Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 13

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 2. 9. 2013 19:38 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

V Damašku se bojuje o Prahu

O Obamově váhaní a o tom, jak se syrská krize přelévá do Česka. O Syřanech v Česku a potřebě nebýt pasivní.

Obama tím, že se rozhodl se zbavit odpovědnosti tím, že předal věc kongresu, poskytnul odpůrcům intervence moře času. Ze Syrské strany přichází výsměch Asada. Režim nejprve označil Obamovo váhání za prohru a poté požádali OSN o ochranu před USA. V podstatě se světovému společenství smějí a parodují jeho postup. Mně by nevadilo, kdyby OSN nabídlo pomoc Asadovi proti americké intervenci. Aspoň by veřejně udělalo, to co už léta dělá tajně. Rusové zahájí generální ofenzívu proti americké ofenzívě. Politickou a propagandistickou. Je známo a BIS to dokázala, že Rusové na našem  území prováděj tzv. "přímé akce". To jsou operace, které Rusko umí dělat už z dob SSSR. Podporovali mírové hnutí v 80. letech, aby protestoval proti americkým raketám. Podporovali české hnutí proti radaru a je celkem možné, že teď už mobilizují své agenty, aby podpořili ty síly  v Česku, které jsou proti zásahu v Sýrii. Je rovněž jasné, že Ruská propaganda funguje na plné obrátky a státem kontrolovaná média vypouštějí jednu dezinformaci za druhou. Rusko samozřejmě naprosto jasné, logické a smysl dávající zprávě o použití chemických zbraní Asadovým režimem nevěří a zpochybňuje jí. To se dalo čekat.  Američané jim samozřejmě své důkazy dodat nemohou, protože by prozradil své špiony a technické možnosti v Sýrii a tak nás čeká propagandistická zákopová válka. To je ale nejdemokratičtější, protože do té se může zapojit každý.

Každopádně zásah v Sýrii je nutný i bez chemických útoků. Představte si, že v zemi už  je 5 milionů uprchlíků. Rozumíte 5 milionů, to je naprosto nepředstavitelná humanitární katastrofa gigantických apokalyptických rozměrů. Ale nikoho to nezajímá, každého vzrušuje jen pár raket, které Američané ještě ani nevystřelili.

Obamovo váhání má však kromě negativních důsledků i důsledky pozitivní, které sice ty negativní nevyvažují, ale aspoň něco. Pokud bude intervence schválena kongresem, tak bude mít Obamovo rozhodnutí větší váhu. Lidé budou moc nadávat na USA jako takové ne na něj. On je takových, že by věřil, že mu i o to jde. Ale to nevadí. Možná se stane, že si to rozmyslí britský parlament a vůbec kdyby to v kongresu dopadlo dobře, mohlo by to stmelit koalici. Ale je to risk. Dalším pozitivním důsledkem váhání je, že Američané mohou shromáždit dostatek sil. Nebo větší síly. Nebo větší paletu sil. Možná, že bude důsledkem odložení útoku nakonec to, že ten z větší podporou kongresu bude proveden masívněji a déle než jak se to dnes plánuje nebo se o tom mluví.

Když jsem mluvil o ruských tajných službách, mluvil jsem i o naši zemi. Možná že důsledkem této ruské mobilizace proti Obamovi může být  i stoupající agresivita KSČM. Kromě toho, že zde máme Zemana, který nemá ponětí o situaci  Sýrii a Schwarzenberga, který je rád že se může úklid v smradlavém údolí mezi Ruskem a Německem a nemusí před volbami prosazovat takovou nepopulární věc, tak tady máme ještě bolševiky, kteří se opět začínají chovat jako ruská pátá kolona.

KSČM srovnalo Obamu s Hitlerem. Což je za prvé absurdní. Hitler se musí v hrobě dost otáčet, když se dovídá, že jeho nástupcem má černoch. Ale názorně to ukazuje, k čemu ta Obamova nerozhodnost je. Jeho váhaní je pod rozlišovací schopnost jeho patologických odpůrců, jako jsou komunisté. Stejně je to pro ně arcilotr. Tak mě jen napadlo, co reagovat americky a obvinit komunisty z rasismu?

Komunisté prý organizují českou část mezinárodní petice za odebrání Obamovy Nobelovy ceny míru. Vzhledem k tomu, že jsem přesvědčen, že ji Obama dostal předčasně, nesmyslně a nezaslouženě, docela bych jim to i podepsal.

Ale poslední věc je opravdu vážná a končí tady legrace. Ačkoliv se zdá, že média jsou proti intervenci a lavírují mezi pochlebováním Obamovi a populistickým pacifismem, komunistům se to zdá málo. Požadují, aby parlament, který vzejde z blížících se voleb, vyměnil vedení veřejnoprávních médií. A vážení přátelé, to už je Putinizace Česka jako hrom. A představte si, že to reálně hrozí. Vláda KSČM ne, ale vláda nějaké levicové kolice spolu s KSČM ano. A kdo si myslí, že naši skvělí politici neustoupí komunistům v jejich ideologických požadavcích výměnu za nějaké ty odhlasované pozice v správních radách například?  Komunisti začnou tažení proti "válečným štváčům" Jako jsem já. Nejprve veřejnoprávní média. A pak třeba přijdou na řadu blogeři. Nikomu to nebude vadit, protože všichni chtějí přece mír v Sýrii (mír znamená, když je civilní obyvatelstvo masakrováno domácí armádou, když je, ji v tom silou bráněno je to válka).

Takže jak je vidět, situace v Syrii se nás začíná dotýkat čím dál tím víc, protože může být velmi nepěkně zneužita i v domácí politice. Nikdy jsem nebyl příznivec žádných mobilizací proti někomu. Ale kdy byl lepší čas pro mobilizaci proti komunistům než teď? Vážení čtenáři, zamyslete se nad tím. Podívejte se, kdo je proti bombardování Sýrie. Přestaňte být pasivní. Nebojte se říct, svůj názor i když bude proti názoru vašeho okolí. Tady přestává legrace. Komunistům nejvíce vadí ČTK a Český rozhlas. Aby se zase nebojovalo o rozhlas. Začíná to být českým zvykem, častějším než defenestrace.

Já se budu snažit být stále aktivnější. Dnes jsem se zúčastnil demonstrace na připomenutí obětí Asadova chemického útoku, která se konala na Náměstí republiky v Praze. Jsem od přírody nesmělý, tak jsem tam byl jen chvíli, ale koupil jsem svíčku a nechal sem ji tam. Nic lepšího mě nenapadlo.

Akci pořádali syřané v ČR. Nevím o žádné organizaci syřanů,v ČR, která by podporovala Asada. Zato je v česku hodně Syřanů, kteří jsou proti němu do té míry, že na to mají organizaci. A to o něčem svědčí. Zde je odkaz na jejich web. Podpořte ho, jako jej podporuji já. 

Z výše uvedených důvodů si dovolím na závěr zvolat ještě jednu frází, z rodu těch, které jsem použil v minulém článku: "V Damašku se bojuje o Prahu." A nám je to jedno.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

16.října 1306 – sňatek Rudolfa Habsburského s Eliškou Rejčkou, vdovou po českém králi Václavu II. Rudolf Habsburský se tak ve zmatené situaci po zavraždění posledního Přemyslovce dostal na český trůn. Českým králem byl od roku 1306 do roku 1307, kdy zemřel na úplavici.

16.října 1310 – Vznik městské radní knihy v Starém Městě v Praze (úřední kniha pražské samosprávy)

16.října 1813 začala bitva u Lipska někdy označovaná jako Bitva národů.

Translate