Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 38

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

ZPRÁVY

Zveřejněno: 21. 7. 2014 13:06 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Za Dněprem končí civilizace

Ostudné a amatérské chování separatistů na místě dopadu. Je jasné, kdo to byl. Nejasné jsou jen detaily.

Chování separatistů na místě dopadu letadla, které sestřelili je ostudné, hanebné a amatérské zároveň. Neumí se postarat o ostatky, neumí zabezpečit místo havárie, ale nechtějí kolem něj vyhlásit zónu, která by umožnila ukrajinským profesionálům z ministerstva pro mimořádné situace konat.

Nedivím se rozhořčení holandského premiéra. O mrtvoly občanů jeho země, včetně 80ti dětí se separatisté neumění postarat a jejich zacházeni s těmito oběťmi je hanebné. Pro Západoevropany musí být šokem, to co my už dávno víme. Že v Evropě jsou místa, kde se někteří lidé chovají k jiným lidem jako k dobytku. Kde není civilizace. Naše západní civilizace končí přibližně za Dněprem. Na východě už je jen rusko-byzantský chaos. Myslím, že průměrnému Holanďanovi musí připadat, že jejich spoluobčané byli sestřeleni nad peklem a do toho necivilizovaného pekla spadly jejich ostatky.

To je jedna věc. Druhá věc je, že separatisté manipulují ať úmyslně, či neúmyslně s troskami a důkazy. Dělají tam takový nepořádek, ve kterém zanikají veškeré stopy. Domnívám se, že částečně je to zaviněno jejich totálním amaterismem, ale nemají žádnou snahu ani motivaci situaci nějak řešit. Nepořádek, který zametá stopy je totiž v jejich zájmu.

Pokud to nakonec není tak, že ty stopy schovávají a odvážejí záměrně. I to je možné. Co byste chtěli od zločinecké soldatesky?

Včera jsem viděl v televizi jednoho ze strážců oblasti. Typický ruský mužík, který rozumu moc nepobral a který není schopný rozeznat rozdíl mezi pozorovateli OBSE, západním novinářem  pracovníkem ukrajinského ministerstva a všechny je považuje za agenty a svoloč ze Západu. A teď si představte, že takový tupec obsluhoval třeba ten BUK.

Ruská logika. Kdo má uniformu je fašista, kdo nemá uniformu je špion. Ukrajinské letadla jsou banderovské, civilní letadla jsou špionážní, zmáčkni ten knoflík, Váňo.

Myslím, že každému průměrně inteligentnímu člověku je jasné co se stalo. Všechny ty nesmysly, kterými nás profesionální a amatérská ruská propaganda zásobuje, jsou opravdu jen pro hlupáky. Opět vidím jako vždy dva směry ruské propagandy. Jeden je pro tupce. Tam se píše o letadlech plných mrtvol, o sestřelu ze strany Ukrajinců a nápadně dochovaných pasech. Druhý je zaměřen na inteligentnější lidi, který říká: "Počkejte na závěry vyšetřování."

Ano, věřím tomu, že Rusko prosazuje, aby vše bylo řádně vyšetřeno, a trvá na tom, že se má rozhodnout, co se stalo, až bude toto vyšetřování uzavřeno. A to je právě ta finta. Protože na druhou stranu Rusko dělá vše přes své separatisty na Ukrajině, aby to vyšetřování co nejvíce zkomplikovalo, aby se vleklo a nemohlo být nikdy uzavřeno. Svět bude čekat na závěry takového šetření tak dlouho, dokud se na to nezapomene.

Bezva finta, na kterou nesmíme skočit. A proto říkám, že je jasné, že za celou věc může Rusko a spolu s USA, Británii a Německem tvrdím, že se střílelo z hlubokého území separatistů, raketou dodanou z Ruska. A že když se střílelo z území separatistů, separatisté se tím chlubili a je evidentní, že měli BUKy, tak to zkrátka byli oni.

Jediné, co opravdu nevíme, jsou detaily. Sestřelil letadlo nějaký místní magor? Nebo to byl voják z Ruska, či dezertér z Ukrajiny? Na to si musíme opravdu počkat, případně je možné, že se to nedovíme nikdy. Ale to, že za těch 300 mrtvých včetně 80ti dětí mohou separatisté, Rusko a Putin je jasné, jak slunce.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

6.srpna 1806 – František II. Habsburský se vzdal hodnosti římského císaře a vyhlásil zánik Svaté říše římské národa německého.

6.srpna 1946 byla lehká letadlová loď HMS Colossus zapůjčena Francii

Translate