Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 10

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 20. 6. 2014 10:13 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Obama a Irák

Obama vysílá Američany do Iráku. Tak napůl, ale přece. Napraví Obama své katastrofální zahraničně politické chyby nebo udělá další? Obama a média.

Irák požaduje po USA letecké údery proti teroristům. Demokratická vláda žádá o pomoc při boji proti zcela evidentním a nelidským teroristům. Nepomoct je nemorální. To, co Irák požaduje, by bylo účinné, minule jsem psal proč. Americké nálety by pomohly Iráku a pomohly by také Sýrii a dokonce Iránu a vlastně celému světu.

Obama se tedy po velmi dlouhém váhání konečně rozhoupal a místo uvažovaných 100, pošle do Iráku 3 x víc poradců. Tedy 300. To je dobré. Navíc americké tajné služby zintenzívní v Iráku svou činnost a rovněž zesílí i dodávky vojenského materiálu.

Irák a svět mají štěstí, že i takovéto rozhodnutí může být velice účinné a že 300 mužů speciálních jednotek vydá za mnoho set normálních vojáků.

Obamu realita prostě dokopala k takovémuto rozhodnutí. Kdyby to neudělal, byl by blázen. Stále ještě váhá s těmi nálety, i když americké letadla F-18 z letadlové nad Irákem létají. Podle mě zjišťují, jestli mají dost cílů. Protože nějaká ukázka síly na takové fanatiky, jako je ISIL moc nezabírá.  Chci věřit, že piloti hlásili, že moc cílů nevidí a podle toho Obama rozhodl, že o náletech se bude ještě jednat. Doufám, že to není jen z politických důvodů.

Opravdu mě dojímá názor, že Obama má strach z civilních obětí v Iráku. To je přesně ta zvrácená pacifistická logika. Máme strach, aby naše bomby nezabily civilistu, ale že teroristi ty civilisty vraždí nebo zavraždí nám je jedno.

Jak říkám doufám, že otázka náletů je věci odbornou. Dobré už je, že to Obama nevyloučil.

Obama rovněž nechce radit Iráčanům, koho mají mít za premiéra. To je sice správné, ale každý ví, že Málikí je neschopný a sektář a že s ním to bude mít Irák těžké, jestli bude mít vůbec šanci. Obama by měl říct, tady máte naši pomoc, abyste viděli, že vás nenecháme na holičkách, ale jestli má pokračovat, není možné v Iráku takto vládnout. Proto jsme vás neosvobozovali. Tak by měla vypadat správná zahraniční politika. Panují docela opodstatněné obavy, že Obama hodlá podporovat sektářského šíitu Málikího a jeho íránské spojence, což je nepochopitelné vzhledem k tomu, že v Sýrii podporuje zase boj proti prošíitskému Asadovi a jeho íránským spojencům. Buď se tady Obama přiklání k Íránu nebo je jeho zahraniční politika totálně nekoncepční a hloupá.

Té současné Obamovy zahraniční politiky už totiž mají všichni plné zuby. Nejen opozice, ale i veřejnost.

A zdaleka si to nemyslím jen já. S Obamovou zahraniční politikou souhlasí v USA 37% lidí. To je přímo ostudné číslo. Po jeho znovuzvolení to bylo 52%. S Obamovou politikou ohledně nových pracovních míst souhlasí 41% lidí. 45% Američanů hodnotí Obamu jako osobu negativně a 41% pozitivně. 54 % Američanů říká, že Obama neumí vést svou zemi, což je více než v dobách největší neoblíbenosti George W. Bushe po hurikánu Katrina.

Přesto má Obama na své straně mainstream média. Česká televize říká, že Obama do Iráku odmítl poslat vojáky, ale posílá tam jenom vojenské poradce. Je to proto, že pro veřejnost platí jednoduché poučky – válka v Iráku je špatná, kdo pošle vojáky do Iráku je špatný, Obama je dobrý, Obama tudíž nemůže poslat vojáky do Iráku.

No mám překvapující informaci. Vojenští poradci jsou taky vojáci a Obama vojáky do Iráku posílá. Obama není moc dobrý. To co dělá je dobré, ale nedostatečné. Svět je prostě složitý.

Mainstream média nejsou ani promuslimská a ani v zajetí amerického imperialismu. Jsou prostě levicová. V USA by řekli liberální, v Evropě se říká středolevá, protože tady je liberalismus pravice, kdežto v USA je liberál levičák.

Proto média píšou a říkají nesmysly ohledně Iráku, protože Irák je jakoby věc pravicových Republikánů a zároveň dovedou pravdivě informovat o Rusku a Ukrajině, protože to, co dělá Rusko je zavrženíhodné pro každého. Normální levičák a pravičák, kteří se porvou kvůli Iráku se shodnou na Rusku, protože Ruska se zastávají jen extrémisté, excentrici, šílenci a lidé, kterým se stýská po SSSR.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

18.října 1918 začíná bitva u Terronu v níž vítězí českoslovenští legionáři nad císařským vojskem i přes nasazení yperitu a několika protiútokům.

18.října 1748 – Byl uzavřen mír v Cáchách, který ukončil válku o dědictví rakouské. Marie Terezie ztratila část italských provincií a získala všeobecné uznání pragmatické sankce.

Translate