Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 14

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Filip Pavlík přidal komentář v Fliegerfaust (Luftfaust)
Nouze nutí k inovacím.
přidal komentář v Johann Fiedler
Upřesnění datumu úmrti: https://de.metapedia.org/wiki/Fiedler,_Johann...
Ryšák odpověděl na komentář #4785 v PzKpfw. V Panther
Tak boční pancíř měl ca 40-50 mm, to není zase tak málo. A určitě se snažili být čelem. Vývoj války je taky vedl spíš do...
přidal komentář v PzKpfw. V Panther
Panther je zajímavej především svým silným dělem a atraktrivním jménem, jinak je překynutý. Jak moc je častá krajina s d...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 27. 5. 2014 21:04 Napsal Petr Harazím
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Politika

Ukrajinské volby vyvracejí „banderovský mýtus“ ruské propagandy

Je až symbolické, především ve vztahu k lidem, jejichž mozky jsou vymyté ruskou propagandou, že představitelé krajně nacionalistických stran (Ťahnybok  a Jaroš) v prezidentských volbách nezískali dohromady ani dvě procenta hlasů.

Petro Porošenko zvítězil hned v prvním kole prezidentských voleb při rekordní účasti voličů – rekordně vysoké prakticky všude a rekordně nízké na Donbasu kvůli blokování voleb teroristy z Donbabve a Luhandy. Je velice důležité, že Porošenko zvítězil ve všech oblastech bez výjimky – na západě i východě, v centru i na jihu. Je to poprvé v celé historii moderní Ukrajiny, kdy zapanoval jednotný názor voličů na to, kdo se má stát hlavou země. Pátý prezident Ukrajiny má tak v rukou velký trumf.

Je symbolické, že první zahraniční cestu si Porošenko naplánoval do Polska. A velice důležité je, jestli Rusko uzná výsledky prezidentských voleb a obnoví-li dialog (a ne vydírání) s ukrajinskými představiteli. Pokud Kreml bude demonstrativně ignorovat výsledky prezidentských voleb a odmítne uznat jejich výsledky, tak se to negativně odrazí na ruském rublu a akciovém trhu. Pokud ale nejen že uzná Porošenka pátým prezidentem, ale i obnoví otevřený a konstruktivní dialog s ukrajinskou vládou, tak se to pozitivně projeví jak na rublu, tak i na akciovém trhu, které v poslední době díky ruské agresi značně trpěly. Osobně si myslím, že se dočkáme jakéhosi kompromisu – Kreml volby uzná, ale konstruktivní dialog vést nebude a bude pokračovat v politice „studené války“.

Ukrajinu čeká ústavní reforma a parlamentní volby. A to nejdůležitější, tedy vyhnání teroristů z východu země. I pro Stranu regionů (bývalého prezidenta Viktora Janukovyče) je nyní životně důležité být zadobře s Porošenkem (může je spojit nepřízeň k Tymošenkové). Jinak Straně regionů hrozí, že zmizí z politického pole a zůstane za zdmi Nejvyšší rady, neboť voličské jádro má právě v Doněcké a Luhanské oblasti. A zde Donbabve a Luhanda de facto přímo hatí politickou a koneckonců i ekonomickou budoucnost Strany regionů. Proto se dá očekávat, že se „Regionálové“ v otázce vyčištění Donbasu od teroristů spojí s Porošenkem. Teroristům nezbude nic jiného, než vzít nohy na ramena a běžet co nejrychleji a co nejdál.

Je symbolické především ve vztahu k lidem, jejichž mozky jsou vymyté ruskou propagandou, že představitelé krajně nacionalistických stran (Ťahnybok  a Jaroš) v prezidentských volbách nezískali dohromady ani dvě procenta hlasů. Společně získali méně, než David Rabinovič, předseda Všeukrajinského židovského kongresu. Tak o jaké nadvládě banderovců může být řeč? Majdan byl odpovědí na bezpráví vytvořené rodinou Janukoviče a jeho spolupracovníky, obyčejná obranná reakce lidí dovedených do extrémní nouze. Lidé na Majdan nevyšli za banderovci a nacionalistami. Oni vyšli proti banditizmu „Rodinky“. A nazývat nyní Janukovyče právoplatným prezidentem je jako otevřeně uznat správnost jeho jednání a znevažovat jednomyslný projev vůle ukrajinského národa.

Takže, výsledek ukrajinských prezidentských voleb je nejlepší ze všech možných variant. Posílí hřivnu a celkově ukrajinskou ekonomiku. Ekonomické problémy samozřejmě zdaleka nekončí a Donbas zůstává pod vlivem teroristů. Přesto je na konci tunelu již vidět světlo a vysvitla naděje, že to nejhorší má Ukrajina již za sebou.

Poznámka na konec: Donbabve je označení teroristické organizace Doněcká lidová republika. Sousední banda teroristů z Luhanské lidové republiky je pak na Ukrajině posměšně nazývána Luhandou.

A úplně nakonec jedna důležitá informace, která na první pohled s článkem nesouvisí, ale má zde své místo. Separatisté na východě Ukrajiny se nám totiž rozhádali.

Předseda Nejvyšší rady Doněcké lidové republiky Denis Pušilin včera prohlásil, že "jeho republika" přechází pod ruské zákony a požádal Putina o humanitární pomoc.

Šéf Luhanské lidové republiky Valerij Bolotov poté prohlásil, že Pušilin je zrádce a vyhlásil mu válku.

Bolotov řekl: "Na území Luhanské lidové republiky jsou Denis Pušilin a jeho nejbližší okolí považováni za zrádce a persony non-grata. Podle zákonů válečného období jako zrádci mají být zlikvidováni".

Bolotov pak dodal, že považuje šéfa Luhanské lidové republiky za člověka mimo zákon a vyhlásil mu válku.

Tak zvaný "Strilok", tedy jeden z čelních představitelů teoristů z východu Ukrajiny Igor Girkin, mezitím vydal rozkaz k zatčení samozvaného starosty Slovjansku Vjačeslava Ponomarjova.

Ponomarjov dříve vystoupil proti lidem, kteří se nazývají vedoucími teroristické organizace Doněcká lidová republika a pobývají v Doněcku. Ponomarjov prohlásil, že jeho armáda brzy přijede do Doněcka a zavede tam pořádek.

Další konflikt je zaznamenán mezi doněckým "ministrem obrany" Igorem Strelkovem a takzvanou Horlivskou skupinou Doněcké lidové republiky.

 

Autor žije na Ukrajině