Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 13

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 11. 9. 2013 20:54 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Sýrie: Obamovská fraška

Obama a Kerry jsou "A je to" mezinárodní politiky. Co všechno obama  zkazil, kazí a může zkazit.

Jak jsem si mohl někdy myslet, že Obama je rozumný prezident? Je to ten nejhorší americký prezident od dob, kdy jsou USA velmocí. Asi mě zmátlo, že nezavřel Guantanámo a nechal po světě působit drony. To je, ale asi tak vše. To ostatní začíná do sebe hezky zapadat.

Když USA vyhrály v Iráku a mohly tam bez větších obtíží zůstat, Obama je ze země stáhl. Půl roku se rozhodoval, jestli posílí vojska v Afghánistánu, ačkoliv dobře věděl, že obdobné posílení v Iráku pomohlo USA vyhrát. Když se k tomu konečně rozhoupal, tak zvolil tu nejnižší variantu a ještě Talibáncům oznámil, jak dlouho tam ty posily zůstanou, aby se mohli schovat do Pákistánu a v klidu vyčkat jejich odchodu. Stačilo si do kalendáře jen zaznamenat Obamou dané datum. Sice se holedbal, že dopadl Usámu bin Ládina, ačkoliv to byla zásluha CIA a hlavně toho tzv. "mučení", proti kterému vždy byl a které zavedl jeho předchůdce. Ale vzápětí pronásledoval Al Kajdu tak urputně, že přišel o jeden konzulát v Lybii a ještě to svedl na chudáky Libyjce, kteří nadšeně vítali bombardování NATO. Vůbec mu nevadilo spolupracovat s islamisty v Egyptě, ale jejich svržení málem nerozchodil. Už se zase celé měsíce rozhoduje o tom, jestli nechá stáhnout všechny Američany z Afghánistánu ve chvíli, kdy se jim podařilo téměř rozdrtit Talibán.

V této souvislosti jeho politika vůči Sýrii není zas tak překvapivá. Ale stupeň amatérismu a břídilství, který s Kerrym předvedli, nemá opravdu obdoby. To ani Carter nebyl takový břídil. Mě úroveň Obamy a Kerryho připadá, jako by došlo k nějaké nepravděpodobné situaci a čeští politici by se museli ocitnout v čele svobodného světa. Přesně takhle by to vypadalo.

Stále více se ukazuje, že Kerryho prohlášení, které využili Rusové k tomu, aby s USA v Sýrii vymetly, nebylo úmyslné. Proboha!  Ministra zahraničí nejsilnější supervelmoci. Všichni se smáli Bushovi, že je hloupý, ale to, co předvádějí Obama s Kerrym, to by v životě neudělal. Chybou s chemickými zbraněmi Iráku se nenechal odradit, a co pak spískal v Iráku, za potíže chybnou politikou napravil svou tvrdohlavostí, která Američany v zemi dovedla k vítězství. Kéž by měl Obama něco s toho.

Na jednom blogu, už nevím, na kterém jsem četl následující citát: "Ve chvíli, kdy měl Obama ukázat více než, že je jen tváří marketingové kampaně své strany, totálně selhal." Přesně tak to cítím. Ty všechny ostatní politické situace zdědil po Bushovi a váhavě je nechal tak nějak doběhnout. Ale nyní se ocitnul tváří v tvář nečekané krizi. Drsné realitě světa a místo, aby se projevil jako vůdce nejsilnější supervelmoci, tak se totálně zesměšnil. Na jednom plakátě Obama hledí do světlých zítřků. Na druhém plakátě je zobrazen jako záporák Joker. Není ani jedno. Zaslouží si klaunský nos.

Je považován za dobrého řečníka a tak si myslel, že uřeční zbytek světa. Vyhlásil "nepřekročitelnou červenou linii" a když ji někdo překročil, tak místo aby jej za to potrestal, rozhodl se, že se o tom musí poradit s kongresmany, a že se to musí odložit. A když už to vypadalo, že mu řeknou ano, tak se musí poradit ještě s Rusy. A v OSN a všude možně…

Obamově červené linii už nikdy nikdo neuvěří. Je všem k smíchu, linie i Obama. Putin s Obamu zametl jako se školákem. Ukázal mu, jak se dělá mezinárodní politika. Rusko porazily USA bez jediného výstřelu. Asad sice už chemické zbraně použit nemůže a možná je i odevzdá, ale může se teď plně soustředit na likvidaci opozice. Ví, že z USA mi nebezpečí nehrozí. A ostatní teroristé a diktátoři už vědí, proč si mají pořídit chemické zbraně. Je to jednoduchý recept. Když si pořídíte chemickou zbraň a zplynujete s ní dostatečný počet lidí, tak několik set až tisíc a pak si počkáte, až na vás vybafne Obama a slíbíte, že už budete hodní a chemické zbraně mu odevzdáte, můžete si pak dělat, co vás napadne, protože za ochotu odevzdat tyto zbraně se vám USA odmění tolerancí vašeho počínaní.

Izrael vidí, že za Obamy se může spolehnout pouze sám na sebe. Abych parafrázoval jedno heslo: "Israel, you are alone, from now." Pokud Irán vyrobí jadernou bombu, tak se Obama půjde poradit s kongresmany a pak s Putinem a potom bude prosazovat v OSN ošklivou, ale opravdu ošklivou rezoluci.

A zbytek světa už ví, že s USA pod Obamou se nadá počítat.

Ta generační a společenská část USA tvořená veterány starých válek a jejich rodinami, obyvateli malých městeček, farmáři, kovboji, co jedí steaky a chodí do kostela, si kdysi prosadila na prezidentské křeslo Bushe. Ten se hrubě nelíbil té druhé části Ameriky, s intelektuály v New Yorku a hvězdami v Los Angeles, s obyvateli celých čtvrtí na sociálních dávkách a rozmazlenou mládeží, která kouří marjánku. Tak ta druhá Amerika si prosadila Obamu, jako svého Vzdorobushe. Mě osobně se líbí něco z obou částí Ameriky, ale musím uznat, že ten Obama se druhé části vůbec nepovedl. Opravdu jste se zatím moc nepředvedli americká levice. Pokud se vám nelíbí staří bílí pánové v křesle amerického prezidenta, zkuste proboha vybrat někoho, kdo jim sahá aspoň po kotníky.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

19.října 1335 zemřela Eliška Rejčka

19.října 202 př. n. l. proběhla bitva u Zamy v níž vojsko Kartága utrpělo drtivou porážku.

Translate