Kdo je online

Přihlášení uživatelé 2
Hosté 16

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Turecké F-100 Super Sabre si zabojovali při invazi na Kypr.
Gray Fox - Komentář v Su-27 Flanker
V úterý 22. září ruská stíhačka Su-35 sestřelila kanonem při cvičení Su-30. Přesná příčina proč k tomu došlo není zatím ...
V Československu po válce také vyvíjeli plamenomety. Inspiraci nalezli z německých vzorů i sovětských a amerických.
Pro jednou uvádí pohled na Švédsko, sic hodně opatrný. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/svedsko-covid-pandemie-stock...
Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4657 v Canon de 75 Modèle 1897
Děkuji za pochvalu. Uvažuji nad rozšířením článku o další využití tohoto kanonu např. v pevnostech apod a jeho další mod...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 8. 6. 2014 13:33 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Virtuální realita: Česká armáda, čeští žoldáci a opuštěná Sýrie

Sobotka virtuálně rozvíjí naši armádu. Virtuální čeští žoldáci v bojích na Ukrajině. Západ se vykašlal na Sýrii, protože si to všichni myslí

Dnes to bude hodně o zbožných přáních a virtuální realitě.

Virtuální realita je, když Sobotka dá 2 miliardy korun na armádu a myslí si, že to je "minimální částka, která může zajistit její rozvoj". Jenže takto navýšený rozpočet je 43 miliard a náčelník generálního štábu prohlásil, že aby armáda mohla plnit své BĚŽNÉ úkoly, musela by mít rozpočet 50 miliard. Podle Pavla tak armáda plní své běžné úkoly na méně než 60%. Takže o jakém rozvoji AČR to Sobotka mluví? O rozvoji, který se odehrává jen v jeho fantazii, jestli nějakou vůbec má. Čili o rozvoj virtuální.

To, že proruští teroristé zajali české žoldáky v Donbasu, je sice hezký námět pro válečnou fiction literaturu, ale to je asi tak všechno. Hrdinná Ruská armáda už zabíjela české žoldáky v Gruzii v roce 2008. Vůbec ti Češi, to je národ samých válečníků, viďte? Ale to, že s námi Rusové straší malé děti, na to bychom hrdí být mohli. Ale jinak virtuální realita jak vyšitá.

Nejvíce fascinující je však poslední případ. Virtuální realita je nejsilnější ohledně událostí na Blízkém východě a ve Střední Asii. Tam je vidět největší rozdíl mezi tím, co se děje a co si myslí průměrný Zápaďan a jak je informován médii. Například výsledky válek v Iráku a Afghánistánu, které stejně ještě ani neskončily, nelze vměstnat do jedné věty, do jednoho odstavce, ani do jednoho článku. Přesto však všeobecná mediální zkratka je  - prohra Západu. Což je ovšem nesmysl. Ale protože lidé neviděli vlajku zapíchnutou do nějaké hory a neviděli triumfální přehlídku vítězů, tak tomu věří. Ve skutečnosti se výsledky ukážou až za dlouhá léta a spravedlivě je vyhodnotí až historie. Ale lidé si to potřebují zkrátit a zjednodušit.

To je sice hezké, ale neodpovídá to skutečnosti. V minulosti jsem několikrát odkazoval na události, jakou byla vzpoura vesničanů proti Talibánu v Afghánistánu o které se v našich médiích neobjevila ani zmínka. Nyní se děje něco podobného v případě Sýrie. Některá média i hlasy z internetu a veřejného mínění se nám snaží namluvit, že se Západ vykašlal na Sýrii, že se "poučil" a už tam nehodlá zasahovat. Můžeme o tom diskutovat, jestli to je správný přístup nebo ne a to donekonečna. Můžeme se do smrti hádat, jestli to tak má být nebo ne. Ale nezle tvrdit, že to tak skutečně je.

Bez ohledu na to, že se u nás říká, že se Západ „poučil“ a v Sýrii nezasahuje, není to pravda. Administrativa Baracka Obamy, dokonce proto, aby ukázala svým kritikům, že nekašle na Sýrii, zveřejnila údaje o pomoci syrské sekulární opozici.

USA přijaly kroky ke stupňování "smrtící i nesmrtící" pomoci. Prezidentova administrativa zároveň pracuje společně s Kongresem na dalším zákonném rámci pro tuto pomoc. Ve svém projevu Obama řekl i věc, kterou média příliš necitovaly, že bude podporovat ty povstalce v Sýrii, kteří představují alternativu vůči teroristům a brutálním diktátorům.

Takže bych moc prosil, aby se diskutovala o mezinárodní politice na základě faktů a ne virtuální reality.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

24.září 1405 – Na útrapy v zajetí v klášteře zemřel mladší moravský markrabě Prokop. Po jeho smrti se stal jediným pánem Moravy jeho starší bratr Jošt.

24.září 1735 zemřel český barokní malíř Petr Jan Brandl

24.září 1893 se narodil francouzský stíhací pilot Jean Casale

24.září 1940 podnikli bombardéry Vichystické Francie nálet na Gibraltar.