Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 5

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 5. 10. 2014 13:36 Napsal Andrea Kostlánová
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ruský poslanec bojující v Donbasu

V Doněcku lidé po uzavření příměří vylézali z bunkrů pod budovami ve městě, např. 200 lidí, převážně postarších a matky s dětmi, v bunkru pod Vysokým učením technickým bez vody a elektřiny přežívaly týdny bombardování města, zatímco ukrajinský podnikatel „ majdanista „ Denys Taračkotelyk si zabral Janukovyčův palác v hodnotě jedné miliardy dolarů, a nechce jej státu vydat, třebaže Kyjev palác v 2/014 Janukovyči zkonfiskoval - tvrdí, že se vládní úředníci chtějí jen obohatit, ale sám se obohacuje tím, že od zájemců o prohlídku paláce vybírá vstupné + vybírá poplatky od stánkařů s občerstvením, tvrdí, že kupuje potřebné věci pro ukrajinské vojáky .  

Zdroj k mému nadpisu, který patří k rozhovoru s poslancem, který popisuji níže v článku.

http://ura.ru/content/chel/01-10-2014/articles/1036263086.html

Podle listu The NYC Times ze 7.9.014 nebude příměří životaschopné, a obě strany žádnou politickou dohodu před jeho zhroucením a opětovném vypuknutí bojů neuzavřou, protože si navzájem hluboce nedůvěřují a snaží se podvést jedna druhou, uvedl Alexandr Baunov, ruský spisovatel a politický komentátor, zatímco Samuel Šarap z Mezinárodního Institutu pro strategická studia ve Washingtonu + Jevgenij Minčenko, moskevský politický analytik, soudí, že Putin ani politickou dohodu nechce, potřebuje pokračující nestabilitu, která z východní Ukrajiny učiní nové Podněstří + Abcházii, zatímco odtržení Donbasu by Kreml vyšlo finančně velmi draho, Putin nezvládá ani Krym.

Životaschopná politická dohoda není možná ani pro Putinův „ vedlejší“ požadavek – Kyjev dle Putina musí v jakémkoliv politickém urovnání s Kremlem uznat Krym za součást RF.

Ruskou anexi Krymu uznal jen Afghanistán, Sýrie, Kuba, Niragua a Venezuela.

Z hlediska mezinárodního práva je Krym stále součástí Ukrajiny, bez ohledu na to, že Kreml Krym fakticky kontroluje – proto Kyjev krymské přístavy (Sevastopol, Jalta, Feodosia, Jevpatorija, Kerč ) oficiálně uzavřel, na což má právo ( článek 25.2 UNCLOS, Úmluvy OSN o mořském právu ) – stejně tak učinil Kypr, když TR 1974 vtrhlo na ostrov, a vytvořilo umělou Severokyperskou, nikým neuznanou, republiku.

Státy se uzavřením přístavů, které nemají pod kontrolou, chrání proti žalobám, které by mohly být podány z důvodu, že se přístav neudržuje, chátrá, není bezpečný, v případě nehody by se dopravci na Kyjevu mohli domáhat náhrady škody, o to více, že Rusové v nich potopili lodě, aby zablokovali přístupy k nim – Kreml sice prohlásil, že se zaručuje za jejich bezpečnost, ale to na věci z mezinárodněprávního hlediska nic nemění.

Lodě, které v těchto přístavech zakotví, tak porušují ukrajinský zákon, ale i právní předpisy EU, která v rámci sankcí zakázala veškerý dovoz z Krymu do EU na palubě letadel či lodí pod jurisdikcí států EU, přičemž se toto nařízení  týká i fyzických osob členských států EU, a pojistitelů lodí, kteří takovou lodˇ či náklad nesmí pojistit, a týká se i nákladu, který byl vyložen v přístavech mimo Krym, ale z Krymu pochází ( EU nařízení 692/2014).

Takové lodě by mohly být ukrajinskými úřady zadrženy i s posádkou  ( přepravci by si teoreticky mohly pronajmout ruské lodě ) ...

Unikátní  a exkluzivní rozhovor s poslancem města Zlatoust v Čeljabinské oblasti, Alexandrem Negrebeckým, pro Ura.ru., z 1.10.014, veteránem Putinovy 2.čečenské války ( vojenská kontrarozvědka).

