné zavedení nevolnictví, obnovení zrušených klášterů apod. Ke stížnosti se připojily i moravské stavy.

Translate