Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 10

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 10. 4. 2014 18:58 Napsal Andrea Kostlánová
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Jak chce Putin "federalizovat" Ukrajinu

Ukrajinští záložníci-dobrovolníci procházejí pětidenním výcvikem ve zchátralém vojenském táboře Kapitanivka u Žitomiru , asi 20 km od Kyjeva, ženy i muži, ale současnému ministru obrany nikdo z nich nevěří, „ Je to idiot, který myslí jen na svoje koryto, a nikoliv na obranu země  - zakázal nám nacvičovat i vrh granátem“ , prohlašují.

Na bývalé základně, která sloužila spíše pro „ rekreaci“ vojáků ( dnes na ní funguje jen zprivatizovaná restaurace a sauna ), zbraň, německou pušku, nosí jen instruktor, záložníci mají právo jen na tři výstřely denně.

Dobrovolníci nevěří ani policii, jejich mottem je : „ Na Ukrajině fungují jen věci, o jejichž fungování se sami postaráte “ …

„Jsme partyzánský národ, v případě potřeby zahájíme proti ruským okupantům partyzánskou válku „ …

Nevěří ani Pravému sektoru, protože  usiluje o vstup do vlády, ale obdivují Stěpána Banderu, jenž byl zavražděn agenty KGB v Mnichově v roce 59.

Kreml z něj učinil největšího zločince na světě, ale na Ukrajině byl vždy uctíván jako vlastenec.

Pravý sektor zůstává záhadou – Putin imituje Stalina, chce jako Stalin zvítězit nad fašismem v Evropě, a dobýt celou Evropu, proto po Evropě rozsévá neonacistické skupinky, které zakládá a sponzoruje.

Pravý sektor, který se na Euromajdanu zviditelnil, poskytl Kremlu munici pro demagogický slogan „ Jak RF ochraní civilisty na Ukrajině před západními fašisty „ .

Je velmi pravděpodobné, že Kreml s Pravým sektorem manipuluje, či jej infiltroval, tak jako ruské tajné služby infiltrovaly (mj. Šamilem Basajevem ) čečenské separatisty.

Pokaždé, když se situace na Ukrajině uklidní, což Kreml nepotřebuje, příslušníci Pravého sektoru  ( jméno pochází z pravého sektoru tribuny fotbalového stadionu Dynamo Kyjev) se postarají o další destabilizaci – např. 26.3. MMF oznámil drakonické podmínky pro významný úvěr pro Ukrajinu, tvrdé podmínky úvěru ( zvýšení cen za elektřinu a plyn, zmrazení mezd a důchodů, devalvace měny) poslanci schválili, načež týž den večer ozbrojenci z Pravého sektoru vtrhli do parlamentu, a požadovali demisi ministra vnitra , kterého obvinili ze smrti svého soukmenovce - ruské TV se poté předháněly, která poskytne dramatičtější obraz chaosu na Ukrajině.

Ukrajinské  prezidentské volby budou důležité,  s návratem k ústavě z roku 04 bude prezident jen dekorativní figurkou, což by se Putinovi nelíbilo, proto se volbám bude snažit zabránit.

Strana Batˇkivščyna Tymošenkové převzala po útěku Janukovyče moc, Arsenij Jaceňuk je premiérem, Olexandr Turčinov úřadujícím prezidentem, šéfka strany Tymošenková vyhlásila prezidentskou kandidaturu.

Vitalij Kličko, šéf strany Udar, žijící v Německu, kam na léčení odjela po propuštění z vězení i Tymošenková, opatrnicky nevstoupil do prozatímní vlády „ sebevrahů“ .

Oleg Tiakhnibok, šéf nacionalistické strany Svoboda, bude soupeřit s politickým nováčkem Dmitrijem Jaroch, šéfem polovojenské a ultranacionalistické organizace Pravý sektor.

Novou tváří v politice je i Olga Bogomoletz, slavná lékařka z Majdanu, která prozatím ministerskou funkci odmítla.

