Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 17

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Tady je zajímavý článek týkající se počátku nového kola zbrojení u nás. Militarizace ekonomiky z počátku padesátých let...
Korona pořád trápí námořnictvo. Navy Sends Replacement Sailors to USS Essex After Crew Members Catch COVID-19 https://w...
Gray Fox - Komentář v BTR-60
Inside a BTR-60 Communications Vehicle
Německo v listopadu objednalo 38 nových letounů Eurofighter.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 27. 7. 2014 9:32 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

EU ustupuje Rusku

Nové sankce EU neodpovídají tomu, co Rusko provádí na Ukrajině. Američtí komenátotři vidí věc jasně.

Když se podíváme na nový balíček sankcí EU vůči Rusku a budeme chtít reagovat věcně, klidně a přitom objektivně musíme říct jen jedno: "Absolutně to neodpovídá tomu, co Rusko na Ukrajině dělá."

Nové sankce EU jsou výsměch. Je to v podstatě potvrzení vystavené Rusku, že si může dělat, co chce. V tom potvrzení je napsáno, že EU nezajímá, kdo sestřelil civilní letadlo, kým podporovaní separatisté a kterou zbraní dodanou z Ruska. V tom potvrzení je napsáno, že EU nevadí, že ačkoliv Západ několikrát opakovaně vyzýval Rusko k tomu, aby neeskalovalo situaci na východě Ukrajiny a dokonce mu dával ultimátum, aby ji samo deeskalovalo, tak Rusko nic takového nedělá a Západ s tím nehodlá nic dělat. V tom potvrzení je napsáno, že nejsme schopni s Ruskem cokoliv dělat a veškeré naše kroky jsou o několik dní pozadu za kroky Ruska.

V tom potvrzení je dále napsáno, že sice víme, že Rusko dodává teroristům ty nejsofistikovanější těžké zbraně, ale že s tím v podstatě nehodláme nic dělat. Je tam i napsáno, že víme, že ruské dělostřelectvo ostřeluje ukrajinské jednotky ze své strany hranice a Rusové tak poskytují teroristům přímou vojenskou podporu, ale že proti tomu hodláme něco dělat jen symbolicky. Je tam i napsáno, že víme, že se Rusové opět shromažďují na ukrajinské hranici, ale už je to po tolikáté, že už nás nebaví na to reagovat.

EU je prostě slabá a neumí se postarat sama o sebe, a když se proti ní objeví velký problém, tak si z něj sedne na zadek, nevšímá si ho a raději nařizuje ohyby banánů a velikosti okurek.

USA vypadají proti takové EU jako jestřáb, i když tomu tak není. Chápu USA, že své úsilí koordinují s EU, aby Západ vypadal jednotně, ale otázka je zdá má na to Obamova administrativa dostatek vnitřní energie a motivace, jestli tu koordinaci nevyužívá jako omluvu. Opravdu nevím. Každopádně vím, že západní reakce, i když se přiostřují, stále neodpovídají mezinárodním zločinům Vladimíra Putina.

Takové symbolické kroky, jako, že Kanada poslala další loď do Černého moře, i když jsou správné, už opravdu nestačí. Je potřeba být tvrdší.

Přitom je stále více lidem jasnější, co dělá a jaký je Putin a jeho zločinný režim v Rusku.  Jefim Fištejn cituje americkou znalkyni Ruska Anne Applebaum: „Sestřelení letadla je přímým důsledkem ruské invaze na východní Ukrajině, jejímž cílem bylo navození právního, politického vojenského chaosu. Bez tohoto chaosu raketa typu země-vzduch by nikdy nemohla být vypálena na civilní dopravní letadlo. (…) Teď už se my Američané nemůžeme tvářit, jako že nevíme o tom, že v Doněcké oblasti probíhá válka, nebo že se nás v podstatě nedotýká.“

Applebaum potvrzuje, že separatisté jsou řízení ruskými agenty, jako jsou Strelkov a Antiufejev.

Fištejn dále Applebaum cituje: " Posíleni místními kriminálníky tito ruští „psi války“ obsadili úřední budovy a politické instituce ve snaze delegitimizovat ukrajinský stát. Státem kontrolovaná ruská média jim v tom vehementně pomáhají tím, že veškeré orgány ukrajinské státnosti opatřují označením „nacistické“. Za kouřovou clonou nehorázných lží a smyšlenek Rusko cynicky vyzbrojuje tzv. „domobranu“ nejsofistikovanějšími zbrojními systémy včetně protiletadlových, jako byl komplex, který sestřelil nešťastné civilní letadlo na lince MH17. Tento zločin se mohl odehrát v záměrně navozené atmosféře nezákonnosti, působení neregulérních ozbrojených band, znevážení lidského života, popření mezinárodních pravidel a norem. Tomu všemu Putin říká vedení války nestandardními způsoby."

Applebaum jasně říká, co s tím má dělat a Jefim Fištejn to dále cituje: "Je naprosto nezbytné dosáhnout stažení ruských žoldáků, zastavit přísun zbraní a jiné podpory z Ruska. Západ a spolu s ním svět se musí tvrdě zasadit o obnovení plné kyjevské suverenity na celém území Ukrajiny"

Jak Fištejn dodává, zdaleka to není osamělý názor v amerických médiích.

Jak dodává já, jde o to, aby to byl názor i Obamovy administrativy a EU. Zatím to tak, aspoň na straně EU nevypadá.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

22.ledna 1829 – Hrabě Jindřich Dietrichstein podal návrh na založení Jednoty k probuzení průmyslu v Čechách. Tato instituce byla založena později 1.3. 1833 a kladla si za cíl pomocí vydávání knih a časopisů a pořádáním přednášek pomoci průmyslu v Čechách.

22.ledna 1879 došlo k porážce Britů vojskem Zulského království v bitvě u Isandlwany

22.ledna 1901 zemřela britská královna Viktorie.

Translate