Negrebecký odešel bojovat do Donbasu/Doněcka , aniž by rodině řekl, kam jde, ale jeho matka jej uviděla v TV, a boj proti „ fašistům „ mu schválila .

„Nenechal jsem své voliče na holičkách, práci poslance za mne vykonává 5 mých pomocníků.“

Negrebecký uvedl, že v jeho 100členném oddíle, který bojuje u doněckého letiště, vyzbrojen minomety, tanky a Grady, slouží z 90% Rusové, zejména z Uralu a ze Sibiře, zbytek jsou místní dobrovolníci z Donbasu ( „ nezvěstný“ pluk. Igor Girkin „Strelkov“  mluvil tudíž pravdu, že by si ani nepomyslel, že se k němu z 5 mil. obyvatel Donbasu přidá jen 1.000 lidí „ ) .

Na ukrajinské straně bojují především polští a němečtí žoldáci, uvedl Negrebecký, my jsme dobrovolníci, žold nedostáváme.

Jen majetek místního oligarchy Rinata Achmetova je pro obě dvě strany tabu.

Na otázku, proč je tak málo místních bojovníků, odpověděl :“ Sám jsem v šoku, místní utíkají před boji do RF, zatímco my z RF je jezdíme až sem chránit. Nechtějí svoji zemi před ukrajinskými fašisty bránit – včera jsem mluvil s jedním dědou, hrdinou z 2.sv.v., jenž měl desítky medajlí – spadla mi čelist, když mi řekl, že je mu jedno, kdo bude vládnout Donbasu, fašisté nebo Rusové, jen když mu budou vyplácet důchod „ …

Otázka : „ Vyplatilo se vám bojovat v Doněcku ?

Odpověd ˇ: Za RF budu bojovat do roztržení těla, chránit své zdejší slovanské bratry před fašisty budu i nadále ( i kdyby nechtěli) . Již naši dědové osvobozovali naši zemi od fašistů, tedˇ jejich vnuci.

Kdybychom proti ukrajinským fašistům nebojovali, brzy by napadli i naši vlast.

S negramotnými veliteli však nic nedosáhnem, vyčistím si automat, a jdu znovu bojovat na letiště, a žádného velitele nebudu poslouchat, kdo nám při vítězství bude stát v cestě, toho rozstřílím jako nepřítele národa.

Otázka : Uzavřené příměří dodržujete ?

Odpovědˇ : Jaké příměří ? Nic podobného !“

10.9.014 ukrajinská vláda  vytvořila seznam „ nežádoucích osob z RF „ , které nesmějí na Ukrajinu, je na něm zhruba 200 Rusů.

12.9.014 začaly platit nové rozšířené sankce EU vůči ruským společnostem a občanům – přístup na evropské finanční trhy byl podstatně omezen třem ruským zbrojovkám, + mj. Rosneftu + Transneftu.

Medvěděv, jenž v MOW uspořádal překvapující tiskovou konferenci, prohlásil, že „ RF na sankce odpoví asymetricky, tj. mimořádně tvrdě, např. plynovou válkou, protože Putinovi již došla trpělivost „ , a nastává zima, na kteréžto roční období se Putin vždy nesmírně těší, aby mohl utahovat kohoutky plynu.

Jen polovinu objednaného plynu dostalo PL ( Tusk se stal předsedou Evropské rady), které muselo zvýšit dovoz z Německa a z ČR, ale i  Rakousko a Slovenská republika  - Fico svolal mimořádné zasedání vlády – Slovenský plynárenský průmysl /SPP uzavřel nové smlouvy ( s E.ON Global Commodities) , které umožní dovést na Slovensko plyn ze Západu.

Ukrajině Gazprom utáhl kohoutky již v polovině června, v 9/014 trestá země, které Ukrajině předávají plyn „ obráceným tokem“ , PL, Slovensko, ale i německá skupina RWE.

Mluvčí Gazpromu však prohlásil, že Gazprom své závazky dodržuje na 100%, a že absolutně neví, kam se PL, Slovensku a Rakousku plyn po cestě ztrácí ...

