Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 34

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Je libo Danu? http://www.armytechnika.cz/nabidka/kolova-technika/obrnena-technika/samohybna-houfnice-shkh-vz.77-dana Nab...
V hospodě v Newcastlu sedí německý tirák a rýpe, jak jsou britští řidiči pomalí. „Já naložím náklad v Hamburku, projedu ...
Major vede svou jednotku na cvičení. Najednou vyplivne vysílačka a jednotka je bez spojení. Major skočí do džípu a přiká...
Turecké F-100 Super Sabre si zabojovali při invazi na Kypr.
Gray Fox - Komentář v Su-27 Flanker
V úterý 22. září ruská stíhačka Su-35 sestřelila kanonem při cvičení Su-30. Přesná příčina proč k tomu došlo není zatím ...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 12. 7. 2014 20:57 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Kerry se snaží, Sikorski je v pohodě a OSN je ostuda

Americky ministr zahraničí si tentokrát opravdu zaslouží pochvalu. Jak to bylo s výroky ministra Sikorského. Mezinárodní právo a realita dle OSN.

Americký ministr zahraničí Kerry si zaslouží pochvalu. Vyrazil aktivně do Afghánistánu, aby ukecal tamní  se demokratické politiky svářící se o to, kdo vyhrál volby v Afghánistánu. A nutno podotknout, že se z obou táborů ozývají různé návrhy, jak by se situace dala řešit a to dává naději. Jestli se pánové dohodnou, bude to další rána Talibánu a jedna z Kerryho nejsvětlejších chvilek. 

Když je řeč o ministrech zahraničí, tak jsem se konečně dozvěděl, co přesně řekl polský ministr zahraničí, když byl opilý a myslel si, že jej nikdo jiný neslyší. Sikorski řekl, že Varšava je jako negr Washingtonu, Poláci jsou "vlezdo", kteří by udělali cokoliv, aby potěšili USA za falešný pocit bezpečnosti. Řekl, že poláci jsou v "p...." a že by se měli podbízet Německu a Rusku, protože spojenectví s Obamou je bezcenná a riskantní a může je přivést do války s Ruskem a Německem.

Děkuji kolegyni blogerce Kostlánové, že nás tak přesně informuje. Myslím si, že to ještě více zpřesňuje moje přesvědčení o tom, že Sikorski je muž na svém místě. Je jasné, že když se napije, tak mele nesmysly, ostatně jako každý, kdo se napije. Protože označovat Poláky za "vlezdo..." je totální nesmysl, který může říct jen momentálně nemyslící opilý člověk. Neodpovídá to ani historii, ani současnosti Polska. Poláci mají daleko větší sebevědomí než Češi a díky tomu mají mnohem více rádi ostatní národy než Češi, kteří si svou nízkou sebedůvěru vybíjejí na nesnášenlivosti ke všem ostatním a k údajné nezávislosti na komkoliv, která se projevuje zejména v dobách, kdy tomuto postoji nehrozí žádné nebezpečí.

To, že Sikorski mluvil opravdu blbosti, za kterými si jako střízlivý nemůže stát a o kterých si střízlivý může myslet, že jsou pravda, jen hlupák, svědčí to, že mlel o válce s Německem. To si přece nikdo nemůže myslet, že Polsku hrozí válka s Německem a jasně to dokazuje iracionální základ Sikorského slov.

Jasně, že člověk se může v podvědomí někdy cítit ze spojenectví unaven. Kdo někdy nezapochyboval i o svém nejlepším kamarádovi, jestli ho nezneužívá? Ale ze Sikorského citátu vyplývá především, že Sikorski není ani tak unaven z USA, jako z Obamy, kterého situace v Evropě příliš nezajímá.

Takže je všechno OK: Sikorski se střízlivý chová a mluví správně a inspirativně. Opijí se v soukromí a ne na veřejnosti, jako jistí jiní středoevropští politici a když má momentálně slabou chvilku, tak pochybuje spíš o Obamovi, než o USA jako takových.

Pravda je nejlepší lék na všechno.

Když je řeč o pravdě a diplomatech, tak nějaký hlavoun z OSN dnes prohlásil, že izraelské nálety v pásmu Gazy nejsou ve shodě s mezinárodním právem a nechrání dostatečně životy civilistů.

Takové řeči mi opravdu dovedou hnout žlučí. Samozřejmě se OSN ozvalo, až Izraelci bombardují. Když teroristi střílejí rakety nebo zabíjejí lidi, tak jim to nevadí. To je prostě klasika.

A ať nám OSN řekne, kdy, kde se snažil chránit životy civilistů více než Izrael a to za podmínek, když se nepřítel cíleně schovává mezi nimi. Stačí, aby OSN uvedlo jen jeden jediný případ větších válečných ohledů na civilisty. Jeden jediný a uznám, že OSN je seriozní mezinárodní organizace.

A mimochodem Ženevské konvence jasně říkají, že pokud se nepřítel skrývá v obytných čtvrtích, tak tyto mohou být považovány za legitimní vojenský cíl. Izrael, ale třeba i NATO vždy chránili, chrání a budou chránit civilisty nad rámec Ženevských konvencí, které jsou pro jejich nepřátelé vždy jen cár papíru.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.září 1419 – Konal se tábor venkovského lidu na vrchu Na Křížkách jižně od Prahy. Radikální husitský kněz Václav Koranda na něm vyhlásil bojovný husitský program; chtěl zřídit boží stát a Plzeň měla být městem slunce. Shromáždivšímu se lidu doporučil, aby „vzali místo hole poutnické meč“.

30.září 1943 byla spuštěna na vodu lehká letadlová loď HMS Colossus.

30.září 1891 zemřel generál Georges Boulanger

30.září 1938 byl přijat Mnichovský diktát.