Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 41

Spřátelené weby

Poslední komentáře

V Československu po válce také vyvíjeli plamenomety. Inspiraci nalezli z německých vzorů i sovětských a amerických.
Pro jednou uvádí pohled na Švédsko, sic hodně opatrný. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/svedsko-covid-pandemie-stock...
Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4657 v Canon de 75 Modèle 1897
Děkuji za pochvalu. Uvažuji nad rozšířením článku o další využití tohoto kanonu např. v pevnostech apod a jeho další mod...
Bedrník - Komentář v T-54/-55
Tanky této řady používají i separatistické území Abcházie, Podněstří nebo Náhorní Karabach.
Z mého pohledu velice kvalitní článek. Ve filmu Území nikoho pojednávajícím o občanské válce v bývalé Jugoslávii. Je vi...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 24. 5. 2013 18:56 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Džihád vs Válka proti terorismu květen 2013 1:0

O rozhořčené mládeži ve Švédsku a Anglii a o tom, že k dodržování pravidel je třeba minimálně dvě strany.

O rozhořčené mládeži ve Švédsku a Anglii a o tom, že k dodržení pravidel je třeba minimálně dvě strany.

Když se rozhořely nepokoje ve Švédském Stockholmu média psala o chuligánech. Myslím, že u nás první, kdo upozornil, že se nejedná o řádění fanoušků hokeje nebo výtržnosti opilců, ale že jde o řádění muslimských emigrantů, byl Rudolf Polanecký. Komu čest, tomu čest. Teprve, když řádění pokračovalo i  další dny a tvářit se, že jde o nějaké chuligány, začalo být neúnosné, některá média přiznala, jak se věci ve skutečnosti mají. Tedy ty realističtější. Některá jiná, jako Česká televize stále trvají na tom, že se jedna o nepokoje nespokojené mládeže.

Nespokojení zřejmě byli i dva sympatičtí mladíci z asi Nigérie, kteří na ulici (!) v Londýně (!) uřízli hlavu britskému vojákovi. Přesto, že byli v poměru dvě ku jedné proti "nepříteli" nejprve ho překvapili tak, že ho přejeli autem a poté, jej těžce zraněného brutálně zavraždili za pokřiku "Allah akbar - Bůh je v Neberte to jako strašení, berte to jako burcování ke konání, ale obávám se, že za pár let to bude hodnoceno jen jako nevinný a nenápadný začátek.

Barack Obama ohlásil změnu strategie v boji proti teroristům. Domnívám se, že se částečně jedná o změnu nezměnu jako bylo zavření nezavření Guantanáma. Ostatně podle dřívějších anoncí médií se měl Obama zmínit v projevu o osudu Guantanáma, což neudělal. Aspoň podle médií, které jsme četl. Obama prý bude údajně používat drony méně než dosud. Uvidíme. Každopádně Obama používá drony 2 x více než Bush. Dobrou zprávou je, že Obama otevřeně schválil zabití amerických občanů, kteří se přidali k teroristům a schválil i dosavadní operace proti dronům. To, že je třeba je starat se, aby drony nezabíjely civilisty je jasné, ale myslím, že ohlášené přijetí pravidel pro nasazení dronů je tou správou špatnou. Jednak si myslím, že nejvíce civilistů drony ochrání, když zabijí co nejvíce teroristů. Jednak co zabrání Al Kajdě, aby se americkým pravidlům přizpůsobila a využila je ve svůj prospěch? To se stalo v každé válce. Pokaždé, když si nějaká strana dala morální omezení, protistrana to okamžitě zneužila. Čili se ptám jestli si Obama opravdu myslí, že jeho pravidla pro boj s teroristy budou ti teroristé opravdu dodržovat.

Méně intenzívní a přesnější útoku dronů korespondují s Obamovou vojenskou doktrínu o které jsem již před pár dny psal. Ale i Al Kajda mění doktrínu a ze superterorismu ala Hollywood, jako bylo zboření dvojčat, přechází na pouliční terorismus jednotlivců, který se dá jen těžko rozkrýt, odhadnout a zlikvidovat. Al Kajda nemusí ani tyto útoky organizovat. Stačí k nim vyzývat a dobrovolníci se už najdou. To, že došlo k útoku pomocí bomby z tlakových hrnců v Bostonu a pak k útoku pomoci mačety a auta v Londýně není náhoda. Obávám se, že to je začátek nové vlny "amatérského terorismu". Mimochodem i v tom Švédsku ty nepokoje vypukly poté, co policie zastřelila útočníka s mačetou. Nešlo náhodou taky o něco takového?

Myslím si, že je to symbolické a zlověstné. V ty samé dny, kdy islamisté zapalují Stockholm a řežou hlavu britskému vojákovi v hlavní městě jeho vlastní země, prezident nejsilnější západní země ohlašuje přijetí omezujících morálních pravidel pro boj proti takovýmto lidem.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

23.září 1253 zemřel Václav I. Jednooký, český král v letech 1228-1253

23.září 1415 – Kazatel a Husův stoupenec Jeroným Pražský se pod nátlakem kostnického koncilu zřekl Viklefova i Husova učení, ale pak vše odvolal a setrval ve svých názorech. Poté byl 30.5.1416 popraven.

23.září 1938 vyhlašuje československá vláda všeobecnou mobilizaci.