Kdo je online

Přihlášení uživatelé 2
Hosté 24

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Turecké F-100 Super Sabre si zabojovali při invazi na Kypr.
Gray Fox - Komentář v Su-27 Flanker
V úterý 22. září ruská stíhačka Su-35 sestřelila kanonem při cvičení Su-30. Přesná příčina proč k tomu došlo není zatím ...
V Československu po válce také vyvíjeli plamenomety. Inspiraci nalezli z německých vzorů i sovětských a amerických.
Pro jednou uvádí pohled na Švédsko, sic hodně opatrný. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/svedsko-covid-pandemie-stock...
Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4657 v Canon de 75 Modèle 1897
Děkuji za pochvalu. Uvažuji nad rozšířením článku o další využití tohoto kanonu např. v pevnostech apod a jeho další mod...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 25. 2. 2014 20:46 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Ukrajina: internet snese všechno

Dnešní článek si bere na paškál další várku demagogie, kterou nás ohledně dění na Ukrajině zásobuje český internet.

Předně, je značně přehnané si myslet, že například blogy Idnes jsou české veřejné mínění. Tak to ani náhodou. Tvrdit, že česká veřejnost není příliš nadšená s toho, co se děje na Ukrajině, protože na Idnes se prorusky bloguje o 106 je nesmysl. Ani blogeři, ani diskutující, dokonce ani čtenáři nejsou česká veřejnost. Jsou její součásti, ale určitě není možné vliv blogů přehánět.

Nejsou k dispozici žádné průzkumy veřejného mínění, takže tvrzení o náladách české veřejnosti je vaření z vody. Přesto sem však viděl před několika dny anketu na www.seznam.cz, ze které jasně vyplývalo, že cca 75% čtenářů vidí situaci na Ukrajině tak, jak je prezentována a ne tak, jak si představují někteří aktéři na českém internetu. Rovněž z bezprostředního okolí vidím, že zejména po té, co došlo k onomu masakru na Majdanu, se tzv. obyčejní Češi začali zabývat Ukrajinou s tím, že stojí jednoznačně na straně vzbouřenců.

Ale dokud nebude k dispozici nějaký průzkum veřejného mínění, jako v Polsku můžeme se o tom dohadovat do nekonečna.

Rovněž je možno se dočíst, že lidé, kteří se zastávají vzpoury Ukrajinců proti Janukovičovi jsou jako bolševici a že je to jako když komunisté brojili proti SSSR. A nyní, že prý je SSSR EU. Tak například já jsem několikrát opakovaně napsal, že respektuji názor euroskeptiků, kteří nepovažují Rusko za lepší než EU, kteří jsou proti Ruské politice. Stejně tak respektuji názor levice, i když nejsem její volič, která se jednoznačně postavila proti Ruskému vměšování do události na Ukrajině. Dokonce jsem chválil i Miloše Zemana, ačkoliv se považuji za jeho odpůrce. Velké politické spektrum v Česku podporuje současné dění na Ukrajině. Pouze extrémisté jako jsou KSČM a populističtí euroskeptici, kteří by raději Putina než EU a kteří se ještě loni bili za svobodu, můžou puknout zlostí s toho, co se na Ukrajině děje. Ale opět bych prosil vynechat demagogii. To, že si myslím, že jsou euroskeptici, kteří dávají přednost Rusku před EU, neznamená, že si myslím, že VŠICHNI euroskeptici dávají přednost Rusku. Naopak názory takových euroskeptiků, kteří nedávají přednost Rusku, jsou mi velice blízké a to i jejich kritické názory ohledně EU. Já taky EU často kritizuji. Neplést si prosím eurohujera s tiskovým mluvčím Evropské komise.

A nejhorší demagogie, která určitě v česku narazí na živnou půdu, je převádění dění na Ukrajině na peníze. V době války v Iráku se říkalo "žádnou krev za ropu". A jak to dopadlo? Ačkoliv média informovala o každé americké chybě v této zemi sto krát, nikdy nikdo nepřistihl Američany krást v Iráku ropu. V Iráku si veselé těží ropu i Čína a Rusko. V Afghánistánu nic není a topí se tam sušeným kravským trusem, tak tam bylo obvinování NATO, že přišlo vydrancovat suroviny těžší. Ale takový zkušený bolševický ideolog Michael Moore si s tím poradil. Celá válka byla přece kvůli ropovodu, který sice neexistuje, ale určitě Američané chtěli postavit ropovod z Ruska do Pákistánu a proto byla válka v Afghánistánu. Jak se to jako mělo ekonomicky vyplatit, však Moore nevysvětlil.

No, ale my máme v Česku spoustu Michaelů Mooreů, kteří vědí, že Češi rádi čtou o tom, jak na Ukrajinské revoluci někdo vydělal. Takže považte, že Ukrajinci na Majdanu umírali za levný plyn pro EU. Kdysi to byli vrazi z Wall Streetu, dneska to jsou vrazi z Bruselu. Se divím, že někdo nepřišel ještě s tím, že EU chce vydrancovat DONBAS. Naštěstí, stejně jako v Iráku si kritici vzájemně odporují, takže můžeme najít příznivce Ruska, kteří říkají, že ukrajinská revoluce nás jako daňové poplatníky bude stát strašné peníze, které přes EU teď budeme do Ukrajiny nalévat. Tak se pánové mezi sebou dohodněte, jestli euperialisté na tom vydělají nebo prodělají.

No, a pokud by to s tím plynem byla pravda, doufám, že se tito lidé, kteří litují Ukrajince zemřelé za levný plyn, zřeknou užívání tohoto špinavého, s krví smíseného plynu.

A teď mě omluvte. Tahle zima je sice extrémně teplá, ale jdu si zvýšit teplotu na termostatu.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

24.září 1940 podnikli bombardéry Vichystické Francie nálet na Gibraltar.

24.září 1735 zemřel český barokní malíř Petr Jan Brandl

24.září 1893 se narodil francouzský stíhací pilot Jean Casale

24.září 1405 – Na útrapy v zajetí v klášteře zemřel mladší moravský markrabě Prokop. Po jeho smrti se stal jediným pánem Moravy jeho starší bratr Jošt.