Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 10

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 8. 6. 2014 13:33 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Virtuální realita: Česká armáda, čeští žoldáci a opuštěná Sýrie

Sobotka virtuálně rozvíjí naši armádu. Virtuální čeští žoldáci v bojích na Ukrajině. Západ se vykašlal na Sýrii, protože si to všichni myslí

Dnes to bude hodně o zbožných přáních a virtuální realitě.

Virtuální realita je, když Sobotka dá 2 miliardy korun na armádu a myslí si, že to je "minimální částka, která může zajistit její rozvoj". Jenže takto navýšený rozpočet je 43 miliard a náčelník generálního štábu prohlásil, že aby armáda mohla plnit své BĚŽNÉ úkoly, musela by mít rozpočet 50 miliard. Podle Pavla tak armáda plní své běžné úkoly na méně než 60%. Takže o jakém rozvoji AČR to Sobotka mluví? O rozvoji, který se odehrává jen v jeho fantazii, jestli nějakou vůbec má. Čili o rozvoj virtuální.

To, že proruští teroristé zajali české žoldáky v Donbasu, je sice hezký námět pro válečnou fiction literaturu, ale to je asi tak všechno. Hrdinná Ruská armáda už zabíjela české žoldáky v Gruzii v roce 2008. Vůbec ti Češi, to je národ samých válečníků, viďte? Ale to, že s námi Rusové straší malé děti, na to bychom hrdí být mohli. Ale jinak virtuální realita jak vyšitá.

Nejvíce fascinující je však poslední případ. Virtuální realita je nejsilnější ohledně událostí na Blízkém východě a ve Střední Asii. Tam je vidět největší rozdíl mezi tím, co se děje a co si myslí průměrný Zápaďan a jak je informován médii. Například výsledky válek v Iráku a Afghánistánu, které stejně ještě ani neskončily, nelze vměstnat do jedné věty, do jednoho odstavce, ani do jednoho článku. Přesto však všeobecná mediální zkratka je  - prohra Západu. Což je ovšem nesmysl. Ale protože lidé neviděli vlajku zapíchnutou do nějaké hory a neviděli triumfální přehlídku vítězů, tak tomu věří. Ve skutečnosti se výsledky ukážou až za dlouhá léta a spravedlivě je vyhodnotí až historie. Ale lidé si to potřebují zkrátit a zjednodušit.

To je sice hezké, ale neodpovídá to skutečnosti. V minulosti jsem několikrát odkazoval na události, jakou byla vzpoura vesničanů proti Talibánu v Afghánistánu o které se v našich médiích neobjevila ani zmínka. Nyní se děje něco podobného v případě Sýrie. Některá média i hlasy z internetu a veřejného mínění se nám snaží namluvit, že se Západ vykašlal na Sýrii, že se "poučil" a už tam nehodlá zasahovat. Můžeme o tom diskutovat, jestli to je správný přístup nebo ne a to donekonečna. Můžeme se do smrti hádat, jestli to tak má být nebo ne. Ale nezle tvrdit, že to tak skutečně je.

Bez ohledu na to, že se u nás říká, že se Západ „poučil“ a v Sýrii nezasahuje, není to pravda. Administrativa Baracka Obamy, dokonce proto, aby ukázala svým kritikům, že nekašle na Sýrii, zveřejnila údaje o pomoci syrské sekulární opozici.

USA přijaly kroky ke stupňování "smrtící i nesmrtící" pomoci. Prezidentova administrativa zároveň pracuje společně s Kongresem na dalším zákonném rámci pro tuto pomoc. Ve svém projevu Obama řekl i věc, kterou média příliš necitovaly, že bude podporovat ty povstalce v Sýrii, kteří představují alternativu vůči teroristům a brutálním diktátorům.

Takže bych moc prosil, aby se diskutovala o mezinárodní politice na základě faktů a ne virtuální reality.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.listopadu 1266 – Na sněmu v Praze byly vyhlášeny některé vnitrostátní reformy: pokus o sjednocení měr a vah, trestnost padělání mince a zákaz plenění země vlastním vojskem.

30.listopadu 1944 byla spuštěna na vodu britská bitevní loď HMS Vanguard.

30.listopadu 1939 začala Zimní válka - Napadení Finska Sovětským svazem.

Translate