Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 10

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 19. 2. 2014 20:42 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Hrdinové Západu na Východě

Na Majdanu i v Soči bojují i za naší svobodu, které si už nevážíme, protože jsme si na ni zvykli. Proto musí svoboda pořád expandovat, aby nezdegenerovala. Noví příznivci jsou osvěžením.

Je skoro povinností vyjádřit se k situaci na Ukrajině. Jenže ta přestává být kontroverzním tématem. Západní média, politici i veřejné mínění se mobilizují a vytrhává z letargie úměrně k tomu, jak se situace na Ukrajině vzdaluje tomu, na co jsme v Evropě zvyklí.

Masmédia zatím nepodléhají nějaké antizápadní story, jak mají často v oblibě a tak úloha blogerova, jenž souhlasí s tím, co píšou o situaci na Ukrajině, se stává zbytečnou. Nejsem sborový zpěvák, neumím to a považují to za zbytečné.

Až bude možnost podniknout nějakou akci, rád se zúčastním a na svém blogu ji zpropaguji.

Západně politici, Evropští zvláště a čeští speciálně reaguji správně adekvátně. Zaorálek, kterého jsem léta kritizoval zde na blogu i jinde zaujal chvalitebný postoj. Dokonce i Miloš Zeman, jakoby dnes zázračně zmoudřel a když jsem slyšel jeho dnešní vyjádření o situaci na Ukrajině, musel jsem konstatovat, že bych podepsal každé slovo, což mě šokuje.

Nějaký průzkum veřejného mínění neexistuje, ale na seznam.cz odpovědělo 75% respondentů v anketě, že by Zeman neměl zvát Janukoviče. To mluví za vše.

Zdá se tedy, že rusohujerská mobilizace pravicově populistických blogerů, kteří si notuji s blogery komunistickými je jen místní exotickou úchylkou. Každopádně označovat protestující na Majdanu za teroristy je nechutné, pitomé, zavrženíhodné, rusohujerské a přesně v intencích Janukovičovsko-Putinské propagandy. Ale myslím, že lidé, kteří tuhle nehoráznost přebírají po Ruské propagandě, se tím ztrapňují sami. Dobře jim tak, když jsou hloupí.

Takže v podstatě pro mě, není o čem psát, protože vše je jasné, karty jsou rozdány. To však neznamená, že bych byl v klidu. Na počítači mám webpřenosy z Majdanu a trnu nad tím, co se tam děje. Jsem zhnusen nad konání ukrajinského režimu a jeho ruských spojenců a místních užitečných idiotů. A jsem zděšen možností rozpadu Ukrajiny nebo z vyhlídky na občanskou válku. A jsem dojat tím, jak lidé na východě chtějí svobodu a jejich hrdinstvím, kterým čelí byzantskému teroru.

Jsme už rozmazlení Zápaďáci, kteří si myslí, že svoboda je normální a  ani si ji  neuvědomujeme. Nadáváme na všechny a všechno, protože víme, že můžeme a nikdo nám nic neudělá, maximálně nás někdo zkritizuje nebo nebude souhlasit. Jsme pohodlní za něco bojovat a těm, kteří jsou ochotní, se smějeme. Kdyby Západ zůstal konstantní, tak by díky tomu zdegeneroval. Zdegeneroval by díky tomu, že činí lidi spokojenými. Proto musí Západ neustále expandovat. Každý podnikatel ví, že expanze je nutná pro každou firmu. Expanze je přírodní zákon. A expanze, která rozšiřuje oblast, v níž jsou lidé spokojení, je i morálně správná. A taková expanze neznamená vždy vojenskou intervenci.

Expanze probíhá i tak, že lidé, kteří jsou mimo, chtějí dovnitř. A tito lidé jsou nositeli nového života, který se vlévá do žil Západu. Na Majdanu jsou lidé ochotní mrznout a čelit zranění a smrti. Hrdinsky riskují za Západ. Dokonce pod vlajkami EU, což některé lidi u nás strašně dráždí a mě to nesmírně baví. Ani Západ, ani demokracie, ani svoboda a dokonce ani EU to nemají spočítané. Pokud budou lidé za ně ochotní nasadit život, tak budou žít.

Například Dmytro Bulatov byl krutě mučen pravděpodobně ruskými Specnaz, které bych přirovnal k ruským SS. Dokonce ho ukřižovali, uřízli mu půlku ucha a vykonali na něm další nechutné mučení, jež je zbytečné popisovat. A chtěli po něm, aby přiznal, že je  placeným agentem Západu. Chtěli po něm, aby Západ blamoval a ten člověk to vydržel a Západ neblamoval. Pokud budou takoví lidé, Západ neprohraje.

Čím dál tím víc si vážím statečnosti Pussy riot, ačkoliv nejsem příznivcem feministického punku. Seděly mnoho měsíců v ruském pracovním táboře, což nemá nic společného se západními fešáckými vězeními. Takový terorista Breivig si stěžuje na nekvalitní počítačové hry, které má a přitom zabil přes 70 lidí. Pussy riot nezabily nikoho a přesto ve vězení asi moc "nepařily".  Já kdybych byl propuštěn, tak bych koukal po takové zkušenosti, co nejrychleji vypadnout z Ruska, spěchal bych do USA, sbalil bych prachy od Madonny a už bych nic neřešil. Ale děvčata se vracejí do Ruska a nadále provokují putinův režim.  V nejexponovanějším místě. Na Olympiádě. Dobře Putinovi tak.

Prodaná komerční Olympiáda nemá nic společného s původní olympijskou myšlenkou. A země jako nacistické Německo, sovětské Rusko, komunistická Čína a Putinovské Rusko ji mohly využít pro svou propagaci. Ale pokud olympiádu někdo využije ke kritice těchto zemí, je to "politizace" a mezinárodní olympijský výbor je proti. Hanba.

Takže Majdanisté, pane Bulatove a děvčata z Pussy Riot. Držím vám palce a děkuji.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

16.října 1813 začala bitva u Lipska někdy označovaná jako Bitva národů.

16.října 1306 – sňatek Rudolfa Habsburského s Eliškou Rejčkou, vdovou po českém králi Václavu II. Rudolf Habsburský se tak ve zmatené situaci po zavraždění posledního Přemyslovce dostal na český trůn. Českým králem byl od roku 1306 do roku 1307, kdy zemřel na úplavici.

16.října 1310 – Vznik městské radní knihy v Starém Městě v Praze (úřední kniha pražské samosprávy)

Translate