Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 12

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 26. 3. 2014 18:20 Napsal Andrea Kostlánová
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Ukrajina,Putin prosazuje zájmy RF, jen aby posílil svoji osobní moc

Rusko Ukrajinu do své Euroasijské unie potřebuje - Ukrajina má rozvinutý průmysl ( bohužel při hranicích s Ruskem, zejména zbrojovka Južmaš vyrábí i ruské balistické rakety), zatímco Rusko je rozvojovou zemí s vývozem ropy, plynu, vodky a kaviáru.Ukrajina, která zablokovala účty krymským vládním představitelům, požádala US a EU o pomoc také z důvodu ochrany svých jaderných elektráren a plynovodní sítě.  

„Nepřítomná“ ruská armáda plíživě bez nejmenšího incidentu obklíčila letiště, přístavy a ukrajinské vojenské základny, zablokovala severní přístupy na Krym, buduje zde zákopy, obsadila Perekopskou šíji, vybudovala zde minová pole, a vyhloubila jámy pro umístění hraničních sloupů …

Incident byl jeden, když ruští vojáci bez insignií 5.3.014 pronásledovali na Krymu zvláštního emisara OSN Roberta Serry, jenž se zabarikádoval v jedné kavárně.

8.3. 014  nedovolili ani pozorovatelům z KBSE vjet na Krym.

K 9.3.014 ruští vojáci obsadili několik ukrajinských vojenských základen, některé jim byly ukrajinskými vojáky vydány.

Obsadili radarovou stanici u Sevastopolu, pohraniční základnu Černomorskoje, Cholkino, celkem k tomuto datu 11 pohraničních základen.

Zbylé ukrajinské základny obklíčili, a přerušili jim dodávky vody a elektřiny.

4.3.014 Putin na své tiskové konferenci s vážnou tváří tvrdil, že „ vojáci obsazující ukrajinské základny a strategická místa na Krymu nejsou ruští vojáci, ale příslušníci místní domobrany, kteří si koupili uniformy bez označení v obchodech „  - kde si koupili moderní výzbroj ruské armády, obrněné transportéry a nákladní vozy s ruskou SPZ, nevysvětlil.

Podle svědků Krym obsazoval i čečenský prapor Vostok, který v 8/08 obsazoval i Jižní Osetii ( epicentrum nelegálního obchodu se zbraněmi a s drogami, stejně jako Abcházie ), a který v Čečensku „ proslul“ pácháním válečných zločinů ...

Mezitím v Simferopolu Sergej Aksjonov, řeckořímský zápasník, a bývalý šéf kriminální bandy, jenž se stal milionářem prodejem mobilních záchodů, dnes krymský premiér, jenž se prohlásil za vrchního velitele ozbrojených sil, požadoval, aby ukrajinské jednotky přešly na ruskou stranu, a přísahaly věrnost RF ...

 „Nepřítomní“  ruští vojáci zaminovali ukrajinské oblasti hraničící s Krymem, zejména oblast Chersonu, + velkou přehradu u severokrymského městečka Rjumšyne, zřídili četná vojenská stanoviště, ze kterých monitorují provoz na silnici vedoucí z ukrajinského vnitrozemí na jih, a pronikli na Arbatskou kosu, úzký pás  vedoucí z východu Krymu na sever k ukrajinské pevnině.

Rusko posiluje tankové divize na hranicích s Ukrajinou ( 2.000 km) , k 15.3.014 zde mělo podle Andrije Parubije, historika a velitele  „sil sebeobrany“ Majdanu, dnes tajemníka Ukrajinské bezpečnostní rady, 85.000 vojáků.

Parubij tvrdil, že ruský plán útoku se jmenuje „ Ruské jaro“  ( ovšem, není jisté, zda směr útoku Rusové nepovedou na pobaltské státy) …

K 15.3.014 zde tudíž Kreml měl přes 85.000 vojáků ( kteří „neuposlechli“ Putina, aby se vrátili na své základny ), 300 tanků (od ruských hranic do Kyjeva jízda autem trvá jen 2-3 hodiny), a 140 bitevních letounů, což náměstek ruského ministra obrany Anatolij Antonov vehementně popřel.

Ukrajina ve svém vzdušném prostoru zakázala 1.3.014 přelety vojenských letounů, MOW však nerušeně intenzívně narušuje ukrajinský vzdušný prostor svými průzkumnými letouny.

