Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 15

Spřátelené weby

Poslední komentáře

přidal komentář v Johann Fiedler
Upřesnění datumu úmrti: https://de.metapedia.org/wiki/Fiedler,_Johann...
Ryšák odpověděl na komentář #4785 v PzKpfw. V Panther
Tak boční pancíř měl ca 40-50 mm, to není zase tak málo. A určitě se snažili být čelem. Vývoj války je taky vedl spíš do...
přidal komentář v PzKpfw. V Panther
Panther je zajímavej především svým silným dělem a atraktrivním jménem, jinak je překynutý. Jak moc je častá krajina s d...
Owen přidal komentář v Fliegerfaust (Luftfaust)
Válka na východní frontě Němce donutila racionalizovat výzkum a výrobu, ale nakonec se to zvrtnulo opačným směrem.
přidal komentář v Supremacy 1914 - tipy do hry
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, teď jsem vyhrál svoji první hru, ale nezvýšila se mi úroveň mého účtu. Co musím udělat,...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 3. 10. 2014 19:54 Napsal Andrea Kostlánová
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

List The Moscow Times obvinil Putina z invaze na Ukrajinu

Součástí „ příměří“  bylo vytvoření nárazníkové zóny o šířce 30 km mezi ukrajinskou armádou a ruskými teroristy ( obě strany měly ustoupit o 15 km). Putin má dvě možnosti - zvítězit silou ruské armády ( proti vůli ruské veřejnosti ) nebo nechat konflikt zamrznout ve stylu Podněstří, Abcházie a JO, a Ukrajinu prozatím jen politicky vydírat jako Moldávii a Gruzii.

V Luhansku (500.000 obyvatel před jeho obsazením ruskými komandy)  1.9.014 otevřelo jen 5 škol., je to město duchů, vyčerpané tříměsíčním bombardováním – obchody jsou zavřené, ulice prázdné, neteče voda, elektřina jde jen nárazově maximálně 30 minut, telefonní sítě nefungují.

Na železniční depo dopadlo 130 bomb, ani jedna lokomotiva nepřežila, v suterénu obří továrny na výrobu lokomotiv, 5 m pod zemí, celé 3 měsíce bombardování žilo 80 osob, rodiny s dětmi.

V Luhansku žije početná "komunita „ politicky neutrálních obyvatel, třebaže porušení Porošenkova slibu z počátku července 014, že nebude bombardovat městské aglomerace, do kterých se mezi civilisty záměrně ukryli a vedli odtud palbu ruští teroristé, některé z nich přivedlo na stranu „ separatistů „ .

Ruští teroristé tvrdí, že jen oni mohou bombardovat městské aglomerace,  protože jen oni chrání zájmy místního obyvatelstva, zatímco ukrajinská armáda, v jejíž řadách slouží mnoho rusofonních Ukrajinců, se tímto bombardováním dopouští genocidy ( Kreml od 6/014 pro „ genocidu „ trestně stíhá ukrajinského ministra obrany Avakova + Igora Kolomojského ).

Ruští teroristé dle stejné logiky mohou pozice ukrajinské armády ostřelovat z obytných čtvrtí, a schovávat se za životy civilistů  – kdo smýšlí jinak, mlčí, budˇ proto, že se bojí, anebo proto že je již ruskými teroristy odstřelený .

Co očekávat od diktátora hrozícího sedmiletým trestem za vyvěšení ukrajinské vlajky v MOW ( 20.8.014), a pětiletým vězením novináři Andreji Kolomojskému z Vyborgu, jenž na svém blogu 26.3.012 uveřejnil video zesměšňující Putina jeho vlastními, bytˇ sestřihanými projevy, které na youtube shlédlo 600.000 lidí ( video již není dostupné ) – prokuratura novináře obvinila z extrémismu a ze zneuctění Putina, zatímco oligarcha Kolomojský, financující prapor Dněpr, v 5/014 nabídla 100 mil. dolarů za odstřel Putina či jeho odstranění z prezidentské funkce …

Poté co ruské úřady zatkly v souvislosti s vyvěšením ukrajinské vlajky v MOW dva mladé Rusy a dvě Rusky, se k vyvěšení vlajky 23.8.014 na Facebooku přiznal 26letý ukrajinský „městský“ horolezec ( lezení po výškových budovách) a atlet, jistý Hryhorij.

Ukrajinská vlajka se ocitla na špici hlavní věže výškové obytné budovy, která je jedním ze sedmi takzvaných stalinských mrakodrapů.

Rovněž polovina žluté hvězdy, která se nachází na špičce budovy, byla přetřena na modro, aby připomínala ukrajinskou vlajku. Úřady si toho všimly v 7.15 ráno.

Za tři hodiny byla vlajka odstraněna, hvězdu přebarvili ještě ten samý den.

Hryhorij popsal, že umísťováním vlajky a přebarvováním hvězdy strávil celou noc, a skončil v šest hodin ráno.

Ruské justici se prý vydá jen výměnou za osvobození ukrajinské pilotky Naděždy Savčenkové, kterou zajali v 6/014 ruští teroristé na východě Ukrajiny, a nyní ji Kreml drží ve vězení ve Voroněži.

Několik km jižně od Luhansku bylo 1.9.014 ruskými teroristy dobyto město Lutugino, Porošenko požádal US, aby vyhlásily DLR + LLR za teroristické organizace.

