Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 56

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Thajsko obdrželo své první Strykery First Stryker Delivery Puts US-Thailand Military Ties into Focus The transfer of th...
Video z prohlídky interiéru Avro Lancaster MK.VII NX611 'Just Jane'
https://www.youtube.com/watch?v=BZtmG-vTxYY
Duke - Komentář v B-2 Spirit
Youtube: B2 COCKPIT TOUR & AERIAL REFUELING
U.S. Clears Sale of F-16 Jets to Taiwan https://freebeacon.com/national-security/u-s-clears-sale-of-f-16-jets-to-taiwan...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 28. 1. 2014 19:18 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Izraelské bublinky

Politika a ideologie, které se skrývají za podnikáním populární firmy SodaStream.

Mám rád různé technické vychytávky. Ale fakt ty užitečné. Předražené módné hračky mě nezajímají. Ale existují opravdu užitečné vynálezy pro každodenní vynálezy. Například nedám dopustit na e-cigarety, díky kterým jsem se odnaučil kouřit. Po téměř dvaceti letech. Úžasné.

Je málo věcí, které byly módní za totality a nyní by mně scházely. Jedna z nich byl sifon. Moc jsem litoval, že si už nemohu udělat bublinkovou vodu a musím si kupovat  minerálky a sycené vody nebo sladké limonády. Na nyní populární SodaStream jsem koukal skepticky skrz prsty, ale byl mi doporučen, a tak jsem si ho poručil pod stromeček. A musím říct, že je to skutečně skvělý vynález a jsem s ním maximálně spokojený. Nejenže si udělám svoje oblíbené bublinky, kdy chci a v jakémkoliv množství, ušetřím za nealko a navíc mě fakt baví sis tím hrát. Jsem nadšen. Kouzlo SodaStreamu netkví v nějakém geniálním technickém řešení, ale v tom, že byla vybudována obslužná maloobchodní síť, tak jako to kdysi bylo se sifonem a můžete si doplňovat bombičky snadno a rychle.

A to jsem ještě netušil, že celá věc má velice zajímavý politický podtext. Považte, s tímhle dobrým nápadem přišli Izraelci. Koukal jsem na to překvapně, ale zjistil jsem, že SodaStream je izraelská firma a celé to je izraelský nápad. No, jak víme, tak voda je v Izraeli důležité téma a tak není divu, že tam přišli na nápad jak na vodě něco vydělat. Ale proč ne?

To by ale nebyl dnešní svět, kdyby vám to, že jste izraelská firma, nezpůsobilo problémy. SodaStream si zřídili továrnu na Západním břehu Jordánu a to samo o sobě stačí, aby se stali cílem hysterických výlevů propalestinských extrémistů.

Nechápu, co jim vadí? Asi fakt, že v neúrodné vyprahlé zemi stavějí továrny a průmysl. To je asi zločin proti lidskosti viďte? A nepomůže ani fakt, že se SodaStream chlubí svou ekologičností a chlubí se, od kolika milionu PET láhví ochránil svět. Ekologie je nejvyšší božstvo současného světa, ale jen pokud se to netýká práv Palestinců, to pak jde i ochrana přírody stranou.

A to ani nevadí, že SodaStream ve své továrně na Západním břehu zaměstnává Židy i Araby za naprosto stejných podmínek, platí lidem na stejné pozici stejně a tvoří samozřejmě jeden mezirasově-náboženský pracovní tým. Místo, aby byla společnost za toto pochválena stala se terčem mezinárodní šikany.

A protože si firma s toho moc nedělá, přišli aktivisté s další taktikou. Začali šikanovat i hollywoodskou hvězdu Scarlett Johansonovou, která propůjčila svoji tvář reklamní kampani SodaStreamu. A ani jim nevadí, že ona  (dělá to samozřejmě pro peníze, o tom žádná) se právě zaklíná ekologičností SodaStreamu a navíc se ještě angažuje v levicové humanitární organizaci Oxfam, která je proslulá třeba nafukováním počtu mrtvých iráckých civilistů. Oxfam samozřejmě účast Johansonové v reklamní kampani kritizoval, ale říká, že "má na to právo."

Věřím, že ty to informace v Česku budou mít právě opačný účinek než ve zbytku světa. To je jedna z věcí, za kterou můžeme být rádi. Věřím, že spousta Čechů si  pořídí onen izraelský sifon, právě proto, aby naštvali tyhle ochránce údajných práv Palestinců. Tak co, kdo si dá izraelské bublinky?

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

18.září 1911 Velká Británie poprvé testuje dvoumotorové letadlo

18.září 1323 – Habsburkové uzavřeli mírovou smlouvu s Janem Lucemburským a odevzdali mu listiny, o které opírali své nároky na vládu v Čechách. Museli mu též vrátit některé statky na Moravě (například Znojmo, Břeclav, Podivín).