Gen. tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen  ( +  vojenský šéf NATO gen. Philip Breedlove) vyjádřil 24.3.014 své znepokojení nad vysokou koncentrací ruských vojsk u hranic s Ukrajinou, ale „ ujistil“ , že členové NATO si mohou být jisti, že jim NATO zajistí účinnou obranu  …

Jak představitelé Krymu a RF bombasticky lžou, dokladoval i krymský vicepremiér, jenž prohlásil, že Krym byl sice izolován od světa, ale veškerá  silniční, železniční a letecká spojení budou obnoveny 17.3.014, včetně na Ukrajinu.

Ještě před referendem Rusové znárodnili ukrajinskou firmu ČernomorNaftoGaz, která prováděla průzkumné vrty ropných ložisek v Černém a v Azovském moři.

Lavrov 10.3.014 opět prohlásil, že kyjevská vláda  „přátel Tymošenkové“  je „ nelegitimní“ , a že Kreml vypracoval nový návrh na řešení krize  ( „ moldavská varianta, kterou Kreml vnutil Moldávii), jak dosadit vládu „ legitimní“ , která by byla proruská a  mezinárodně neutrální  …

19.2.014 Janukovič vyhodil šéfa ukrajinského genštábu Volodymyra Zamana *1959, a nahradil jej šéfem námořnictva admirálem Jurijem Iljinem, v 2/014 dostal údajný infarkt, a musel z funkce odejít.

Zaman se po útěku Janukovyče stal 22.2.014 ministrem obrany (funkci převzal po Pavlu Lebedědovi, jenž 20.1.014 na dotaz ruských novinářů prohlásil, že „ nasazení armády proti vnitrostátním nepokojům ústava vylučuje, a že armáda z kasáren nevyjde “ ) .

Další ministr obrany Ihor Teňuch odstoupil 24.3.014 ( ponechal ukrajinské posádky na Krymu bez rozkazů ), funkci převzal Michailo Koval.

Ukrajina mobilizuje dobrovolníky, kteří již absolvovali vojenskou službu.

Také ultranacionalistický Pravicový sektor Dmitra Jaroše, jenž rovněž hodlá kandidovat na prezidenta, organizuje své stoupence do milic.

Putin/Vyšetřovací výbor RF po něm vyhlásil mezinárodní pátrání s tím, že je „ mezinárodním teroristou“, protože Jaroš je přesvědčen o nutnosti války mezi oběma zeměmi, a požaduje, aby vláda otevřela pro jeho milice vojenská skladiště  …

24.3.014 se Kremlu podařilo zlikvidovat ve městě Rivne jednoho z předáků ultrapravicového Pravého sektoru Oleksandra Muzyčko, o němž Putin prohlásil, že bojoval v Čečně na straně islámistů/ruských zvláštních jednotek, a byl dobře obeznámen s jejich brutálními metodami vůči civilistům, viz stížnosti Rady Evropy z dob 2. čečenské války.

Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov uvažuje o zřízení  Ukrajinské národní gardy o 20.000 mužích, kteří by působili na hranicích.

Ukrajinci, kteří sloužili ve francouzské Cizinecké legii, se připravují bojovat na ukrajinské i ruské straně.

Kyjev nařídil vojenské cvičení, které se konalo v oblasti Cherson, v Charkovské oblasti stáli ukrajinští a ruští vojáci proti sobě pár kilometrů od hranic.

Sevastopolský záliv zablokovaly tři ruské křižníky.

Na Krymu ukrajinské posádky již nemohly ze svých lodí vycházet, ukrajinským posádkám na Krymu ruské jednotky daly tři možnosti : přísahat věrnost „ republice Krymu“, odejít z armády a zůstat na Krymu, anebo odejít na západní Ukrajinu ( s důrazem na „ západní“ ), Rusové jim dali 5 hodin na rozmyšlenou s tím, že v případě odmítnutí zaútočí.

Rusové se zmocnili dvou ukrajinských fregat Luck +  Chmelnickij, a ukrajinské velitelské lodi Slavutič.

Ukrajinští vojáci 24..3. dostali z Kyjeva rozkaz, aby se vzdali, a opustili i s rodinami Krym, když  Rada národní obrany a bezpečnosti Ukrajiny nařídila ministerstvu obrany vojáky z Krymu stáhnout – proti ruské přesile neměli šanci.