Poslední ukrajinští obránci města se uchýlili do zdejší továrny na výrobu strojírenské techniky, která byla 117 let hlavním zaměstnavatelem a chloubou města -  „ dostala přímý zásah“ , vychloubali se ruští teroristé, etničtí Rusové z Kazachstánu, o jejichž továrnu nešlo.

Bojovalo se i po uzavření příměří (5.9.), zejména o letiště v Doněcku, které stále chrabře drží ukrajinští vojáci za cenu velkých obětí, padl i jejich velitel.

Guvernér Serhij Taruta potvrdil, že se jedná o výměně letiště za velká území přiléhající k Doněcku – Kreml toto letiště nutně potřebuje  pro vedení dalšího úderu.

Z porušování příměří se obviňovaly obě strany, ale obyvatelé Doněcku ukazovali prstem na ruské teroristy, ale nebyli to jen „ separatisté „, kteří se vysmívali mezinárodní veřejnosti – 5.9.014  v den uzavření příměří Kreml uskutečnil provokaci v terénu proti NATO, když komando FSB proniklo na estonské území, odkud uneslo příslušníka estonské zpravodajské služby/KAPO ministerstva vnitra  členské země NATO Estona Kohvera*1971, když jej do lesnatého terénu na hraniční přechod Luhamaa, 8 km od ruských hranic, vlákalo pod záminkou, že zde bude čekat ruský informátor.

Komando na budovu zaútočilo kouřovými granáty, když předtím vyřadilo z provozu komunikační zařízení, a Kohvera uneslo.

Byla to přesně načasovaná provokace, 2 dny po Obamově návštěvě v Estonsku (3.9.), a v den summitu NATO - Kohver byl 7.9.014 v ruské TV okázale ukazován u soudu v Lefortovo, kde je i ve stejnojmenné věznici držen, v želízkách v kleci jako polapený prominentní špión NATO , kterému hrozí 20 let v ruském žaláři. Putin se NATO vysmívá.

Podle zprávy KAPO bylo vyšetřování na místě týž den provedeno týmem estonských a ruských pohraničníků, a zaznamenáno do dvojjazyčného protokolu, který uváděl, že na zemi byly očividné stopy po boji, po granátech, a otisky bot potvrdily, že několik osob přešlo ruskou hranici do Estonska, a zpět.

Tento protokol estonská média zveřejnila  10.9.014, a naznačila, že Kohver byl unesen pro to, že vyšetřoval významnou kriminální kauzu, z níž nitky vedly k FSB.

Ruský velvyslanec v Estonsku Jurij Měrzljakov, byl (již podruhé během dvou dní)  pozván na kobereček na estonské ministerstvo zahraničí.

Estonsko, kde je důležitá letecká základna Amari, se na jaře 07 stalo obětí rozsáhlého Putinova kyber útoku, za posledních 5 let byly v estonské zpravodajské službě odhaleni 4 kremelští  „krtci“ .

V Estonsku Obama 3.9.014 vykřikoval, že „ Estonsko nikdy nezůstane samo „ , třebaže v současné době má NATO v Estonsku jen 500 vojáků, 4 letouny + 5 minolovek.

10.9.014 list The Moscow Times prokázal Putinovi medvědí službu, když informoval o tom, že Porošenko oznámil, že „ RF stáhla z Ukrajiny 70% svých vojáků ", když Putin s Lavrovem a s Čurkinem v OSN tvrdí, že na Ukrajině není ani jeden ruský voják …

List informoval, že OBSE, dle oznámení jejího šéfa Didiera Burkhaltera ( CH ), rozmístí k monitorování příměří drony.

List The Moscow Times z 10.9.014 ve smělé kritice Putina v článku Ukrainian Conflict Spells Disaster for Russia napsal : „ Prezident Putin koncem srpna na Mládežnickém fóru varoval, že v RF stále působí síly, které uskutečňují akce proti ruským zájmům. Jaké jsou však vlastně ruské zájmy ? „ ptal se list.

„ Chce Putin tvrdit, že pouze jeho výklad národních zájmů je ten správný ? Putin  Krym „ sjednotil“ s RF, podle názoru Ukrajiny a Západu jej bezostyšně anektoval, třebaže ve všech bilaterálních dohodách a ve všech mezinárodních dohodách, které stále platí, Kreml tvrdil, že je Krym součástí Ukrajiny.

Dnes je Kreml obviňován již nejen z přímé podpory „ separatistů“ , ale z přímé vojenské invaze na Ukrajinu – jde o válku, jejíž konec je v nedohlednu, a RF je mezinárodním společenstvím považována za jejího přímého účastníka.

Na Ukrajině jde o jasnou vojenskou agresi definovanou rezolucí VS OSN číslo 3314 z 12/74 – jestliže tuto agresi skutečně provádí RF, je nutno postavit před vyšetřovací komisi ty, kteří k agresi dali souhlas – Duma k nasazení ruské armády na východní Ukrajině souhlas nedala, třebaže dle ruské ústavy je k vyslání ruských jednotek do ciziny zapotřebí jejího souhlasu.

V důsledku ukrajinské krize Západ na RF uvalil sankce, které dle expertů budou mít na ruskou labilní ekonomiku drtivý dopad, jak nepřímo přiznalo i Ministerstvo pro ekonomický rozvoj, které zrušilo mnohé projekty, a oznámilo pro příští léta rostoucí inflaci. Co je tudíž v ruských zájmech ? „  zakončil list The Moscow Times.

Převzato se svolením autorky z jejího blogu na adrese http://kostlanova.blog.idnes.cz ,kde naleznete její další články. Na Vojsku se nachází část zabývající se s ním související tématikou.