Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 51

Spřátelené weby

Poslední komentáře

28. prosince 2020 oslaví L-159 20 let služby ve Vzdušných silách AČR.
Bedrník - Komentář v Renault FT
Na internetu jsem narazil na fotku, kde je George S.Patton, Jr s tankem Renault FT a informací, že se stal prvním americ...
To potopení monitoru je pěkný úlovek. By mě zajímalo kolik lodí zhruba škodovácká děla potopila.Přecejen jich řada dříve...
Tak boj v Náhorním Karabachu skončil, ale obávám se, že to je jen čekání na konečnou popravu Arménie. I přes vyslání rus...
Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4678 v Letov Š-50
Děkuji za upozornění. Snažím se zveřejňovat články až po jazykové korektuře. Člověk po sobě překlepy apod přehlédne. Ale...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 4. 1. 2014 19:05 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Suchdolská spiklenecká teorie

Následující článek se zabývá spekulacemi. Nesnažím se nikoho přesvědčit o tom, že níže uvedené scénáře jsou pravdivé, protože ani já jimi nejsem jistý. Přesto by si však některé otázky, které níže vyvstaly, zasloužily odpovědi.

O explozi v Suchdole asi ještě hodně uslyšíme. Ta exploze jakoby probrala Česko, jakoby říkala "Blízký východ je blíž než si myslíte Češi, kteří jste přesvědčeni o tom, že se vás nic netýká"

V médiích se píše, že u Palestinců byly nalezené zbraně pro desetičlennou jednotku. Ale lze se dočíst i spekulace o tom, že tam bylo až 70 různých zbraní. Bohužel všechny zdroje, které jsem vyhledal, jsou jenom tvrzení, že "se o tom mluví" a lepší zdroj této informace jsem nenašel. Pokud by někdo o takovém zdroji věděl, nechť o něm napíše do diskuze. Děkuji.

Protože pokud by to byla pravda, bylo by to docela šokující. Takové množství zbraní totiž značně převyšuje všechny ty americké a izraelské případy  "opevněných ambasád" jak jsem o nich psal, snad s výjimkou Bagdádské Zelené zóny. Člověk si musí položit otázku, proč takové množství zbraní? Chtěli si snad Palestinci v Praze budovat svoji Zelenou zónu?

Člověka napadají různé věci. Netvrdím, že tomu tak je, protože není dosud ani potvrzeno těch 70 zbraní, takže nedující úvaha je spíše spekulace o spekulaci, ale přesto…

V lepším případě se člověku vkrádá podezření, jestli Palestinská ambasáda ty zbraně někomu neprodávala. Neříkám, že by to mohla být politika vlády Autonomie, ale třeba mohl někdo s Palestinské strany využívat kontaktů z dob svého působení v OOP a "přivydělávat si". A nemuselo jít ani o politiku.

Na druhé straně je možno spekulovat i nad nejhorší možností. Že vyzbrojování ambasád je tajnou politikou palestinské samosprávy. Třeba takhle vypadají sklepení všech diplomatických objektů Palestinců. Otázka je, proč by vyzbrojovali své ambasády takovým množstvím zbraní? Že by se připravovali, třeba na vzdálenou možnost nějakého globálního střetu v souvislosti s válkou proti Izraeli? Co když ty vyhrůžky Íránu, že pokud by na něj někdo zaútočil, ponoří se Západ do chaosu, nejsou plané? Třeba existoval nějaký plán pro případ vypuknutí další války s Izraelem a tím nemyslím války v rozsahu operací Lité olovo nebo Pilíř obrany, ale války typu Šestidenní nebo Jom kipur. Války jakou by mohla být konfrontace s Íránem.

Plán, kdyby v případě takové konfliktu všechno protiizraelské globálně vyrazilo do generálního útoku proti západu. Víme přece z historie terorismu, že ten je používán, aby zlomil vůli Západu prosazovat své zájmy na Blízkém východě. Byl používán proto, aby zlomil vůli Západu podporovat Izrael. Teroristé si vždycky představovali, že jejich útoky vyvolají demonstrace obyvatelstva proti angažmá jejich zemí v oblasti. Nejvíce se jim to povedlo v roce 2005 při útoku v Madridu, kdy změnili volební výsledek španělských voleb a nová socialistická vláda okamžitě stáhla španělské vojáky z Iráku.

Je tedy možné hypoteticky předpokládat, že by v případě něčeho, co by jedna ze stran mohla považovat "za konečnou bitvu" někdo chtěl provést něco takového v globálním měřítku. A tady je zase důležité to, že Česko je blízkým izraelským spojencem. Čili pro nepřítele Izraele je jedním z nejlegitimnějších cílů.

Je nanejvýš pravděpodobné, že to co se stalo v Suchdole, je nehoda. Ale možnost nehody se statisticky zvyšuje, když provádíme rizikové chování, jako je manipulace výbušninami ve velkém měřítku. Třeba jsou palestinské ambasády prošpikovány zbraněmi po celém světě a to, co se stalo v Praze jej jen vrcholek ledovce.

Věřím tomu, že zatímco policie bude řešit trestně právní otázku věci, diplomaté diplomatickou stránku věci, tak tajné služby naše i spojenecké budou prověřovat i možnosti, o kterých píšu. Výbuch v Suchdole tak může vyvolat mobilizaci tajných služeb a pohyby na frontách tajných válek a klidně se může zapsat do historie světa.

Nebo taky ne a celé je to jen spiklenecká teorie. Jsem zapřísáhly odpůrce spikleneckých teorií, ale dovolil sem si jednu ušit na míru svému přesvědčení, abych ukázal, že to opravdu není nic těžkého takové spiklenecké teorie vynalézat.

Nebo to berte jako námět na thriller. Já to za pravdu nevydávám. Ale možné to je. Nemyslíte?

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.listopadu 1939 začala Zimní válka - Napadení Finska Sovětským svazem.

30.listopadu 1266 – Na sněmu v Praze byly vyhlášeny některé vnitrostátní reformy: pokus o sjednocení měr a vah, trestnost padělání mince a zákaz plenění země vlastním vojskem.

30.listopadu 1944 byla spuštěna na vodu britská bitevní loď HMS Vanguard.

Translate