Gazprom z Putinových odvetných akcí nevýská radostí, protože zatím sankcím , kromě své ropné filiálky, unikl, a není na tom finančně zrovna nejlépe – v letošním roce v důsledku malé poptávky ze strany Evropy zažil nejhlubší propad prodeje za posledních 5 let .

Gazprom před sankcemi zatím diskrétně chrání jeho prominentní proputinovští klienti, francouzský GDF-Suez, německý E.ON, a italská ENI, které od Gazpromu dostaly významné slevy, navíc se finančně podílely na projektu NordStream + SouthStream.

Situace v EU je však tristní - výběr komisařů ze strany nového předsedy Evropské komise Jean-Claude Junckera, ironického a arogantního, vyvolal v europarlamentu šok – mj. rumunská sociální demokratka Corina Cretu ( regionální rozvoj), byla agentkou KGB, sociální demokratka z Malty Karmenu Vella (životní prostředí) konflikt zájmů, a španělský konzervativec Miguel Arias Canete ( klima a energetika) byl významný akcionář ropných společností, jenž ve Španělsku jako ministr životního prostředí rozcupoval zákony, které před těžbou chránily španělské pobřeží, povolil hydraulickou frakturaci a těžbu na širém moři před Kanárskými ostrovy ...

Canete během své eurokampaně vyvolal ve Španělsku skandál, když svoje chabé výsledky v debatě se socialistickou sokyní vysvětlil tím, že „ nemohl své intelektuální schopnosti použít proti bezbranné ženě, aby nevypadal jako machista „ - druhý den se musel veřejně omluvit.

Nejvíce zděšení a odporu vzbudil bývalý lobbista City Jonathan Hill (finance), hlásající naprostou deregulaci financí – europoslanci protestovali, že finance nemůže dostat země, která není členem eurozóny.

Ovšem Hollande učinil stejné faux pas, a k velké nevoli německých konzervativců nominoval na ekonomického komisaře Pierre Moscovici.

Putin přešel do protiútoku, a nechal se v MOW „90%“ občanů RF vyhlásit  „ nejslušnějším mužem planety Země „ .

V MOW je Putin všude, na každém rohu visí jeho plakát, dívá se na ruské občany z každé výlohy z bavlněného trika či tílka.

Moskva se z lásky k Putinovi ponořila do barev mandelinky bramborové, která shrnuje Putinovu strategii na Ukrajině – boj proti ukrajinským „ fašistům „ . Černooranžová stužka sv. Jiřího vlaje na anténách aut, na oblečení Moskvanů a Moskvanek, jakož i na veřejných sloupech.

Putinovi mládežníci lidem vysvětlují, že euromajdan zaplatila CIA, a Putin svými „ separatisty“ vysvobodil obyvatele východní Ukrajiny z fašistického jha, a přinesl jim mír a pohodu v duši.

Protiruské sankce komsomolci vysvětlují jako jedinečnou příležitost pro oživení ruského průmyslu.

Putin považoval za nutné se zviditelnit i bojovou připraveností ruských vojsk v každém koutě Matičky Rusi, a vyhlásil již páté vojenské manévry v tomto roce, tentokrát na Dálném východě – nacvičovala se hlavně  přeprava vojenských uskupení na velké vzdálenosti, prověřovala se i připravenost ministerstvech a úřadů „ plnit úkoly ve válečných podmínkách „  - Putin se připravuje na válku – s kým asi  ...

16.9.014 ukrajinský parlament ratifikoval asociační dohodu s EU, a Porošenko oznámil i sblížení s NATO ( status zvláštního spojence NATO však Obama ze strachu před Putinem Ukrajině zamítl )  .

 

Převzato se svolením autorky z jejího blogu na adrese http://kostlanova.blog.idnes.cz ,kde naleznete její další články. Na Vojsku se nachází část zabývající se s ním související tématikou.

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Vyhledávání

Dnešní den v historii

17.října 1797 – Mír v Campoformiu mezi Rakouskem a napoleonskou Francií. Rakousko se vzdalo Belgie a Lombardie a získalo velkou část Benátska, Istrie a Dalmácii. Tento mír znamenal konec první koaliční války proti Francii.

17.října 1777 Pořážka Britů v bitvě u Saratogy.

Translate