Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 11

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 1. 3. 2014 20:51 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Politika

Krym: Zvací dopis již odeslán

Krymský premiér odeslal zvací dopis Putinovi. Publicisté, kteří předvídají ruskou umírněnost, se pletou. Další protikomentáře k internetovým komentářům.

Premiér Krymu požádal Putina o "zajištění míru na Krymu. Já vím, že to asi nejsou bolševici, ale ten bolševický jazyk prostě používají. Zajištění míru = zveme vaše vojska k intervenci, odtrhněte nás od Ukrajiny a připojte nás k Rusku. Nevím, jakou formou byla tahle žádost odeslána, ale nelze ji nazvat jin než zvacím dopisem. Janukovič opravdu nemusel žádat Rusko o intervenci. Udělal to za něj krymský premiér.

Diskutovalo se a diskutuje se o tom, jestli to, co se odehrálo v Kyjevě, byl státní převrat. Asi se o tom diskutovat ještě bude. Ale to, co se nyní odehrává na Krymu státní převrat je. Bez diskuzí. Podívejte se vy všichni, kteří jste o kyjevské revoluci psali jako o státním převratu na Krym, jak vypadá státní převrat podporovaný ze zahraničí. Přesně takhle.

V této souvislosti musím upřesnit svůj včerejší názor. Akce "neznámých" ozbrojenců na Krymu není skrytá ruská invaze. Je to průzkum, speciální akce a předvoj té klasičtější invaze. Pořád není jasné, jestli to budou ty klasické tanky nebo jestli to bude nějaká sofistikovanější forma invaze, ale předvoj se na Krymu postaral o to, aby proběhla hladce.

V médiích se objevují velmi seriozní analýzy od renomovaných publicistů, které prosím nesměšujte s nějakými demagogickými blogery a které je nutno brát vážně a přečíst si. A musím konstatovat, že některé tyto analýzy mluví o tom, že se Rusko bude v otázce Ukrajiny chovat umírněně, že bude například usilovat spíš o nějaké politické, psychologické nebo ideologické zisky. Bohužel musím konstatovat, že ač si autoru těchto komentářů vážím, musím konstatovat, že se pletou. Je to přeceňování civilizovanosti současné ruské politiky. Rychle se valící situace na Krymu to dokazuje. Rusové se budou snažit o dosažení maximálního územního zisku na úkor Ukrajiny a to třeba násilím.

Kromě těchto seriozních autorů tady máme tu méně seriozní publicistiku, jejímž nositelem je internet. Přestože má malý vliv na veřejné mínění, neměl by si někdo myslet, že když bude psát veřejně nesmysly, zůstane to bez reakce. Proto na to reaguji. Lži by neměly zůstat bez odezvy, jinak by je někdo mohl považovat za pravdu. Dojímá mě například varování předtím, že strana bývalé ukrajinské opozice není tak křišťálově čistá a strana proruská tak černočerně temná. Ale to přece nikdo netvrdí. Kdo to tvrdí?

Takový je skutečný svět. Nikdo není 100% dobrý a nikdo není 100% zlý. Myslet si něco takového je naivita. A lidé, kteří by chtěli podporovat je úplné dobro a odmítají se rozhodovat mezi menším a větším zlem, mě nepřipadají jako idealisté, ale jako alibisté. Zvláště v Česku je alibismus druhý  nejoblíbenější sport. Hned po skepsi.

Ale není třeba se pořád antičesky bičovat. Tentokrát můžeme být na svou zem, její postoj a svou politickou reprezentaci hrdi. A dokonce se můžeme ztotožnit i s většinou médií. Všechno zlé je k něčemu dobré.

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Milan

  Kolik Vám platí za tyhle dezinformace pražská kavárna?
  http://www.nwoo.org/2015/02/13/provolani-k-ukrajinskemu-lidu/
  Tohle třeba pochopíte od této lékařky:
  https://www.youtube.com/watch?v=qZuE4Q73s4s
  A Krym,volby byli snad jasné: http://gloria.tv/media/F9po9etKpfP
  A o ukrajině: http://www.ukra.sk/

 • Nikdo nás za naše názory neplatí, stejně jako vás snad neplatí ruský režim.

  Volby za přítomnosti vojáků cizího státu nikdy nebudu považovat za svobodné volby. To by jste mohl považovat za svobodné volby i ty, které se tu konaly po 68. Líbí se mi, jak tu nikdo nikdy neuvažuje možnost svobodné volby obyvatel, vždycky za tím musí být spiknutí ať už Ruska (potažmo SSSR), nebo USA. Ano, vždycky je to politicky ovlivněné rozhodnutí, ale předpokládám, že ani sebe nepovažujete za součást tupého stáda, které jde vždy s tím, co mu je navykládáno, nebo ano?

 • Návštěvník - Milan

  V odpovědi na: Duke

  Víte,velký problém je to,že my náš blok v čele USA s námi vazali ve své demokratické pravdě a lásce uzná jen to,co se mu hodí do krámu.Píšete,,Volby za přítomnosti vojáků cizího státu nikdy nebudu považovat za svobodné volby,, co potom volby v zemích,které spojené státy zdevastovali a přivedli do občanských válek
  Irák,Lybie,Afghánistán,arabské jaro a nesmím zapomenout na Kosovo,kde bylo nejprve etnicky vyčištěno a potom direktivně vyhlášen tento americký protektorát bez voleb.Ale zpět ke Krymu,byli pozváni mezinárodní pozorovatelé a náš západní demokratický svět tyto volby označil za předem neuznané,proč ? Na Ukrajině se odehrál státní převrat alias puč v režii cizí mocnosti a ten máme uznat? Jejich volby a výměnu vedení ať již moci výkonné,soudní a zákonodárné která probíhala ne zrovna košer způsobem a někde opravdu pod hlavněma samopalů.
  Na Krym jel jako pozorovatel i starosta Vysokého Mýta,fér chlap,jeho zápis a fotky co dovezl vyvolal v té době hlasování o jeho odvolání.Pokud máte zájem tak si to najdete na netu.Sledoval jsem dění poměrně pozorně včetně Krymu i vznik domobrany na Krymu,šlo to všechno přímým přenosem,na náměstích vznikali roty dobrovolníků kteří fasovali zbraně a maskáče a odjížděli na hranice ,samozřejmě,že přijížděla ruská armáda která izolovala kasárny aby někomu neruplo v bedně a nebyla zbytečně prolita krev.Výsledky referenda ať již účastí či výsledkem bych nezpochybňoval,zcela vyjádřili vůli lidu autonomní republiky Krym.
  A z pohledu dneška a situace na východu ukrajiny kde ukrofašistická armáda spáchala ten největší zločin použila těžké zbraně proti lidu své země si myslím,že Krym je rád,že to takhle dopadlo.
  http://www.nwoo.org/2015/02/13/provolani-k-ukrajinskemu-lidu/
  Hodně seriozního čtení o ukrajině je zde,většina s otkazem na zdroj informací:
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/
  a palba než to zavřeli:
  http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6308&hilit=ukrajina&sid=30fcc24aa569cc4bace585feffc35b9e&start=3400

Vyhledávání

Dnešní den v historii

18.října 1748 – Byl uzavřen mír v Cáchách, který ukončil válku o dědictví rakouské. Marie Terezie ztratila část italských provincií a získala všeobecné uznání pragmatické sankce.

18.října 1918 začíná bitva u Terronu v níž vítězí českoslovenští legionáři nad císařským vojskem i přes nasazení yperitu a několika protiútokům.

Translate