Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 31

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.
Ganelon - Komentář v Centauro II
Otázka je, co na na to řekne pár tisíc ruských tanků na východní frontě.
Chtělo by to článek doplnit fotkami a rozdělit na více odstavců, aby byl lepší a atraktivnější ke čtení.
Wildblood - Komentář v MI-24 HIND
Czech Air Force Mil Mi-24E Hind @ Sanicole Airshow

ZPRÁVY

Zveřejněno: 27. 8. 2009 19:50 Napsal Andrea Kostlánová
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

9/11 /Bush letecké útoky nečekal

US letecké síly na únos letadel během oněch dvou hodin NIJAK nereagovaly,  stáhly se a nechaly vzdušný prostor únoscům … Až do doby, kdy třetí letadlo spadlo na Pentagon, nevzlétla z nedaleké letecké základny Andrews ani jedna stíhačka , třebaže FAA standardní postup při únosu civilních letadel je jasný, a třebaže mezi 9/00 a 6/01 US stíhačky k podezřelým letadlům, které se jen o „vlas“ odchýlily od své letové trasy, vzlétly 67x …

Vypadá to, že US letecké síly dostaly rozkaz „situace „ si nevšímat … (agentura AP ze 13.9.02).

Někteří tvrdí, že stíhačky vzlétly, ale velmi pozdě, protože na základně Andrews jsou údajně jen „břídilové“ ze 113.letky D.C. Air National Guard, pracující jen na částečný pracovní úvazek … „Profesionální“ ochranu Washingtonu ze vzduchu má na starosti stíhací letka  z Langley AFB .

Nejvyšší velitelé,Bush,Rumsfeld,gen. Richard Myers,Montague Winfield nebyli 11.9. k nalezení, nikdo nedokázal říci, kdo ten den vlastně velel, a výpovědi Dicka Cheney,Richarda Clarke a Normana Mineta před Vyšetřovací komisí 11/9 si navzájem podstatně protiřečily …   

Hned po útocích Bush prohlásil, že „ nikdo, přinejmenším v mojí  vládě,a myslím, že ani v předchozí vládě, by si ani nepomyslel, že teroristé použijí letadla“ , což papouškovala i  poradkyně pro otázky národní bezpečnosti, Condoleezza Rice, a šéf FBI Robert Mueller.  

Výmluvný je následující výslech Condoleezzy Rice před Vyšetřovací komisí významným právníkem Richard Ben-Veniste, který již vyšetřoval skandály Watergate,Whitewater,Abscam, a jenž proslul „stručným“ výslechem C. Rice  :

RBV:“ Vzpomínáte si na titul zprávy, který byl prezidentu Bushovi předložen 6.8.01, a který varoval před možnými teroristickými útoky v US ?

Rice:“ Ano, článek se jmenoval Bin Ládin zcela určitě zaútočí v US.“RBV:“ Děkuji, to mi stačí .“

Riceová se pak marně snažila dodat, že nadpis neznamenal, že by měl někoho varovat … ( FBI uváděla, že „podezřelé aktivity na území US naznačují přípravy pro únosy letadel … „).    

To samé co Bush a Riceová  tvrdili i někteří generálové letectva, třebaže během samotného 11.9.01 probíhaly již druhé letecké válečné hry s tématikou únosů letadel, kdy se zahraniční unesené civilní letadlo zřítí na budovu National Reconnaissance Office, a přispěly ke zmatku, zda jsou útoky pravé … zatímco v 4/01 to byla simulace jeho zřícení na Pentagon … (USA Today z roku 04)

 Tyto „zajímavé“ válečné hry US letecké velení pořádalo již v roce 00 : přesný scénář útoků z 11.9.01, několik simultánních únosů civilních letadel, sebevražedné akce s jejich zřícením na vládní budovy, včetně na Pentagon, rozsáhlou záchranářskou operaci v NYC.

Tyto válečné hry byly jednou z ústředních otázek 11.9.., jak teroristé věděli, že onoho rána 11.9.01 budou  NORAD, NEADS/Northeast Air Defense Sector, a genštáb zaneprázdněni třemi různými taktickými cvičeními jednotek protiletecké obrany .

Komise přiznává jenom jedno cvičení, ale nezabývá se jím.

V 7/01 na janovském zasedání summitu G8 byly uvedeny v pohotovost protiletecké jednotky po zprávách, že  se „teroristé chystají zabít šéfy z G8 náletem unesených letadel do budovy summitu“.  

Washington se po 11.9.01 tudíž  bránil , že takovou variantu útoků, „ zcela novou“ , nikdo nečekal …

Nešlo o nový typ útoků :

 Již v 12/94 alžírská GIA chtěla uneseným letadlem Air France narazit do Eiffelovy věže.

V 1/95 byla odhalena konspirace Bojinka, v 1/96 zprav. služby US obdržely podrobnou zprávu tajných služeb z Manily, že  šejk Rahman z al-Qajdy připravuje mučednickou misi s uneseným letadlem na trati Kabul-Washington s cílem zničit Bílý dům.

V 10/96  CIA získala informace,že íránští islámisté chtějí uneseným letadlem spadnout na Tel Aviv. V roce 97 se množily informace, že teroristé zaútočí bezpilotním letounem na nespecifikovanou US ambasádu ,v 8/ a v 9/98 se šířila zpráva,že teroristé nalétnou do WTC letadlem naplněným výbušninami, které přiletí ze zahraničí …

V 7/98  US tajné služby z několika zdrojů získaly informace , že Usáma plánuje navést letadla naložená výbušninami proti cílům ve Washingtonu a NYC, a že k provedení těchto útoků založil v US svoji „buňku“ z místních arabských muslimů  - tyto informace byly potvrzeny v 8+9/98 .

V 11/98 měla turecká pobočka al-Qajdy Kaplancilar( teroristé z ní byli údajně zatčeni) letadlem naletět na hrobku Kemala Atatürka během shromáždění vlády v den výročí jeho úmrtí.V 3/99 byl v Egyptě zatčen příslušník al-Qajdy, jenž údajně plánoval útok kluzákem,naplněným výbušninami, na prezidentský palác v Káhiře …

Také nebylo vysvětleno zřícení eg.letadla v 10/99.

V 4/00 informátor FBI tvrdil, že byl najat a  vycvičen v Pákistánu, a měl kontaktovat 6 pilotů,kteří měli unést šest letadel z USA do Afghánistánu …

 Randy Glass, informátor FBI, s kontakty na pákistánské obchodníky se zbraněmi, kterému jeden známý z US ministerstva zahraničí řekl, že“  ministerstvo o útocích ví, ale spoléhá na Mušarrafa, že těmto útokům zabrání , protože kde končí al-Qajda, začíná ISI, a naopak …¨(Viz Lawrence Wright The Looming Tower-The Road to 9/11, za kterou obdržel Pulitzerovu cenu) .

Převzato z blogu autorky na adrese http://kostlanova.blog.idnes.cz ,kde naleznete její další články. Na Vojsku se nachází část zabývající se s ním související tématikou.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

7.března 1799 zemřel F. L. Čelakovský, básník a obrozenec

7.března 1850 se narodil Tomáš G. Masaryk, první československý prezident

Translate