Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 26

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 9. 2. 2014 20:37 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Ruské lumpárny okolo Ukrajiny

Rusko jde po Západu tvrdě, je čas na tvrdou reakci. Západ by měl Rusko jednozančně varovat před silovým vměšováním a lépe se bránit jeho tajným službám.

To, co dělá Rusko je na samé hranici mezinárodní zlomyslnosti a nové studené války. Putin se sice tváří, že se do Ukrajinských záležitostí nevměšuje, že se vměšuje Západ a tu a tam toto vměšování občas odsoudí, ale dělá dojem, že to je Ukrajinská záležitost - my tu dohodu s nimi zachováme, ať tam vládne kdokoliv. Opak je však pravdou. Rusko napnulo všechny politické, propagandistické a špionážní síly k získání Ukrajiny pod svá křídla a na Ukrajině zahájilo jakousi studenou intervenci.

Vrchol maximálního nasazení Ruska v ukrajinských záležitostech je, ten zveřejněný odposlech amerických diplomatů. Myslím, že to je další rána, kterou Putin po syrské tragédii uštědřil Americe. Jak mají USA chráněné své diplomatické linky, když ruská rozvědka odposlouchává americké diplomaty a pak je zesměšňuje na Youtube. Co to je za bordel?

Myslím si, že i když to není na povrchu znát, tak v USA se s toho rozvědky můžou zbláznit a v NSA vyšilují. Jal jsem nedávno napsal je to nový druh špionážního boje. Za dob studené války, kdyby se Rusům povedlo odposlouchávat takovou komunikaci, nikomu by to neřekli a odposlouchávali by celá léta, jen aby se dozvěděli co nejvíce tajemství. Dnes to dělají jinak. Klidně ti zveřejní, protože vědí, že z obsahu poslechu mohou vytřískat politický kapitál. Je to stejné jako když získali ke spolupráci Snowdena. Neudělali z něj svého skrytého donašeče, nového Kima Philbyho, ale vyrobili z něj rozhořčeného občanského kritika. Podobně se tváří, že odposlech americké diplomatky dali na Youtube "nějací aktivisté."

Pro USA je katastrofální, ne obsah nahrávky, ale samotný fakt, že byla pořízena a doufám, že je to přiměje na tento špionážní Pearl Harbour nějak reagovat. Začít se bránit. Zajímalo by mě, i když se to nikdy nedozvíme, jestli tyhle ruské úspěchy souvisí právě se Snowdenovou zradou, jestli jsou jejím důsledkem.

Naštěstí to propagandistické využití toho odposlechu je poněkud problematické, ale jistě nějaké ovoce přinese. Objektivně vzato, že je EU neschopná cokoliv na Ukrajině udělat je pravda. Je pravda, že EU je neschopná udělat něco kdekoliv a tak je jasné, že američtí diplomaté EU fuckují často. To, že americká diplomacie pochybuje o možnosti něčeho dosáhnout spolupráci z EU je prostě pochopitelné. A to, že americká diplomatka nepreferuje Klička, ale jiného lídra opozice, který "více rozumí ekonomice" je taky pochopitelné. To jsou prostě ty drobné nuance, které mají zůstat interní. Je to jako když já mohu mít zastánce svých názorů a veřejně je mohu chválit, ale přitom v soukromí mohu preferovat jednoho nad jiným a je to jen má věc.

Dokonce si myslím, že když se nad celou situaci zamyslíme, tak celá tato senzace by mohla ublížit víc Rusku než USA a EU. Ukazuje jednak, že na Ukrajině nedochází k žádnému fašisticko-EU-americkému spiknutí, předem plánovanému a perfektně zorganizovanému, jak se nám snaží tvrdit mnozí rusohujeři. Ukazuje to, že EU a USA si ze situací neví rady, improvizují a liší se. Takhle se světová fronta zla nechová.

Ukazuje to však zároveň i to, jak na celé věci leží Rusko a k jakým metodám je ochotno se snížit, jen aby dosáhlo svého.

Bohužel ne každý se nad tím zamyslí a celá věc může i splnit očekávaní Rusů. Tady nemusí jít jen o Ukrajinu, ale i dlouhodobé cíle Ruska na rozeštvání Evropy a USA. Pokud se budou moci v Německu dát nachytat politické body, za nadávání na USA, jak je tomu nyní, tak se to Rusům může povést. Podle médií jsou USA v Německu stejně neoblíbené jako za Bushe a to díky odposlechům. Bohužel politická hloupost německé společnosti nezná hranic, z, zrušení jaderných elektráren.