Strana regionů ( jejímž hlavním sponzorem byl vždy oligarcha Rinat Achmetov) se nachází v naprostém rozkladu bez vůdce – neuvěřitelná rychlost s jakou její poslanci opustili svého šéfa Janukovyče, nepřesvědčila ani jeho odpůrce.

Přesto se z ní vynořuje jeden kandidát, jenž byl v roce 010 třetím mužem Strany – Serhij Tihipko.

Podle průzkumů z konce března mezi prezidentskými kandidáty výrazně vede oligarcha, majitel čokoládoven Rošen, politicky umírněný, zastánce evropské integrace a bývalý ministr Petro Porošenko (25%).

Za ním je boxer Vitalij Kličko  (9%) bez řečnického talentu, Julia Tymošenková ( 8%) , Serhij Tihipko (7%).

Emocionální Tymošenková sehrála po svém propuštění aktivní zákulisní úlohu, třebaže  na jednání chodila celá v černém, bez svého slavného copu , a o berlích.

Po boku jí vždy seděl Turčinov.

Na internetu koloval přepis jejího dvouminutového rozhovoru s poslancem její strany Nestorem Šufrič, v němž mj.  říká :“ Jsem připravena vzít samopal, a vstřelit tomu bastardovi kulku do hlavy“ …

Autenticitu slov, kdy měla prohlásit, „ aby na ukrajinské Rusy svrhli atomovku „ , popřela.

Podpluk. KGB Putin je Mistr v psychologické válce ( viz můj článek Putin, Mistr dezinformací) – v intoxikaci, dezinformaci, v manipulaci, a v provokacích, viz rozšíření na YouTube nejen soukromého rozhovoru Tymošenkové , ale v 2/014 i telefonického rozhovoru náměstkyně US ministra zahraničí Viktorie Nuland se slavným Fuck Europe, což odhalilo široké operační možnosti ruských tajných služeb v Kyjevě ) …

Mytizovaná ukrajinská historie

Pokud si Rusové stěžují, že kolébka Rusi (Kyjevské, což neznamená, že je Putin dědicem Kyjeva ) leží na Ukrajině, Francouzi mají stejný problém - v učebnicích dějepisu je za zakladatele Francie označován Karel Veliký, jenž nejraději pobýval a je pohřben v německých  Cáchách /Cáchy, Aachen, Aix-la-Chapelle/, přesto kvůli tomu Francouzi nechtějí Cáchy dobýt.

Putin si Kyjevskou Rus mytizuje jako svoji oblíbenou knížku Mladá garda sovětského /SU spisovatele Fadějeva, vydanou v roce 45, která byla dlouhou dobu kultovní knihou bolševické mládeže.

Popisuje, jak 10 Velkých malých hrdinů vedlo chrabrý partyzánský boj proti fašistům  na východní Ukrajině – po pádu SU byla autentičnost „faktů“ v knize zcela vyvrácena.

Kolem města Záporoží v okolí řeky Dněpr žili ukrajinští kozáci (Záporožská Sič do 1664), kteří se 1654 ( proti polonizaci a katolizaci) dohodli s ruskými vládci o připojení levobřežní/východní Ukrajiny k Rusku ( viz Gogol Taras Bulba - zatímco Ukrajinec Gogol psal rusky, Taras Ševčenko /1814-1861/psal  ukrajinsky) .

Hlavním městem západní Ukrajiny byl v letech 1918-19 Lvov.

