Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 15

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

ZPRÁVY

Zveřejněno: 5. 10. 2014 13:36 Napsal Andrea Kostlánová
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ruský poslanec bojující v Donbasu

V Doněcku lidé po uzavření příměří vylézali z bunkrů pod budovami ve městě, např. 200 lidí, převážně postarších a matky s dětmi, v bunkru pod Vysokým učením technickým bez vody a elektřiny přežívaly týdny bombardování města, zatímco ukrajinský podnikatel „ majdanista „ Denys Taračkotelyk si zabral Janukovyčův palác v hodnotě jedné miliardy dolarů, a nechce jej státu vydat, třebaže Kyjev palác v 2/014 Janukovyči zkonfiskoval - tvrdí, že se vládní úředníci chtějí jen obohatit, ale sám se obohacuje tím, že od zájemců o prohlídku paláce vybírá vstupné + vybírá poplatky od stánkařů s občerstvením, tvrdí, že kupuje potřebné věci pro ukrajinské vojáky .  

Zdroj k mému nadpisu, který patří k rozhovoru s poslancem, který popisuji níže v článku.

http://ura.ru/content/chel/01-10-2014/articles/1036263086.html

Podle listu The NYC Times ze 7.9.014 nebude příměří životaschopné, a obě strany žádnou politickou dohodu před jeho zhroucením a opětovném vypuknutí bojů neuzavřou, protože si navzájem hluboce nedůvěřují a snaží se podvést jedna druhou, uvedl Alexandr Baunov, ruský spisovatel a politický komentátor, zatímco Samuel Šarap z Mezinárodního Institutu pro strategická studia ve Washingtonu + Jevgenij Minčenko, moskevský politický analytik, soudí, že Putin ani politickou dohodu nechce, potřebuje pokračující nestabilitu, která z východní Ukrajiny učiní nové Podněstří + Abcházii, zatímco odtržení Donbasu by Kreml vyšlo finančně velmi draho, Putin nezvládá ani Krym.

Životaschopná politická dohoda není možná ani pro Putinův „ vedlejší“ požadavek – Kyjev dle Putina musí v jakémkoliv politickém urovnání s Kremlem uznat Krym za součást RF.

Ruskou anexi Krymu uznal jen Afghanistán, Sýrie, Kuba, Niragua a Venezuela.

Z hlediska mezinárodního práva je Krym stále součástí Ukrajiny, bez ohledu na to, že Kreml Krym fakticky kontroluje – proto Kyjev krymské přístavy (Sevastopol, Jalta, Feodosia, Jevpatorija, Kerč ) oficiálně uzavřel, na což má právo ( článek 25.2 UNCLOS, Úmluvy OSN o mořském právu ) – stejně tak učinil Kypr, když TR 1974 vtrhlo na ostrov, a vytvořilo umělou Severokyperskou, nikým neuznanou, republiku.

Státy se uzavřením přístavů, které nemají pod kontrolou, chrání proti žalobám, které by mohly být podány z důvodu, že se přístav neudržuje, chátrá, není bezpečný, v případě nehody by se dopravci na Kyjevu mohli domáhat náhrady škody, o to více, že Rusové v nich potopili lodě, aby zablokovali přístupy k nim – Kreml sice prohlásil, že se zaručuje za jejich bezpečnost, ale to na věci z mezinárodněprávního hlediska nic nemění.

Lodě, které v těchto přístavech zakotví, tak porušují ukrajinský zákon, ale i právní předpisy EU, která v rámci sankcí zakázala veškerý dovoz z Krymu do EU na palubě letadel či lodí pod jurisdikcí států EU, přičemž se toto nařízení  týká i fyzických osob členských států EU, a pojistitelů lodí, kteří takovou lodˇ či náklad nesmí pojistit, a týká se i nákladu, který byl vyložen v přístavech mimo Krym, ale z Krymu pochází ( EU nařízení 692/2014).

Takové lodě by mohly být ukrajinskými úřady zadrženy i s posádkou  ( přepravci by si teoreticky mohly pronajmout ruské lodě ) ...

Unikátní  a exkluzivní rozhovor s poslancem města Zlatoust v Čeljabinské oblasti, Alexandrem Negrebeckým, pro Ura.ru., z 1.10.014, veteránem Putinovy 2.čečenské války ( vojenská kontrarozvědka).