Aby dosáhli svých cílů, neštítí se Rusové ničeho. Zajímavý je názor známého odborníka na diplomatický protokol Ladislava Špačka, který říká, že drsné výrazy v interní komunikaci jsou  normální, pokud se nedostanou ven. Zveřejnění odposlechu považuje jednoznačně za lumpárnu.

Není to jediná ruská lumpárna v souvislosti s Ukrajinou. A Rusko nasazuje praktiky, které jsou daleko za hranicí přijatelné mezinárodního mírového soupeření o vliv. Vyhrožují silovým řešením. Poradce ruského prezidenta mluví o tom, že by Rusko mělo na Ukrajině zasáhnout silou. Rusové na Ukrajině dělají přesně to, z čeho obviňují Západ. Organizují tam podvratné organizace. Na Ukrajině se například mobilizují proruští kozáci. Rusko rovněž vyhrožuje Ukrajině anexí území v případě vítězství opozice. Například na Krymu se připravuje "zvací dopis" a Rusko by se ho chtělo zmocnit. To je naprosto nepřijatelné.

Ve štábu opozice během víkendu vybuchla bomba a ukrajinská policie začíná strašit terorismem. To jsou znepokojující zprávy, které mohou signalizovat silové řešení ze strany ukrajinské vlády a možná dokonce Ruska, pod záminkou boje proti terorismu.

Na ukrajinských událostech je fascinující právě fakt, že jsou Ukrajinci ochotni dlouhé týdny mrznout na náměstích a čelit vládnímu teroru a agresivitě policie a to vše pod a za vlajku EU, kterou by tady spousta lidí nejraději pálilo. Dávat svůj euroskepticismus výš než je svoboda, demokracie a západní hodnoty je naprosto morálně nepřijatelné. Jak napsala Oksana Pálenská v DNES 8.2.2014, demonstrantům nejde o podporu jednotlivých stran. O Klička nebo nějakého jiného opozičníka. Určitě to není souboj Kličko vs Janukovič, ale celou akci řídí Občanský výbor a Kličko a ostatní s ním musí jednat. Demonstranti požadují odstoupení prezidenta, protestují proti korupci a proti agresivitě policie, kterou tady v česku rusohujeři vychvalují do nebes. Nejde o žádné fašisty, protože součásti protestního hnutí jsou i členové a spolky národnostních menšin jako jsou Rusové (!), Poláci nebo Židé. Občanský výbor hlídá místo akce Majdan, kde platí i přísný zákaz pití alkoholu. Peníze na tu činnost jim neposílá CIA, ani Německo, ale ukrajinská diaspora ve světě a normální lidé, kteří se zúčastní sbírek pro opozici. Tyto sbírky probíhají v EU a v USA. Hodně Ukrajinců pomáhají i Poláci a teď už i Češi a to je naprosto skvělé.

Naše nová vláda se na rozdíl od té Rusnokovy pseudovlády k celé věci jasně vyjádřila ústy ministra zahraničních věcí Zaorálka, který varoval Janukoviče před násilným řešením situace.

Domnívám se, že pokud Rusko navzdory tomu všemu zvolilo násilné řešení krize,pokud by udělalo to, čím straší a pokud připravují nějaký silový scénář, tak jak to udělali v roce 1953 v NDR, 1956 v Maďarsku, 1968 v ČSSR nebo 1979 v Afghánistánu byla by to nejhorší mezinárodní katastrofa hned po 11.9.2001. A v takovém případě je dát Rusku jasně najevo, že by proti němu měly být spuštěna Nová železná opona. Měli bychom to Rusům jasně říct, a dopředu. Protože bohužel Ruská politika je stejná jako tam islamistická, rozumí jen síle nebo její hrozbě. Nastal čas přestat tolerovat Ruské lumpárny a zabrán ještě větším.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

8.prosince 1914 oplatili Britové Němcům předchozí porážku (v bitvě u Coronelu) a v bitvě u Falklandských ostrovů potopili 2 pancéřové křižníky (Scharnhorst a Gneisenau), 2 lehké křižníky (Leipzig a Nürnberg) a 2 transportní lodě (Baden a Santa Isabel). Sami neztratili žádnou loď.

8.prosince 1942 byla spuštěna na vodu britská letadlová loď HMS Indefatigable.

8.prosince 1369 zemřel Konrád Waldhauser, rakouský reformní kazatel (původně augustinián), jejž pozval do Prahy Karel IV. Waldhauser kázal o nepravostech v církvi a získal značnou oblibu. Připravil půdu pro českou reformaci.

Translate