Polští intelektuálové se 1994 omluvili za příkoří, které Poláci spáchali na Ukrajincích, a Ukrajinci by se mohli omluvit za brutalitu UPA/Ukrajinská povstalecká armáda, kterou tato páchala vůči Polákům ( Poláci po brutálním potlačení ze strany Ruska svého povstání v roce 1830 mávali hesly „Za Naši a Vaši svobodu !“ )

Hlavnímu městu severní Bukoviny, Czernowitz/Černovice  se říká „ Malá Vídeň “ , nedávno zde byla na hlavním náměstí postavena socha rakouskouherskému císaři Františku Josefovi , poslednímu Habsburku, zatímco na východní Ukrajině stále ve velkých městech dominují sochy Lenina a Stalina (Charkov, Doněck – zničeny byly v Dnepropetrovsku a v Lugansku) …

„Federalismus“ , trojský kůň ruské strategie na Ukrajině

Slovo „ federalismus“ se zdá být neškodné a civilizované, v pojetí Kremlu však v sobě nese výbušnou nálož s politickým cílem učinit z Ukrajiny loutkový stát.

Kreml federalizací zamýšlí nahradit ústřední kyjevskou vládu místními barony s širokými pravomocemi.

Je velmi komické, že Putin trvá na tom, aby místní guvernéři na Ukrajině byli „voleni“ , třebaže první krok, který v roce 00 učinil, bylo, že zrušil institut volených gubernátorů, a začal je sám dosazovat.

Kreml požaduje, aby tito guvernéři, které si bude platit, měli právo veta nad všemi významnými rozhodnutími kyjevské vlády, jak ve sféře vnitrostátní tak ve sféře zahraniční, což znamená , že Putin svým plánem „ federalizace“ Ukrajiny ve skutečnosti prosazuje volnou konfederaci  …

Putinova představa  „federalizace“/konfederace je tím diplomatičtějším způsobem, jak Ukrajinu ovládnout  – Putnovým plánem B je rozdělení Ukrajiny na levobřežní a pravobřežní.

Plán na „federalizaci“ Ukrajiny předložil Lavrov již 17.3.014 s tím, že ústavní zákon o federalizaci předložený v referendu ke schválení je hlavní podmínkou RF pro spolupráci.

RF se tak razantně pustila do ústavního přebudování Ukrajiny, nezávislého státu, do jehož ústavního uspořádání RF nemá co mluvit .

Kyjevská vláda vznesla do kremelského konceptu trochu zmatku, když začala místo slova „ federalizace „  používat slovo „ decentralizace „  ( Janukovyčovo  volební heslo ).

Nicméně před decentralizací by se měla ujistit, že má regiony,  do jejichž čela po ruské agresi dosadila oligarchy, pod kontrolou.

23.3.014 se v průmyslovém Doněcku před sochou Lenina sešlo několik tisíc osob, mnohé z nich přivezly autobusy od ruských hranic, taktéž TV štáby.

Milicionáři s páskou Ruský blok je poté vedli k sídlu nového guvernéra miliardáře Sergeje Taruta, jenž referendum o připojení k RF vyloučil ( králem donbaské oblasti je však proruský miliardář Rinat Achmetov, přímo kontrolující 50 poslanců Strany regionů, jenž se drží v ústraní – prodává do RF metalurgické výrobky, ale nemá zájem na eskalaci rusko-ukrajinského konfliktu ) .

Početná ukrajinská policie jim však zabránila v  „ konání čehokoliv “ , tak se vydali na hlavní dopravní tepnu města, kde před ruskými TV štáby skandovali „Rusko, Rusko“ , a nakonec skončili před radnicí, kde dva mladí lidé z PutinJugend stáhli ukrajinskou vlajku, a nahradili ji vlajkou ruskou.

Když si to ruské TV štáby natočily, dav se rozešel.

Ruský blok, intoxikující do svého okolí kremelskou propagandu, bizarní demonstraci zorganizoval, a požaduje uskutečnit ještě před prezidentskými volbami referendum o připojení k RF ( 21 3. totéž požadovali ruští extrémisté v Lugansku).

