Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 10

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 3. 3. 2014 20:52 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Běž domů Putine

Proč je ruská okupace Krymu naprosto nepřijatelná a proč být naštvaný Putinovou zahraniční politikou, která je pohrobkem školy zahraniční politiky, jejímž nejznámějším představitelem byl Adolf Hitler.

Je snadná psát o okupaci Krymu, o tom, že Ukrajina o něj již přišla, ale že se to nakonec Rusku a Putinovi zvláště nevyplatí, když se to ještě neuskutečnilo, jak tomu bylo ještě v pátek. Nyní, když je okupace části nezávislé Ukrajiny téměř hotová je to opravdu hrozný pocit, to vědomí, že takoví lidé jako Putin si mohou dělat, co chtějí, a my máme jen omezené možnosti, protože Rusko je velké a má jaderné zbraně. Takovým lidem jako je Putin je potřeba bránit  v politické existenci všude, kde to jde. Opět se potvrzuje správnost konání Západu, který se snažil eliminovat tento druh vládců, jak jen to šlo. 

Proč je okupace Krymu, tedy něčeho jako ukrajinských Sudet tak hrozná? Jedná se o válečný násilný akt nedemokratické země vůči zemi, kterou za cca 3 měsíce čekají svobodné volby. Jedna se o násilné odtržení území, které je provedeno jako pomsta za politický vývoj v oné mateřské zemi. Jedná se o trest za snahu Ukrajinců o svobodu.

Jsou tu však ještě další důvody. Jak naspala ve svém komentáři IDNES, jedná se i o zbraně hromadného ničení. Ukrajina se v roce 1994 vzdala jaderných zbraní za to, že  USA, Británie a Rusko garantovaly její celistvost a suverenitu. Putinovo počínání bude mít katastrofální důsledky ve světové politice. Ačkoliv se Putin vždy zastával zemí, které měly zbraně hromadného ničení jako Sýrie, podpořil teď jejich šíření, protože země, které je ještě mají, vidí, že jakákoliv papírová odměna slíbená za jejich odstranění, je jen cár papíru a že nejistější je prostě je mít. Díky Putine.

Dalším děsivým důvodem je to, že to neudělal Putin poprvé. Když se to stalo v Gruzii, byl Západ  ještě rozpolcený. Gruzínci se chovali hloupě a naběhli si do tlamy ruského medvěda sami. Třeba Putinova došla trpělivost a tak to v Gruzii trochu přehnal. No a co. Jenže teď to na Ukrajině opakuje znova. A má k tomu daleko malichernější důvody. A s jídlem roste chuť.

Dalším důvodem proč být rozzloben na ruskou agresi je to, že se Rusko popírá zásady, které samo prosazuje a hlásá. Neustále se brání jakémukoliv "vměšování do vnitřních záležitostí" kdekoliv na světě, ať se v těch zemích děje cokoliv, ale když se Putinovi nějaký soused znelíbí, tak se klidně vměšuje. Bez skrupulí. Jak by se Putinovi líbilo referendum v Čečensku o odtržení od Ruska? Nebo kdyby Japonsko obsadilo kurilské ostrovy na základě toho, že v Rusku není demokracie?

Dalším důvodem je naprosto bezskrupulózní lhaní ze strany Putinovského režimu. Ano, je pravda, že Bush si přál, aby byly v Iráku zbraně hromadného ničení a důkazy o spolupráci Saddáma s Al Kajdou. Ale v době invaze nemohl nikdo prokázat, že tomu tak není a šance, že se tyto důkazy byla a USA to prostě rykly a nevyšlo to. Ale teď Putin dobře ví, že na Krym žádní banderovci netáhnou. Je to snadno dokazatelné na rozdíl o d zbraní hromadného ničení. Rusko tvrdí, že z Ukrajiny do Ruska uprchlo přes 650 000 uprchlíků. To je polovina uprchlíků ze Sýrie. Jděte se podívat do Sýrie a okolních zemí na ty masy uprchlíků na ty stanová města, co tam vznikla. Taková nehorázná lež. Rusové se ohánějí útoky, které mají na Rusy provádět Ukrajinci, ačkoliv je tam klid, zvláště na Krymu je totální klid.

Putin lže zcela záměrně a bezskrupulózní. Lze naprosto průhledně, stejným stylem jako Adolf Hitler. Vůbec jsem to nepřeháněl, když jsem olympiádu v Soči přirovnával k Olympiádě v Berlíně v roce 1937. Jeho argumenty jsou navlas tejné jako ty Hitlerovy v roce 1938. Ohrožení Němců/Rusů ze strany běsnících Čechů/Ukrajinců v Sudetech/Krymu.

Kdyby existovala na světě spravedlnost, tak by musely být teď ulice světových měst plné vzteklých lidí, kteří by pálili ruské vlajky a Putinovy portréty. Jenže prostě pokud nejste Západ, tak si toho můžete vůči veřejnému mínění dovolit víc. Protože veřejné mínění je citlivější na to, co dělá Západ. Ale možná je to tak dobře. Díky tomu je Západ lepší a morálnější. Protože nad sebou stále zamýšlí a neustále sám se sebou bojuje, kdežto na východě taková sebereflexe není. Jde jen o to, aby taková sebereflexe nebyla sebezničující. Když však sleduji, jak se Západ postavil k vývoji na Ukrajině, vidím, že to s ním ještě není tak špatné.

V Rusku se včera konaly demonstrace údajně desetitisíců lidí pro intervenci na Ukrajině. Doprovázela je policie, byly vzorně organizované, zastavená doprava, účastnici měli spousty vlajek a dobře připravených transparentů. Víte, to už není obyčejná diktatura, to je totalita. A pokud by byl někdo opravdu přesvědčen, že to jsou demonstrace spontánní, tak mu můžu říct, v tom případě je to s Ruskem ještě horší.

Asi měsíc po prohře ve Stalingradu se uskutečnil v Berlíně jakýsi propagandistický sjezd. Vystoupil Goebbels a zeptal se Němců: "Chcete totální válku?" A dav začala nadšeně hajlovat a křičet: "Ano, ano!" Opravdu mi chcete tvrdit, že jsou Rusové takoví? Já tomu nevěřím. Hluboce si vážím těch několika desítek Rusů, kteří našli odvahu vystoupit s transparenty proti Putinově intervenci na Krymu.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

18.října 1918 začíná bitva u Terronu v níž vítězí českoslovenští legionáři nad císařským vojskem i přes nasazení yperitu a několika protiútokům.

18.října 1748 – Byl uzavřen mír v Cáchách, který ukončil válku o dědictví rakouské. Marie Terezie ztratila část italských provincií a získala všeobecné uznání pragmatické sankce.

Translate