Kdo je online

Přihlášení uživatelé 2
Hosté 23

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Duke - Odpověděl na komentář # 4622 v Z.b.V. - Zur besonderen Verwendung
Opraveno.
Info z iRozhlas.cz: VZÁCNÝ OBRAZ. Slavné amsterodamské Rijksmuseum (Říšské muzeum) díky pandemii získalo vytoužený vzácn...
Dezinfekce dokončena. Letadlová loď se po nákaze chystá znovu do služby: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/letadlova-lod-...
Tento týden probíhal tréning spolupráce mezi letouny L-159 ALCA a předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké pod...
What the USS Roosevelt Can Teach Scientists About COVID-19 https://www.popularmechanics.com/military/research/a32256110/...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 6. 7. 2014 20:34 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Připravme se na válku s Ruskem

Rusko se chlubí svými válečnými schopnostmi, ale jeho příznivci požadují po jeho nepříteli jednostrannou humanitu.

Rusko se chlubí,  kolik vojáků může nasadit do vzdálenosti 3000 Km do 72 hodin. No, tak aspoň Rusové přiznávají, že je úplně jedno, jestli jsou jejich vojska na ukrajinské hranici nebo ne. Nemá to na nic vliv. Rusko je nebezpečný agresor, který hrozí nejen Ukrajině.

Je evidentní, že takovýto stát musí být zastaven. Je jasné, že jediný způsob jak takový stát zastavit jsou politicky nátlak, ekonomické sankce a hrozba silou. Podotýkám, že hrozba, nikoliv nějaký preventivní úder. Ale chcete-li mír, připravujte se na válku. To věděli už staří Římané. Proto neříkám, útočte na Rusko, ale říkám, připravme se na válku s ním.

Tato politika se pomalu, ale jistě na Západě opět prosazuje a dříve nebo později, bude přijata jako oficiální doktrína. Ukazuje se totiž, že ona operace Atlantic Resolve by mohla znamenat, že v říjnu se do Evropy přesune větší množství amerických vojáků, než tomu bylo dosud.

Nebo budeme svědky zpráv, jako je ta, že v Černém moři se mohutně haraší zbraněmi na obou stranách. V jeho západní části cvičí NATO, konkrétně Bulharsko, Rumunsko, Řecko, Turecko a samozřejmě USA. Rusko odpovídá svým cvičením za účasti dvaceti lodí a dvaceti letadel vrtulníků v celé oblasti Černého moře.

Budou se přijímat i jiné kroky. Lotyšsko zřídilo středisko proti ruské propagandě. To je opravdu dobrý nápad, protože to, co Rusko provádí je informační válka a to, že na Ruskou propagandu jsou schopni reagovat jen amatéři, jako je autor tohoto článku, je stejné, jako by Rusko vyslalo bombardéry, které by beztrestně bombardovaly naše města a nikdo proti nim ani nevystřelil. Lze jen doufat, že takováto střediska budou postupně vznikat i jinde. Třeba u nás.

Nesmíme se nechat ruskou propagandou zblbnout, jako když média téměř udělala aféru z toho, že nový ukrajinský ministr obrany prohlásil, že jednou Ukrajinci uspořádají vítěznou přehlídku v Sevastopolu. To přece žádná aféra není. Ministr obrany má právo tipovat své vojáky v boji představou, že se jednoho dne octnou v hlavním městě území, které jim bylo neprávem ukradeno.

No a mimochodem, samozřejmě, že se to jednoho dne splní. Jsem o tom přesvědčen.

Ono vůbec, když teď Rusko je na Ukrajině politicky ve slepé uličce a na Ukrajině teroristé vojensky prohrávají, vytahuje pseudohumanitární argumenty. Rusové a proruské nyní lkají nad krutostí války na Ukrajině a na utrpení civilistů. To si, ale měli rozmyslet v době, kdy tuhle válku rozdmýchali. Samozřejmě, že když se Ukrajinci postavili na odpor, tak teče krev. Ale za krveprolití na Donbasu je zodpovědné Rusko, protože tuhle válku vyvolalo.

Teď když prohrává, tak se apeluje na humanitu. Tohle teda neberu. Bohužel, porážka teroristů si mrtvé vyžádá, ale je to stejné jako když spojenci osvobozovali Evropu od nacistů nebo když se brání Izrael před teroristy. Hynou u toho lidé, ale nelze se nebránit.

Ukrajina má na své počínání, na svou obranu, na protiteroristickou operaci i na současné útoky, které vede v Donbasu plné právo a její počínání je naprosto správné. Odsuzování ukrajinského postupu je proruská demagogie zcela v intencích propagandy, která říká, že pokud naše strana válčí a zabíjí tak to oslavujeme a pokud se protivník brání tak skuhráme po humanitě.

Pokrytectví. Nic jiného to není.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

4.června 1561 – V Praze byl po více jak stoleté přestávce znovu uveden do úřadu arcibiskup. Stal se jím Antonín Brus z Mohelnice.

4.června 1920 byla podepsána Trianonská mírová smlouva.

4.června 1909 se narodil finský stíhací pilot Eino Antero Luukkanen, který sestřelil 60 letadel.

4.června 1942 zemřel Reinhard Heydrich na následky zranění z 27. května 1942, kdy na něj byl spáchán atentát.