Zástupcem šéfa Ruského bloku v Doněcku je nezaměstnaná 53letá učitelka ruštiny Inna Lvovna : „ EU a US chtějí na Ukrajině vyhlásit fašistický stát, proto se donbaský region musí od Ukrajiny odtrhnout „ …

Samotní lidé v Doněcku nedávají jednoznačnou odpovědˇ na otázku, zda chtějí k RF, ale mlčící většina byla šokována jak původním vyškrtnutím ruštiny jako oficiálního jazyka, tak zavedením víz pro Rusy, v RF pracují jejich příbuzní.

„Naše výrobky neodpovídají normám EU, prodáváme je do RF, proto z ekonomického důvodu musíme k RF přistoupit, nebo budou naše podniky zavřeny „ tvrdí Lvovna.

Také v Charkově místní separatisté v žoldu Kremlu vyhlásili 29.3.014 Jihovýchodní federativní „republiku“ …

Tomuto bloku vládnou proruské spolky Velká Rus a Trojjediná Rus ( RF, Bělorusko,Ukrajina), které provolávají, že jsou pokračovatelé Doněcko-krivorožské sovětské republiky z 2/1918 ( trvala 4 týdny) , bolševického útvaru, který měl být protiváhou nezávislé Ukrajiny.

„ Radosti“ Krymu po ruské okupaci

Ne všichni obyvatelé Krymu zažívají proruskou euforii ( Putin jim slíbil plnou zaměstnanost, vyšší platy, vyšší penze, ale neřekl jim, že současně prudce vzrostou ceny, protože ruské zboží dovážené na Krym je trojnásobně dražší, jak již ironizují výroky mnohých krymských Rusů na Facebooku, navíc stát se Rusem není administrativně jednoduché ani pro krymské Rusy, natož pro neruská etnika - lidé stojí nekonečné fronty se žádostmi orazítkovanými stovkami razítek, banky jsou přechodně pro nedostatek hotovosti zavřené, lidé mají zablokované účty, a neví, zda své peníze ještě někdy uvidí - přestaly se vyplácet mzdy, zneklidnění jsou i obchodníci a podnikatelé, jejichž klienti a dodavatelé jsou na Ukrajině, zahraniční firmy s Krymem přestaly obchodovat ).

Na Krymu stále žijí i ti, kteří se k autoritářské RF připojit nechtěli ( 40%), ti, kteří nevěří v lepší a svobodnější život pod taktovkou Velkého cenzora Putina, a nechtějí, aby jejich děti narukovaly do ruské armády bojovat za Kreml do Čečenska či Dagestánu ( na Ukrajině byla základní vojenská služba v roce 011 zrušena) .

Jak Putin bude dodržovat práva národnostních menšin na Krymu ukázal již den po referendu, kdy trojjazyčný nápis na krymském parlamentu ( v ukrajinštině, v ruštině a v tatarštině )  byl stržen, a nahrazen nápisem výlučně v ruštině  …

Putin dal neruským etnikům na výběr, budˇse stanou Rusy nebo z Krymu odejdou.

40% obyvatel Krymu se cítí být podvedeno  EU i US, kteří nehnuly ani prstem, aby Putina v agresi zastavily.

40% obyvatel Krymu při podpisu, kterým Putin zpečetil nezákonný zábor Krymu, plakalo, a to i smíšené ukrajinsko-ruské rodiny, které raději přijdou o svoji nemovitost na Krymu, než aby přijaly ruský pas ( nemohou ji ani prodat, protože Kreml zablokoval jakékoliv převody nemovitostí, a jakékoliv bankovní převody, takže ti, co se chtějí z Krymu odstěhovat, mají Putinem zablokovaný majetek )  …

Krymští Tataři ( za jejichž návrat na Krym bojoval akademik Andrej Sacharov a gen. Petro Grigorenko ukrajinského původu, zemřel v roce 87)  jsou na tom stejně – třebaže Putin svatosvatě přísahal, že na majetek fyzických osob RF nesáhne, opak je pravdou – místní Rusové si již brousí zuby na nemovitosti a pozemky Krymských Tatarů.

