Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 12

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

ZPRÁVY

Zveřejněno: 12. 7. 2014 20:57 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Kerry se snaží, Sikorski je v pohodě a OSN je ostuda

Americky ministr zahraničí si tentokrát opravdu zaslouží pochvalu. Jak to bylo s výroky ministra Sikorského. Mezinárodní právo a realita dle OSN.

Americký ministr zahraničí Kerry si zaslouží pochvalu. Vyrazil aktivně do Afghánistánu, aby ukecal tamní  se demokratické politiky svářící se o to, kdo vyhrál volby v Afghánistánu. A nutno podotknout, že se z obou táborů ozývají různé návrhy, jak by se situace dala řešit a to dává naději. Jestli se pánové dohodnou, bude to další rána Talibánu a jedna z Kerryho nejsvětlejších chvilek. 

Když je řeč o ministrech zahraničí, tak jsem se konečně dozvěděl, co přesně řekl polský ministr zahraničí, když byl opilý a myslel si, že jej nikdo jiný neslyší. Sikorski řekl, že Varšava je jako negr Washingtonu, Poláci jsou "vlezdo", kteří by udělali cokoliv, aby potěšili USA za falešný pocit bezpečnosti. Řekl, že poláci jsou v "p...." a že by se měli podbízet Německu a Rusku, protože spojenectví s Obamou je bezcenná a riskantní a může je přivést do války s Ruskem a Německem.

Děkuji kolegyni blogerce Kostlánové, že nás tak přesně informuje. Myslím si, že to ještě více zpřesňuje moje přesvědčení o tom, že Sikorski je muž na svém místě. Je jasné, že když se napije, tak mele nesmysly, ostatně jako každý, kdo se napije. Protože označovat Poláky za "vlezdo..." je totální nesmysl, který může říct jen momentálně nemyslící opilý člověk. Neodpovídá to ani historii, ani současnosti Polska. Poláci mají daleko větší sebevědomí než Češi a díky tomu mají mnohem více rádi ostatní národy než Češi, kteří si svou nízkou sebedůvěru vybíjejí na nesnášenlivosti ke všem ostatním a k údajné nezávislosti na komkoliv, která se projevuje zejména v dobách, kdy tomuto postoji nehrozí žádné nebezpečí.

To, že Sikorski mluvil opravdu blbosti, za kterými si jako střízlivý nemůže stát a o kterých si střízlivý může myslet, že jsou pravda, jen hlupák, svědčí to, že mlel o válce s Německem. To si přece nikdo nemůže myslet, že Polsku hrozí válka s Německem a jasně to dokazuje iracionální základ Sikorského slov.

Jasně, že člověk se může v podvědomí někdy cítit ze spojenectví unaven. Kdo někdy nezapochyboval i o svém nejlepším kamarádovi, jestli ho nezneužívá? Ale ze Sikorského citátu vyplývá především, že Sikorski není ani tak unaven z USA, jako z Obamy, kterého situace v Evropě příliš nezajímá.

Takže je všechno OK: Sikorski se střízlivý chová a mluví správně a inspirativně. Opijí se v soukromí a ne na veřejnosti, jako jistí jiní středoevropští politici a když má momentálně slabou chvilku, tak pochybuje spíš o Obamovi, než o USA jako takových.

Pravda je nejlepší lék na všechno.

Když je řeč o pravdě a diplomatech, tak nějaký hlavoun z OSN dnes prohlásil, že izraelské nálety v pásmu Gazy nejsou ve shodě s mezinárodním právem a nechrání dostatečně životy civilistů.

Takové řeči mi opravdu dovedou hnout žlučí. Samozřejmě se OSN ozvalo, až Izraelci bombardují. Když teroristi střílejí rakety nebo zabíjejí lidi, tak jim to nevadí. To je prostě klasika.

A ať nám OSN řekne, kdy, kde se snažil chránit životy civilistů více než Izrael a to za podmínek, když se nepřítel cíleně schovává mezi nimi. Stačí, aby OSN uvedlo jen jeden jediný případ větších válečných ohledů na civilisty. Jeden jediný a uznám, že OSN je seriozní mezinárodní organizace.

A mimochodem Ženevské konvence jasně říkají, že pokud se nepřítel skrývá v obytných čtvrtích, tak tyto mohou být považovány za legitimní vojenský cíl. Izrael, ale třeba i NATO vždy chránili, chrání a budou chránit civilisty nad rámec Ženevských konvencí, které jsou pro jejich nepřátelé vždy jen cár papíru.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

6.srpna 1806 – František II. Habsburský se vzdal hodnosti římského císaře a vyhlásil zánik Svaté říše římské národa německého.

6.srpna 1946 byla lehká letadlová loď HMS Colossus zapůjčena Francii

Translate