Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 10

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

ZPRÁVY

Zveřejněno: 15. 5. 2014 20:48 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Ukrajinská skepse

Český proruský klaun Vyvadil. Akce ruských speciálních jednotek. Další skepse ohledně schopnosti západu odolávat Putinovi. Český politický hnus.

Včera došlo k profesionálnímu přepadu ukrajinského obrněného transportéru, který si vyžádal několik mrtvých Ukrajinců. Bitva nese všechny znaky nasazení ruských speciálních jednotek.

Z Ruska se stává opět říše zla, jak ji už jednou pojmenoval Reagan. A to zlo asi mnohé lidi přitahuje. Přiznám se, že jsem nebyl schopen sledovat televizní vystoupení proruského kolaboranta Vyvadila v televizi. Prostě se to nedalo. Dávkoval jsem si pak jenom útržky ze záznamu. Došel jsem k závěru, že to není žádný temný velekněz nového náboženství, nové víry k "nejschopnějšímu politikovi na světě". Vyvadil si prostě našel způsob jak na sebe upozornit a vytáhnout se z marasmu nemastného-neslaného politika. Tím, že se stane novým Moravcem a Bilakem. No třeba se fakt tím zapíše do dějin a dosáhl svých patnácti minut slávy. Přejme mu to. Ale jeho stupidní názory a hrubé chování, to je opravdu skvělá reklama „ruského světa“. Díky za ní. Prostě a jednoduše-je to klaun.

Zajímavější než jeho exhibice je rozhovor s bývalým americkým velvyslancem u NATO, který potvrdil oprávněnost skepse nad vývojem okolo Ukrajiny, o kterém jsem nedávno psal. Kurt Volker si myslí, že Putin dosáhne na Ukrajině všeho, co chce a to proto, že Západ je pasívní. Podle něj Putin postupuje chytře aby západ nevyprovokoval. Myslím si totéž. Tam, kde Putin věděl, že zabere rychle a tvrdé jednání, jako na Krymu, tak to udělal, když zjistil, že to samé by na východní Ukrajině neuspělo, zvolil dlouhodobější přístup.  Volker moderuje na konferenci GLOBSEC diskusní panel pod názvem Obnova vedení Západu. A to je přesně, co teď na Západu schází. Vedení. Nikdo Západ nevede a Západ nevede svět, jak tomu vždy bylo. Je potřeba obojí nebo neb na to svět opravdu doplatí.

Ten kdo vedl Západ, byl vždy americký prezident, což se o to současném rozhodně nedá říct. Jak hodnotí Volker postoj jeho administrativy, tak říká, že garance, které dal Polsku, jsou dostatečné, ale nedochází k projekci síly, která by ovlivnila dění na Ukrajině. Podle mě se Západ ustředil na statickou obranu NATO, zavřel  se v NATO a rezignuje na to ovlivnit věci mimo něj. Kdyby aspoň to zabarikádování se v NATO sloužilo k tomu, aby se NATO připravilo na to, až Rusko dorazí na jeho hranice, ale nic takového se zatím neděje.

Volker říká, že když Putin prohlašoval, že by separatisté měli odložit svá referenda, je celkem možné, že zvláštní ruské bezpečnostní síly na Ukrajině právě v tu chvíli tiskly volební lístky. Dle něj potřeba a by USA a EU zahájily proaktivní politiky, jasně řekly, čeho chtějí dosáhnout a podpořily své cíle adekvátními prostředky a politikou.

Ale než se pustíme do USA a EU měli bychom si možná zamést před vlastním prahem. Všímáte si, kolik se poslední dobou v Česku vyrojilo extrémistů? Samozřejmě to souvisí nejen s událostmi na Ukrajině, ale i s volbami do parlamentu EU.

 Je zajímavé jak se putinisté, nacionalisté strašící islamizací Evropy a antisemité stále více sbližují do jakési novodobé fašistické fronty 21. století. Je potřeba se proti tomu postavit nahlas a veřejně a netolerovat to. Já osobně to budu dělat stále více. Nad Evropou se zase stahují chmury. Psal jsem o těchto nebezpečích ještě před vypuknutím nepřátelství mezi Západem a Ruskem. Ale teď je to evidentní. Vyberte si stranu. Já zůstávám na té správné. A taková ty typicky česká zlatá střední cesta je jen alibismus. Buď jste pro svobodu a Západ nebo jste proti. Vyberte si.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

2.srpna 1465 – Nový papež Pavel II. obnovil půhon vůči českému králi Jiřímu z Poděbrad. To znamenalo, že se musel do 180 dnů dostavit před římský kuriální tribunál, jinak mu hrozilo vyhoštění z církve, jak se také 23.12.1466 stalo.

2.srpna 1943 došlo ke vzpouře vyhlazovacím táboře Treblinka. Přibližně 300 vězňům se podařilo uprchnout.

Translate