Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 18

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 13. 6. 2014 13:39 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Generál Pavel je vděčný Putinovi

Má snad generál Pavel, velitel české armády sympatie pro Putina? Jestli ano, tak to nedává najevo, protože je to profesionál. Ve skutečnosti děkuje Putinovi z jiného důvodu.

Svoje poděkování myslel s nadsázkou, protože díky jeho politice se konečně aspoň trošku přidalo na armádu. Méně než armáda potřebuje, ale ledy pukají a zatímco se ještě před půl rokem armádou zabývalo jen pár bláznů, jako jsem já, tak dnes se na toto téma vede celospolečenská diskuze.  Já bych měl vlastně spolu s generálem Putinovi taky poděkovat, protože se ukazuje, o čem jsem celou dobu mluvil.

 Ale zpět ke stavu naši armády. Jak říká Jan Gazdík, je neutěšený. Došlo to tak daleko, že si vojáci musí dokupovat výstroj za své. Špičkové transportéry Pandur nemají munici, ani zásobu protitankových raket. Vojáci je hodnotí jako perfektní, ale mají jednu nevýhodu. Zatímco obrněný hrot Pandurů rychlé plní své úkoly, plouží se za nimi staré „vétřiesky“, které vezou minomety, které mají sloužit k jejich podpoře. Obávám se, že až naší armádě dojdou auta Praga V3S bude muset začít tahat náklad koňmi. A nejsmutnější je, že pragovky mohou opravdu skončit, protože na ně dochází náhradní díly.

 A tragické je, že naši politici si myslí, že na tom nezáleží, protože kdyby něco, tak NATO.  K tomuto stavu jsme se nedopracovali šetřením z důvodu ekonomické krize, nebo že by peníze na armádu šly na „nemocnice, školy nebo veřejnou dopravu“. Za peníze na obranu si někdo prostě namazal kapsu. Zmanipulované tendry, nevýhodné smlouvy až 30 krát předražená výzbroj. Nebýt těchhle rozkradených peněz, nemusela být na tom naše armáda tak špatně i během rozpočtových škrtů.

 Jak již jsem napsal, spoléháme na NATO, že v rámci potřeby nám pomůže. Samozřejmě, že mu za to nic nenabídneme a naši politici budou prohlašovat jak je nevhodné, aby se NATO rozmisťovalo na našem území. Nejideálnější by bylo, kdyby nás spojenci bránili, ale mimo naše území, aby nám tu nenadělali nepořádek.

 Přestože se naše vláda staví rezervovaně vůči americkým vojákům na našem území a je strašně vděčná za to, že po nás USA nic nechtějí a přestože někteří vládní politici získávali hlasy za antiamerikanismus a přestože antiamerikanismus je v Česku značně rozšířen, Američané naši armádě pomáhají, jak to jen jde. Dotují nám výcvik v zahraničí, jejich pobyt v zahraničí a munici pro letadla. Naše armáda posílá každý měsíc 500 vojáků do výcvikového střediska v Německu, což stojí 2 miliony dolarů, ale Američané nám udělali cenu – 300 000 USD. Našim vojákům půjčují vybavení, které si nemohou dovolit a naše armáda hodnotí americkou armádu jako klíčového partnera.

 Přesto se v Česku najde dost lidí, kteří budou tvrdit, že největší problém je ten, že lezem USA někam. Ne, nelezeme. Děláme něco horšího. Somrujeme. „Hele kámo, nemáš bůra nebo aspoň cígo.“

 Moje prohlášení, že jsme křivácká zemička, vyvolalo u některých lidí nevoli. Takže dovolte, abych to opravil. Jsme křivácká a somrácká zemička. Nejhorší typ somráka je takový, kterému, když něco dáte, tak vám ještě vynadá. To je Česko.

 Jak říká František Šulc, vzhledem k tomu, co se děje na Ukrajině a v Iráku je NATO ve stále větším ohrožení a může se stát, že naše ozbrojené síly budou zanedlouho zapotřebí k plnění spojeneckých závazků kdekoli na spojeneckém území i mimo něj a pak bude pozdě řešit, kdo může za to, v jakém jsou stavu.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

27.listopadu 1790 – České stavy schválily na svém sněmu tzv. Stavovská desideria, která shrnula požadavky protijosefínské stavovské opozice. Stavy požadovaly znovuzavedení dřívější berní a urbariální soustavy, obnovení stavovského zemského zřízení, opětovné zavedení nevolnictví, obnovení zrušených klášterů apod. Ke stížnosti se připojily i moravské stavy.

Translate