Většina z Krymských Tatarů však z Krymu odejít nehodlá, jejich vůdcové prohlašují : “ Půda na Krymu je naše, již si ji nenecháme nikým vzít, ani Putinem. Chtějí-li Rusové boj, budou ho mít, chtějí-li krev, poteče krev “ …

Nechme se překvapit, jaký scénář Kreml Krymským Tatarům připravil.

Proukrajinští civilisté (dle Kremlu jednoznačně „ fašisté „)  se bojí milic domobrany a kozáků, kteří zmlátili již mnoho z těch, kteří zábor Krymu kritizovali.

23.letá Ukrajinka si v Simferopolu na trhu 23.3.014 kupovala pomeranče, a když chtěla zaplatit ukrajinskou bankovkou, prodavačka jí řekla „ Tyhle již neplatí“ , žena se podivila, a milicionář v kukle, stojící za prodavačkou, na Ukrajinku vyjel : „  Nepochopila si to nebo co, ty špíno banderovská ? “

Svoji zkušenost zveřejnila na Facebooku.

Po Krymu (oblepeném trapnými plakáty, jak utrápení a nazí ukrajinští obyvatelé zahaleni do ukrajinské vlajky natahují ruku o pomoc polonahému svalnatému Putinovi v tílku, zahalenému do ruské vlajky, který je pevně drží za ruku a přitahuje je k sobě ) stále pobíhají ruští ozbrojenci nejrůznějšího druhu, maškarní ples uniforem bez insignií, maskovaných příslušníků domobrany a kozáků, z nichž většina si stále zakrývá obličej kuklami, třebaže po referendu nikdo neví proč.

Podle kremelské propagandy tito ozbrojenci neznámého původu chrání obyvatele Krymu  před kyjevskými „ fašisty“ , ve skutečnosti dohlížejí na samotné obyvatele Krymu.

Ruské etnikum se pod dohledem výše zmíněných neznámých ozbrojenců přestalo na jejich výzvy bavit se svými neruskými sousedy, se kterými žili v míru desítky let.

Sami někteří nezfanatizovaní Rusové říkají :“ Nikdy jsme své krajany neslyšeli zdůrazňovat jejich etnický původ, dnes pod Ruskem jsou z nich najednou ze všech ruští vlastenci „ …

Pokud jde o přechod Krymu k rublu, bude záležet na kurzu, který si Kreml zvolí, 1 hřivna je zhruba 4 ruble, HNP na hlavu je na Krymu 2.500 dolarů, v RF 10.000 dolarů.

Britské/UK listy tvrdí, že jak Krym tak RF budou postiženy hospodářskou recesí. Rusko postihne další odliv zahraničního kapitálu a ještě větší únik kapitálu ruských rezidentů.

Krym je dnes politicky odtržen jak od Ukrajiny, která hodlá přijmout zákon o zákazu obchodování s Krymem, tak geograficky od Ruska, které na Krym údajně do dvou let postaví most, anebo anektuje východní Ukrajinu.

Putin tak nakladl minová pole, a buduje si své impérium podle jednoduchého vzorce – tam, kde je alespoň jeden Rus, je Rusko.

Smutnou ironií osudu je skutečnost, že svoje VelkoRusko začal budovat na Krymu, kde se v lázeňském městečku Jalta již jednou rozhodlo o rozdělení světa.

Převzato se svolením autorky z jejího blogu na adrese http://kostlanova.blog.idnes.cz ,kde naleznete její další články. Na Vojsku se nachází část zabývající se s ním související tématikou.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.listopadu 1939 začala Zimní válka - Napadení Finska Sovětským svazem.

30.listopadu 1944 byla spuštěna na vodu britská bitevní loď HMS Vanguard.

30.listopadu 1266 – Na sněmu v Praze byly vyhlášeny některé vnitrostátní reformy: pokus o sjednocení měr a vah, trestnost padělání mince a zákaz plenění země vlastním vojskem.

Translate