Negrebecký odešel bojovat do Donbasu/Doněcka , aniž by rodině řekl, kam jde, ale jeho matka jej uviděla v TV, a boj proti „ fašistům „ mu schválila .

„Nenechal jsem své voliče na holičkách, práci poslance za mne vykonává 5 mých pomocníků.“

Negrebecký uvedl, že v jeho 100členném oddíle, který bojuje u doněckého letiště, vyzbrojen minomety, tanky a Grady, slouží z 90% Rusové, zejména z Uralu a ze Sibiře, zbytek jsou místní dobrovolníci z Donbasu ( „ nezvěstný“ pluk. Igor Girkin „Strelkov“  mluvil tudíž pravdu, že by si ani nepomyslel, že se k němu z 5 mil. obyvatel Donbasu přidá jen 1.000 lidí „ ) .

Na ukrajinské straně bojují především polští a němečtí žoldáci, uvedl Negrebecký, my jsme dobrovolníci, žold nedostáváme.

Jen majetek místního oligarchy Rinata Achmetova je pro obě dvě strany tabu.

Na otázku, proč je tak málo místních bojovníků, odpověděl :“ Sám jsem v šoku, místní utíkají před boji do RF, zatímco my z RF je jezdíme až sem chránit. Nechtějí svoji zemi před ukrajinskými fašisty bránit – včera jsem mluvil s jedním dědou, hrdinou z 2.sv.v., jenž měl desítky medajlí – spadla mi čelist, když mi řekl, že je mu jedno, kdo bude vládnout Donbasu, fašisté nebo Rusové, jen když mu budou vyplácet důchod „ …

Otázka : „ Vyplatilo se vám bojovat v Doněcku ?

Odpověd ˇ: Za RF budu bojovat do roztržení těla, chránit své zdejší slovanské bratry před fašisty budu i nadále ( i kdyby nechtěli) . Již naši dědové osvobozovali naši zemi od fašistů, tedˇ jejich vnuci.

Kdybychom proti ukrajinským fašistům nebojovali, brzy by napadli i naši vlast.

S negramotnými veliteli však nic nedosáhnem, vyčistím si automat, a jdu znovu bojovat na letiště, a žádného velitele nebudu poslouchat, kdo nám při vítězství bude stát v cestě, toho rozstřílím jako nepřítele národa.

Otázka : Uzavřené příměří dodržujete ?

Odpovědˇ : Jaké příměří ? Nic podobného !“

10.9.014 ukrajinská vláda  vytvořila seznam „ nežádoucích osob z RF „ , které nesmějí na Ukrajinu, je na něm zhruba 200 Rusů.

12.9.014 začaly platit nové rozšířené sankce EU vůči ruským společnostem a občanům – přístup na evropské finanční trhy byl podstatně omezen třem ruským zbrojovkám, + mj. Rosneftu + Transneftu.

Medvěděv, jenž v MOW uspořádal překvapující tiskovou konferenci, prohlásil, že „ RF na sankce odpoví asymetricky, tj. mimořádně tvrdě, např. plynovou válkou, protože Putinovi již došla trpělivost „ , a nastává zima, na kteréžto roční období se Putin vždy nesmírně těší, aby mohl utahovat kohoutky plynu.

Jen polovinu objednaného plynu dostalo PL ( Tusk se stal předsedou Evropské rady), které muselo zvýšit dovoz z Německa a z ČR, ale i  Rakousko a Slovenská republika  - Fico svolal mimořádné zasedání vlády – Slovenský plynárenský průmysl /SPP uzavřel nové smlouvy ( s E.ON Global Commodities) , které umožní dovést na Slovensko plyn ze Západu.

Ukrajině Gazprom utáhl kohoutky již v polovině června, v 9/014 trestá země, které Ukrajině předávají plyn „ obráceným tokem“ , PL, Slovensko, ale i německá skupina RWE.

Mluvčí Gazpromu však prohlásil, že Gazprom své závazky dodržuje na 100%, a že absolutně neví, kam se PL, Slovensku a Rakousku plyn po cestě ztrácí ...