Ukrajina má teoreticky 68.000 vojáků pozemních sil ( Turčinov tvrdí, že z toho jen 6.000 bojeschopných)  a 735 tanků, RF má 270.000 vojáků pozemních sil a 2.800 tanků, Ukrajina má 48.000 příslušníků letectva a 208 bitevních letounů, RF má 167.000 příslušníků letectva a 1.797 letounů, Ukrajina má 14.700 příslušníků námořnictva a 26 lodí, RF má 154.000 příslušníků námořnictva a 237 lodí  ( navíc má RF 80.000 příslušníků strategických sil, 292 střel dlouhého doletu + 12 ponorek) ..

Ukrajinská armáda čelila na Krymu nejen přesile, ale také zrádcům ve svých řadách, kteří hromadně přecházeli na ruskou stranu i s výzbrojí ( z 18.000 ukrajinských vojáků zůstali věrni Ukrajině jen 2.000 z nich, zejména se statečně choval pluk. Julij Mamčur z letecké základny Belbek, jehož posádka, bytˇodzbrojená, se do poslední chvíle nevzdala.

Když 2 ruské obrněné transportéry prorazily vrata, plukovníka Rusové odvezli neznámo kam.

Také mnozí důstojníci z ukrajinských bezpečnostních jednotek Berkut  složili přísahu nové proruské vládě na Krymu.

Čilá vojenská spolupráce Paříže/PAR s Ruskem

PAříž/PAR oznámila, že svoji vojenskou spolupráci s Putinem, zahájenou Sarkozym, nepřeruší, a že se 18.3.014 uskuteční schůzka Rady pro bezpečnostní spolupráci ministrů obrany a zahraničí.

Navzdory protestům PL a pobaltských zemí PAR dodá Kremlu 2 útočné lodě s útočnými vrtulníky na palubě Mistral ( loděnice STX Saint-Nazaire) vybavené nejmodernějšími navigačními a radarovými technologiemi, jak bylo koncem roku 011 dohodnuto se Sarkozym, původně jich Kreml požadoval 5 kusů.

Šéf ruského námořnictva svého času prohlásil, že  „ s těmito loděmi mohla MOW zvítězit nad Gruzií během 40 minut „ ...

Jedna z těchto útočných lodí, Vladivostok, byla poprvé otestována na moři 5.3.014, kdy do Petrohradu odjeli francouzští vojenští instruktoři, zatímco koncem března do Saint-Nazaire přijede zhruba 400 ruských důstojníků, aby se s lodí seznámili ...

Válečná lodˇ Vladivostok bude RF dodána v 10/014, v Petrohradu bude vyzbrojena.

Druhá útočná lodˇmá být MOW dodána koncem roku 015.

Ani za mimořádně vyhrocené situace ve vztazích EU/NATO versus Kreml Hollande 6.3.014 v Bruselu  „ nepovažoval za nutné „  kontrakt zrušit ,třebaže  význam střetnutí EU/NATO versus Putin ohledně Krymu/Ukrajiny dalece přesahuje ukrajinský rámec, protože v sázce je důvěryhodnost EU/NATO ...

Schůzky se účastnila i Julie Tymošenková, která byla přijata s velkými ovacemi, a která EU varovala před nečinností vůči Putinovi ...

V 7/014 do PAR dorazí šéf ruského námořnictva, kdy by se měly uskutečnit společné manévry francouzského a ruského válečného lodˇstva, tak jak se již v 8/013, poprvé od konce 2.sv.v. , konalo společné rusko-francouzské  cvičení letectva ( 60 francouzských pilotů s Mirage F-1 ) v Rusku ...

Každý rok se ruské námořnictvo podílí i na cvičení  Frukus společně s Francií, US a UK, letos se má cvičení uskutečnit v UK.

Francouzsko-ruská vojenská bilaterální nemedializovaná spolupráce jde pravděpodobně mnohem dále ( navigace a elektronika útočných vrtulníků, kdy mají Francouzi Putinovi předat jejich nové technologie, jak nepřímo potvrdil vicepremiér Dmitrij Rogozin v rozhovoru pro RIA Novosti 13.2.014  ), protože ruský vojenský trh je nenasytný – zatímco Západ odzbrojuje, Putin oznámil, že vojenský rozpočet RF během nadcházejících tří let vzroste o 40% ...

