Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 18

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 23. 7. 2014 20:17 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Putin haraší zbraněmi

Putin haraší zbraněmi proti Západu. Dodá mu Západ k tomu harašení další zbraně? Anebo jej zdrtí sankcemi?

Jak je vidět, tragédie malajského letadla Putina skutečně zdrtila. I sedl a přemýšlel, jak pomoci tomu, aby se něco podobného neopakovalo. A dnes na to přišel a oznámil světu svůj geniální plán. Bude se zbrojit.

Žádné svědomí, žádné sebereflexe, žádné smířlivé gesto nad těly 300 mrtvých  včetně osmdesáti dětí. Putin se otřepal a přitvrdil muziku.

Putin a Rusko asi nemají moc velké sebevědomí a ani důvěru ve svá vojska a schopnost se bránit, když se rozhodlo zbrojit na základě vyslání 800 amerických parašutistů do Polska a šesti letadel na Litvu. A dvou lodí do Černého moře. Američtí vojáci jsou vážně dobří, ale aby celé Rusko začalo zbrojit, kvůli 800 vojákům? To musí být teda Rambové. A těch 6 stíhaček? Letecká esa, že by jim Richthofen mohl závidět. A ti námořníci v Černém moři? Opravdoví mořští vlci.

Takže Putin vyhrožuje a chřestí zbraněmi. Američanům už je situace jasná. Řekl bych, že to pochopil i Obama. Evropou si nejsem tak docela jistý. Uvidíme tento týden. Uvidíme, jestli bude EU rozšiřovat nějaké trapné seznamy, nebo uvalí opravdové sankce. Protože sankce, další sankce, větší sankce jsou už prostě jen morální povinností. A teď by to chtělo taky silnou vojenskou odpověď. Takovou ať Putinovy důvody ke zbrojení nejsou tak směšné jako nyní.

Bohužel podle posledních zpráv to vypadá, že přestože je Putin zodpovědný za teroristické sestřelení civilního letadla a hrozí Západu zbraněmi, tak mu Západ bude ještě ty zbraně dodávat! Francouzi stále trvají na dostavbě svých lodí Rusko. To tu ještě opravdu nebylo.

Možná by to chtělo Rusku dodat ještě nějaké protiletadlové rakety. Je to dobrý byznys a Boeingu je na obloze ještě dost.

Takže Evropo, vzpamatuješ se?

Doufejme, že je Evropa pouze stále v šoku. Protože z šoku se dá dříve nebo později vzpamatovat. Holandsko reagovalo typicky evropsky. Nebo možná západoevropsky. Podívejte, co se u nás dělo po zabití pěti vojáků v Afghánistánu. Jak by to asi vypadalo, kdyby zahynulo 180 českých občanů. Nedovedl sem si představit, jak to vypadá v Holandsku. Ale to sem netušil proč. Holanďané sice spustili vlajky na půl žerdi a rodiny jsou v hlubokém smutku, ale to je tak vše. Holanďané se tváří jakoby se nechumelilo. O víkendu proběhly všechny naplánované festivaly a zábavné akce. Noviny se věnují jiným událostem a vláda se věci věnuje jen nejmenším možným a přípustným způsobem. Příbuzní obětí nechápou co se děje.

Jsou Holanďané cyničtí? Nebo se bojí Ruska? Nebo jsou tak uvědomělí a politicky korektní? Já se osobně domnívám, že vysvětlení je jinde. Podle mne jsou v šoku. Nechtějí si připustit, co se děje. Ignorují to. To, co se stalo, je totiž tak neuvěřitelné, že člověk zvyklý žít v normální západoevropské zemi to nemůže rozchodit. Ale myslím si, že jim to pomalu začíná docházet a pomalu si uvědomí, co se děje. A ostatní Západoevropané a Evropané vůbec taky.

Je to naše jediná naděje.

A jediná naděje Ukrajiny je, že se ji podaří rozdrtit separatisty než se Putin rozhodne, jak dodělá tu zatracenou Ukrajinu. Zatím se jim to daří. Útočí na Luhansk, odřízli Doněck. Velitel separatistů si stěžuje, že jsou odříznutí od "zásobování z Ruska." Tím přiznal ruskou podporu. Doufejme tedy, že se Ukrajině pří osvobodit Doněck a Luhansk od teroristů. Ukrajinci totiž umí „rusky“. Znají slova jako „Kalašnikov“ nebo „Grad“. To jsou slova, kterým jak se zdá Rusko rozumí. Žádným jiným ne. Bohužel.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

8.prosince 1942 byla spuštěna na vodu britská letadlová loď HMS Indefatigable.

8.prosince 1369 zemřel Konrád Waldhauser, rakouský reformní kazatel (původně augustinián), jejž pozval do Prahy Karel IV. Waldhauser kázal o nepravostech v církvi a získal značnou oblibu. Připravil půdu pro českou reformaci.

8.prosince 1914 oplatili Britové Němcům předchozí porážku (v bitvě u Coronelu) a v bitvě u Falklandských ostrovů potopili 2 pancéřové křižníky (Scharnhorst a Gneisenau), 2 lehké křižníky (Leipzig a Nürnberg) a 2 transportní lodě (Baden a Santa Isabel). Sami neztratili žádnou loď.

Translate