Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 8

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

ZPRÁVY

Zveřejněno: 27. 5. 2014 20:58 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Putine, Ukrajina patří Evropě

Ukrajinské volby jsou velkým vítězství západní demokracie a univerzální svobody nad ruským lhaním a agresivitou.

Ne nemluvím o poslední bitvě o doněcké letiště. O takovou bitvu nejde. Jde o volby. Stejně jako volby v Iráku nebo Afghánistánu, byly tyto volby svátkem svobody. Ukrajinci jsou samozřejmě Evropané a jejich civilizační vyspělost a blízkost západu je srovnatelná s tou naší, nikoliv se zeměmi na blízkém východě. Neviděli jsme tedy lidi ukazující prsty od inkoustu, ale viděli jsme evropské volby v evropské zemi.

Zúčastnilo se jich 60% lidí a je jich méně než ve volbách minulých, kdy byl zvolen Janukovič. Ale ta procenta nižší účastni odpovídají zhruba procentům voličů, kteří se nemohli zúčastnit díky teroru proruských teroristů.

 Putin díky svým agentům dobře věděl, jak ty volby dopadnou, proto ustoupil z nátlaku na Ukrajinu a volby předem i posléze uznal. Kdyby to neudělal, byla by to pro něj neúnosná pozice. No a co, že teď jeho obhájci vypadají jako hlupáci. Jemu na to nezáleží. Záleží mu jen na sobě.

 Zdrcující proto musí být i samotný fakt, že volby uznal i svržený prezident Janukovič a je tedy evidentní, že debata o tom jestli je nebo není právoplatný prezident Ukrajiny, tím definitivně končí.

 Jak tedy volby na Ukrajině dopadly?

 Výborně. Nově zvolený ukrajinský prezident pokračuje v nastoupeném směru své země. Zaujal vstřícný, ale rozhodný postoj. Požaduje návrat Krymu. Odmítá vyjednávat s teroristy. Požaduje zefektivnění ukrajinské armády, aby byla lépe vyzbrojení a schopna teroristy potlačit. To je pokračování politiky údajné „junty“, kterou však prosazuje lidmi zvolený politik.

 Opravdu nařezáno dostali ti všichni propagandisté, kteří se nám snažili namluvit něco o ukrajinských fašistech. Pro mě to samozřejmě žádné překvapení není, protože průzkumy veřejného mínění už v dobách okolo Majdanu říkaly, že podpora krajně pravicových stran na Ukrajině jsou 4%. Navzdory tomu získal kandidát této části politické spektra ještě méně hlasů než v dobách prezidenta Janukoviče. Takže kde máte ty ukrajinské fašisty a banderovce? Kde?

 Příznivci bývalého režimu a komunisté dostali dohromady 5% hlasů. Takže nemůže být řeč ani o žádné „vládní juntě“, která je izolovaná od většiny Ukrajinců. Možná v tom je největší síla těchto voleb. Dají se chápat jako referendum o Majdanu. Zvolení prodemokratického, prozápadního, proevropského a protiruského kandidáta bylo jasnou odpovědi na nevyřčenou otázku ukrajinských voleb, která zněla- Ukrajinský národe. Souhlasíš s tím, co se stalo na Majdanu?

 A Ukrajinci jednoznačně odpověděli „ano“.

 Opět a zas se dokazuje, že všechny ty řeči o vývozu demokracie jsou nesmysl. Žádné nucení demokracie bodáky. Lidé dostali šanci říct, co si myslí a vyjádřili se. Lid promluvil. Táhni, Putine. Ukrajina patří k Evropě.

 A tak to taky bude. Stále nevíme, jestli se Ukrajině někdy vrátí ukradený Krym a kradený Doněck. Ale Evropa a západ se právě posunuli až k Dněpru.

 Jak to kontrastuje s děním na východu země. Separatisté, teroristé se opravdu předvedli a obrázky hořících volebních lístku, rozbíjených uren nebo volebních uren jako odpadkových košů se zapíšou do popkulturního podvědomí současného světa a zůstanou navždy symbolem hodnot, které prosazuje Putinské Rusko. Pánové z Nového Ruska nemohli tomu starému posloužit hůře.

 Na závěr, mi dovolte, abych zmínil něco velmi zajímavého, o čem psal jeden diskutující pod jedním z hlavních zpravodajských článků na Idnes. Putin se snaží vytýčit novou evropskou pravicovou ideologii, která je postavena na údajných křesťanských konzervativních a morálních hodnotách a která má zachránit Evropu před degenerací, relativizací a dekadencí. Mimochodem, mysleli to sice trošku jinak, ale podobně porovnávali svůj a západní systém bolševici.

 Když si však srovnáme typickou mírumilovnou evropskou malou zemičku, která je typickým členem EU, která je politicky korektní, tolerantní a která je například rodištěm takové dekadence, jako je vousatá zpěvačka Conchita Wurst, která je jakousi královnou Evropské amorální zhýralosti s „náboženským, morálním, slušným, silným a bohatým“ Ruskem, tak je výsledek jednoznačný.

 V Rusku je skoro 6 x tak více lidí nakažených virem HIV na 100 obyvatel než v Rakousku. V Rusku připadá 30 x více potratů na 1000 žen než v Rakousku. V Rusku je přibližně 20 krát větší počet vražd na 100 000 obyvatel než v Rakousku. Za to Rakušané se dožívají v průměru o 13 let vyššího věku než Rusové.  A Rakousko má 2,5 krát větší HDP na jednoho obyvatele než Rusko.

 Už víte, proč Ukrajinci touží po EU a ne po Rusku? Já ano. A víte, proč někteří Češi touží po Rusku a ne po EU?  Já ne.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

6.srpna 1806 – František II. Habsburský se vzdal hodnosti římského císaře a vyhlásil zánik Svaté říše římské národa německého.

6.srpna 1946 byla lehká letadlová loď HMS Colossus zapůjčena Francii

Translate