Nový světový bezpečnostní pořádek kontrolovaný Kremlem

Putin vyznává zásady nejen Stalina, ale i cara Alexandra III :“ Rusko má jen dva spojence, svoji armádu a svoje námořnictvo“ ...

10.3.014 se ruská invaze na Krym již popáté probírala v RB OSN , a po páté se v ní nic nevyřešilo , jen Putinův velvyslanec Vitalij Čurkin znovu prohlásil, že „ RF svoji historickou odpovědnost za Krym převezme“ , na což britský zástupce v RB OSN  Mark Lyall Grant pronesl, že „ nelze mluvit o svobodném referendu, pokud se koná v době ruské invaze „ …

Navzdory ruskému vetu US připravily návrh rezoluce odsuzující ruskou agresi, zatímco Lavrov byl na poradě v Putinově rezidenci v Soči.

Pozvání do MOW John Kerry 10.3.014 odmítl.

Ruský podnikatel Konstantin Borovoj, jenž v 90.letech založil v MOW první burzu, vyzval mezinárodní společenství, aby Putina zastavilo :

 „ Po Krymu přijde na řadu východní Ukrajina, Lotyšsko, estonské město Narva a Kazachstán „ , prohlásil.

Již od Willyho Brandta /69-74/ , jenž prosazoval tezi „ transformace RF přes sblížení se Západem“, se Německo pasuje do role „ mostu“ mezi RF a Západem .

S Putinem proto po telefonu dlouze promlouvala i Merkelová, nejen Obama, jenž Putinovi volal neustále.

Nepochodili - Putin jde za svými cíli nekompromisně jako Gromyko  při uzavírání helsinských dohod v roce 75 .

Putin zahájil boj za nový panevropský pořádek, ve kterém bude mít rozhodující slovo Rusko s Německem ( Putin často BER připomíná, co NATO dostalo ze strany svého US kmotra do vínku – držet RF vně Evropy a BER „při zemi“ )  , zatímco US budou Ruskem definitivně vyhnány z Evropy …

To, že RF bude usilovat o uspořádání nové bezpečnostní „ helsinské“  konference, na které si nechá stvrdit nově dobytá území, tak jako si je nechal stvrdit Gromyko v roce 75, naznačil poprvé na své návštěvě v Německu Medvěděv v roce 08.

Text nového „ helsinského “ uspořádání nebyl v roce 08 medializován, což je škoda, protože Kreml do něj zabudoval mimořádně neskutečné věci z Brežněvovy éry, např. zakazuje  evropským státům vstupovat do aliancí či jiných mezinárodních entit, „ pokud by tento vstup kolidoval se zájmem jiného evropského státu „ ...

Putin prosazoval Obamu do funkce US prezidenta ( před volbami se vyjádřil, že drží palce Obamovi, jenž před volbami do RF zavítal), protože v něm cítil slabost, a protože se Obama vyjádřil, že jej Evropa nezajímá, jen bilaterální US-ruská spolupráce, a Asie.

Odchod US z Evropy Obama spojil s odchodem z Iráku a z Afghánistánu.

Definitivně Obama prohrál, když v 9/013 přenechal Sýrii Kremlu.

Na jakých hranicích Putinova územní bulimie skončí, nikdo neví, ani zda další zábory cizího území vyléčí psychiku podplukovníka KGB poškozenou z protiruských demonstrací v Dráždˇanech v roce 89 v době pádu berlínské zdi.

Putin sice prosazuje zájmy Ruska, ale jen s jediným cílem – posílit svoji osobní moc, která v podstatě již od zfalšování volební prohry petrohradského starosty Sobčaka v roce 96, na které se podílela i Matvijenková, spočívá na falšování volebních výsledků Putinových „voleb“.

Převzato se svolením autorky z jejího blogu na adrese http://kostlanova.blog.idnes.cz ,kde naleznete její další články. Na Vojsku se nachází část zabývající se s ním související tématikou.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

21.října 1435 – Přední pražský teolog Jan Rokycana byl zvolen utrakvisty pražským arcibiskupem, nebyl však nikdy oficiálně uznán

21.října 1805 poráží bitvě u Trafalgaru Horatio Nelson spojenou španělsko-francouzskou flotilu. Sám Nelson v ní ale umírá.

Translate