Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 13

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

ZPRÁVY

Zveřejněno: 30. 6. 2014 10:23 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Pátek 27.6. byl dobrý den pro svět

Pátek byl opravdu dobrý den. Sešlo se mnoho dobrých, nadějných a pozitivních zpráv.

Jsou černé dny plné špatných zpráv. Těch je většina. Proto každý den, kdy se sejde hodně dobrých zpráv na jednou, si zaslouží menší oslavu.

Nemůže však chtít zázraky. Bohužel v pátek nepřestali násilným způsobem umírat lidé. Nebyli propuštěni žádní političtí vězni a nikde nebyl nastolen mír. Ale přesto si pátek oslavu zaslouží. Kvůli nadějím, které přinesl.

Ukrajina podepsala asociační dohodu s EU. Zahájila tím proces vstupu do EU. Ukrajinci dosáhli velkého vítězství ve svém boji, který byl zahájen pokojnými demonstracemi na konci loňského roku, pokračoval majdanským masakrem, ruskou agresí a současnými boji na Donbasu. Přes všechny prostředky, které Rusko nasadilo, přes všechny soukolí propagandy, akce tajných služeb, podporu terorismu i přímé vojenské akce Rusko nemůže zvrátit vývoj dějin a touhu Ukrajinců vstoupit do vysmívané Unie. EU jen svou pouhou existencí nakopala Rusku zadek. A protože Rusko je momentálně tupá nacionalistická agresivní nedemokratická země, nic jiného si nezaslouží. Putin si může skřípat zuby, jak chce, ale cestu Ukrajiny na Západ nezastaví.

Myslím si, že Putinovi aparátčíci si budou tento pátek pamatovat ještě dlouho. Protože to, co EU podepsala s Ukrajinou, podepsala i s Gruzií a Moldávií. I tyto země, které Rusko tak rádo ohrožuje a šikanuje, mají blíž k EU. I přesto, že Rusové okupují Krym a jejich teroristé okupují donbaská města v pátek Putinovo Rusko utrpělo zdrcující strategickou porážku. Byl to dobrý den pro svět.

Ale Rusko profesora Zubova, které se jednou stane součásti Západu, může pátek slavit společně s námi. Protože to byl dobrý den.

Vysmívaná EU nejen, že podepsala dohodu s těmi to státy, které se osvobozují od nedemokratického Ruska, ale zároveň kdesi nalezla sebevědomí a dala Putinovi ultimátum. Putin se musí do 30.6. bez výmluv, že na to nemá vliv postarat o splnění zcela konkrétních požadavků, jinak na něj EU uvalí skutečné sankce. Prostě bez řečí. EU je jedno, že Putin říká, že s donbaskými teroristy nemá nic společného. Tyhlety dětské výmluvy již nikoho nezajímají. a tak to má být. A úžasné je, že štafetu nátlaku EU převzala od USA a konečně se stará o evropské věci. Konečně EU bouchla do stolu a má jasnou politiku. Pátek byl skutečně dobrý den.

EU bouchla do stolu tak razantně, že i osika ve větru Sobotka toto ultimátum podepsal. A to je co říct. Pátek byl dobrý den.

EU si rovněž prosadila navzdory kverulantskému postoji Británie na předsedu evropské komise Junckera, který je konzervativním federalistou, což je dle mě skvělý výběr a přesně takového člověka evropská unie v čele potřebuje. A to i proto, že si Juncker jako jediný z kandidátů uvědomuje nebezpečí Ruska. A Británie musela akceptovat to, že předsedou bude ten, koho chce většina a ne ten, kdo bude nejvíce řvát a vyhrožovat. Je totiž absurdní, že Británie volá po reformě EU a přitom prosazuje ten nejhorší aparátčícký přístup, kdy se nerozhoduje demokratickou většinou, ale zákulisními dohodami. Přece takovou EU nikdo nechce. A podařilo se prosadit, že to tak nebude. Pátek byl dobrý den.

Prezident Obama se zmátožil ze své letargie a přestal se dívat, jak se Blízký východ řítí do propasti. Začal konat a požádal o schválení plánu masivní podpory syrské sekulární opozice. Ano v Sýrii se skutečně nepřestalo vraždit, ale vzrostla nová naděje, že se Sýrie nemění v krvavý sunnitský džihádistický režim ani v krvavou šíitskou diktaturu. Pátek byl dobrý den.

A v Iráku se taky nepřestalo vraždit, ale podle médii dál třese křeslo pod premiérem Málikím, což je dobře. Je potřeba, aby ho to křeslo shodilo. Ale irácká armáda se vzpamatovala a zahájila útok na džihádisty. Obsadila Tikrít a osvobodila rafinérii Bajdží a to za podstatně méně menšího mediálního humbuku než, když je ztratila. Ale to je jedno. I proto byl pátek dobrý den.

Nepřestalo se zabíjet. Nemůžeme chtít zázraky. Ale svět se dostává do těch správných kolejí, které vedou k nějaké naději.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

27.července 1907 byla spuštěna na vodu britská bitevní loď HMS Bellerophon.

27.července 1834 – V Kajetánském domě v Praze byla zahájena česká divadelní představení. V představeních účinkovala skupina mladých nadšenců a ochotníků, mezi kterými byli i např. Karel Sabina a Karel Hynek Mácha. Zprvu to měla být pouze soukromá představení, později (22.2. 1835) se začalo hrát i pro veřejnost.

Translate