Gazprom z Putinových odvetných akcí nevýská radostí, protože zatím sankcím , kromě své ropné filiálky, unikl, a není na tom finančně zrovna nejlépe – v letošním roce v důsledku malé poptávky ze strany Evropy zažil nejhlubší propad prodeje za posledních 5 let .

Gazprom před sankcemi zatím diskrétně chrání jeho prominentní proputinovští klienti, francouzský GDF-Suez, německý E.ON, a italská ENI, které od Gazpromu dostaly významné slevy, navíc se finančně podílely na projektu NordStream + SouthStream.

Situace v EU je však tristní - výběr komisařů ze strany nového předsedy Evropské komise Jean-Claude Junckera, ironického a arogantního, vyvolal v europarlamentu šok – mj. rumunská sociální demokratka Corina Cretu ( regionální rozvoj), byla agentkou KGB, sociální demokratka z Malty Karmenu Vella (životní prostředí) konflikt zájmů, a španělský konzervativec Miguel Arias Canete ( klima a energetika) byl významný akcionář ropných společností, jenž ve Španělsku jako ministr životního prostředí rozcupoval zákony, které před těžbou chránily španělské pobřeží, povolil hydraulickou frakturaci a těžbu na širém moři před Kanárskými ostrovy ...

Canete během své eurokampaně vyvolal ve Španělsku skandál, když svoje chabé výsledky v debatě se socialistickou sokyní vysvětlil tím, že „ nemohl své intelektuální schopnosti použít proti bezbranné ženě, aby nevypadal jako machista „ - druhý den se musel veřejně omluvit.

Nejvíce zděšení a odporu vzbudil bývalý lobbista City Jonathan Hill (finance), hlásající naprostou deregulaci financí – europoslanci protestovali, že finance nemůže dostat země, která není členem eurozóny.

Ovšem Hollande učinil stejné faux pas, a k velké nevoli německých konzervativců nominoval na ekonomického komisaře Pierre Moscovici.

Putin přešel do protiútoku, a nechal se v MOW „90%“ občanů RF vyhlásit  „ nejslušnějším mužem planety Země „ .

V MOW je Putin všude, na každém rohu visí jeho plakát, dívá se na ruské občany z každé výlohy z bavlněného trika či tílka.

Moskva se z lásky k Putinovi ponořila do barev mandelinky bramborové, která shrnuje Putinovu strategii na Ukrajině – boj proti ukrajinským „ fašistům „ . Černooranžová stužka sv. Jiřího vlaje na anténách aut, na oblečení Moskvanů a Moskvanek, jakož i na veřejných sloupech.

Putinovi mládežníci lidem vysvětlují, že euromajdan zaplatila CIA, a Putin svými „ separatisty“ vysvobodil obyvatele východní Ukrajiny z fašistického jha, a přinesl jim mír a pohodu v duši.

Protiruské sankce komsomolci vysvětlují jako jedinečnou příležitost pro oživení ruského průmyslu.

Putin považoval za nutné se zviditelnit i bojovou připraveností ruských vojsk v každém koutě Matičky Rusi, a vyhlásil již páté vojenské manévry v tomto roce, tentokrát na Dálném východě – nacvičovala se hlavně  přeprava vojenských uskupení na velké vzdálenosti, prověřovala se i připravenost ministerstvech a úřadů „ plnit úkoly ve válečných podmínkách „  - Putin se připravuje na válku – s kým asi  ...

16.9.014 ukrajinský parlament ratifikoval asociační dohodu s EU, a Porošenko oznámil i sblížení s NATO ( status zvláštního spojence NATO však Obama ze strachu před Putinem Ukrajině zamítl )  .

 

Převzato se svolením autorky z jejího blogu na adrese http://kostlanova.blog.idnes.cz ,kde naleznete její další články. Na Vojsku se nachází část zabývající se s ním související tématikou.

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Vyhledávání

Dnešní den v historii

25.července 1909 přeletěl Louis Blériot jako první kanál La Manche. “Nic jsem neviděl. Ani Francii, ani Anglii. Byl jsem sám, byl jsem ztracen. Pak jsem spatřil Doverské útesy!”

25.července 1564 zemřel Ferdinand I. Habsburský, český král v letech 1526-1564

Translate