Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 46

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.
Ganelon - Komentář v Centauro II
Otázka je, co na na to řekne pár tisíc ruských tanků na východní frontě.
Chtělo by to článek doplnit fotkami a rozdělit na více odstavců, aby byl lepší a atraktivnější ke čtení.
Wildblood - Komentář v MI-24 HIND
Czech Air Force Mil Mi-24E Hind @ Sanicole Airshow

ZPRÁVY

Zveřejněno: 19. 6. 2014 12:08 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Ukrajina potřebuje naší pomoc

Na Ukrajině právě probíhá poslední šance jak zamezit stupňování krize. Nebuďme jak Sobotka a pomožme ji.

Nevím kolik lidí, novinářů a politiků si to uvědomuje, ale právě prožíváme poslední možnost, jak zabránit ještě většímu mezinárodnímu průšvihu než Ukrajina právě je. Porošenko vyhlásil jednostranné příměří a dal tak šanci teroristům ustoupit, složit zbraně a začít jednat. Dal i šanci Putinovi tvářit se jako mírotvorce a v klidu z Donbasu vycouvat.

Putin až do teď posiloval dodávky zbraní teroristům a zároveň znovu poslal ruská vojska na ukrajinské hranice. Teď, v těchto hodinách se ukáže, jestli to byl jen nátlak na Porošenka, aby vyhlásil právě toto příměří, či se prostě Putin rozhodl situaci znovu eskalovat.

Jestli nedojde k využití příměří, znamená to, že se už Putin rozhodl a hodlá pokračovat v eskalaci. A to navzdory tomu, že příští týden bude EU rozhodovat o sektorových sankcích proti Rusku a že mu Obama dal neoficiální ultimátům ať do té doby situaci v Donbasu uklidní. Jestli se tedy ukáže, že Putin hodlá stupňovat krizi, místo, aby ji hasil, znamená to, že si s toho nic nedělá. A proč? Protže má informace, že k takovým sankcím prostě nedojde. Že Obamova vyhrůžka nebude opět naplněna. Že EU je plná Sobotků, Ficů a Orbánů, kteří tomu zabrání.

Můžeme se už přestat dohadovat a spekulovat. Karty jsou rozdány, každý už řekl, co měl. Hra byla zpuštěna. Konec nejistoty. Teď celý svět jasně uvidí, jak se věci mají. Každý z vás to může nyní zcela exaktně posoudit. V řádu hodin uvidíme, zda dojde k uklidnění nebo eskalaci a v řádu dnů uvidímě jestli Západ myslí své vyhrůžky vážně nebo ne.

Jestli Putin Obamovo ultimátum nesplní a nic se nestane, bude to katastrofa. Putin jasně uvidí, že Západ jen planě vyhrožuje, maximálně ukazuje svaly, ale skutek utek. A už si s toho nic nebude dělat a bude si dělat, co bude chtít. Zatímco užiteční Sobotci budou neustále přemýšlet, jak pokračovat ve spolupráci s Ruskem, Putin se teprve teď začne dělat, co bude chtít. 

Jestli už toho máte dost a už vás nebaví číst o Putinovi, tak mám pro vás špatnou zprávu. Teprve to začíná. A ten pravý tanec teprve přijde. V červenci už budeme mít jasno.

Stejně jako musíme mít už teď jasno o Sobotkovi. Protože to, co řekl na adresu amerických vojáků v Evropě, nebylo nešikovné vyjádření, jak se ho snažil omlouvat Zeman, ale bylo zcela přesné vyjádření jeho názoru, protože to o víkendu zase zopakoval.

Nejen proto, abychom ukázali světu, že každý Čech není Švejk Sobotka je potřeba podpořit Ukrajinu. Hlavně proto, že Nepomůžeme-li Ukrajině, zítra nepomůže nikdo nám, jak říkají autoři stejnojmenné petice, kterou jsem podepsal. Proto prosím své čtenáře, aby tuto petici rovněž podpořili. Je to petice, která vyzývá naší vládu, ať se jednoznačně postaví na stranu Ukrajiny. Což je správné a morální, tudíž by takovou petici měl podepsat každý.

Jak sem výše napsal, hrozí, že dojde k selhání jednoty Západu v postoji vůči Rusku. V tom případě je potřeba dát naším politikům najevo, že máme obavu z Ruska a na které straně chceme stát.

Podívejte se, i Francouzi a dokonce Italové dělají něco proti Rusku. Francie vystřídala v Černém moři fregatu špionážní lodí, která může odposlouchávat telefony a emaily na Krymu. Podobnou loď mají momentálně v oblasti i Italové. Italové můžou něco dělat a my ne?

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

8.března 1731 zemřel F. M. Brokof, představitel českého barokního sochařství

Translate