Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 21

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 27. 7. 2014 9:32 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

EU ustupuje Rusku

Nové sankce EU neodpovídají tomu, co Rusko provádí na Ukrajině. Američtí komenátotři vidí věc jasně.

Když se podíváme na nový balíček sankcí EU vůči Rusku a budeme chtít reagovat věcně, klidně a přitom objektivně musíme říct jen jedno: "Absolutně to neodpovídá tomu, co Rusko na Ukrajině dělá."

Nové sankce EU jsou výsměch. Je to v podstatě potvrzení vystavené Rusku, že si může dělat, co chce. V tom potvrzení je napsáno, že EU nezajímá, kdo sestřelil civilní letadlo, kým podporovaní separatisté a kterou zbraní dodanou z Ruska. V tom potvrzení je napsáno, že EU nevadí, že ačkoliv Západ několikrát opakovaně vyzýval Rusko k tomu, aby neeskalovalo situaci na východě Ukrajiny a dokonce mu dával ultimátum, aby ji samo deeskalovalo, tak Rusko nic takového nedělá a Západ s tím nehodlá nic dělat. V tom potvrzení je napsáno, že nejsme schopni s Ruskem cokoliv dělat a veškeré naše kroky jsou o několik dní pozadu za kroky Ruska.

V tom potvrzení je dále napsáno, že sice víme, že Rusko dodává teroristům ty nejsofistikovanější těžké zbraně, ale že s tím v podstatě nehodláme nic dělat. Je tam i napsáno, že víme, že ruské dělostřelectvo ostřeluje ukrajinské jednotky ze své strany hranice a Rusové tak poskytují teroristům přímou vojenskou podporu, ale že proti tomu hodláme něco dělat jen symbolicky. Je tam i napsáno, že víme, že se Rusové opět shromažďují na ukrajinské hranici, ale už je to po tolikáté, že už nás nebaví na to reagovat.

EU je prostě slabá a neumí se postarat sama o sebe, a když se proti ní objeví velký problém, tak si z něj sedne na zadek, nevšímá si ho a raději nařizuje ohyby banánů a velikosti okurek.

USA vypadají proti takové EU jako jestřáb, i když tomu tak není. Chápu USA, že své úsilí koordinují s EU, aby Západ vypadal jednotně, ale otázka je zdá má na to Obamova administrativa dostatek vnitřní energie a motivace, jestli tu koordinaci nevyužívá jako omluvu. Opravdu nevím. Každopádně vím, že západní reakce, i když se přiostřují, stále neodpovídají mezinárodním zločinům Vladimíra Putina.

Takové symbolické kroky, jako, že Kanada poslala další loď do Černého moře, i když jsou správné, už opravdu nestačí. Je potřeba být tvrdší.

Přitom je stále více lidem jasnější, co dělá a jaký je Putin a jeho zločinný režim v Rusku.  Jefim Fištejn cituje americkou znalkyni Ruska Anne Applebaum: „Sestřelení letadla je přímým důsledkem ruské invaze na východní Ukrajině, jejímž cílem bylo navození právního, politického vojenského chaosu. Bez tohoto chaosu raketa typu země-vzduch by nikdy nemohla být vypálena na civilní dopravní letadlo. (…) Teď už se my Američané nemůžeme tvářit, jako že nevíme o tom, že v Doněcké oblasti probíhá válka, nebo že se nás v podstatě nedotýká.“

Applebaum potvrzuje, že separatisté jsou řízení ruskými agenty, jako jsou Strelkov a Antiufejev.

Fištejn dále Applebaum cituje: " Posíleni místními kriminálníky tito ruští „psi války“ obsadili úřední budovy a politické instituce ve snaze delegitimizovat ukrajinský stát. Státem kontrolovaná ruská média jim v tom vehementně pomáhají tím, že veškeré orgány ukrajinské státnosti opatřují označením „nacistické“. Za kouřovou clonou nehorázných lží a smyšlenek Rusko cynicky vyzbrojuje tzv. „domobranu“ nejsofistikovanějšími zbrojními systémy včetně protiletadlových, jako byl komplex, který sestřelil nešťastné civilní letadlo na lince MH17. Tento zločin se mohl odehrát v záměrně navozené atmosféře nezákonnosti, působení neregulérních ozbrojených band, znevážení lidského života, popření mezinárodních pravidel a norem. Tomu všemu Putin říká vedení války nestandardními způsoby."

Applebaum jasně říká, co s tím má dělat a Jefim Fištejn to dále cituje: "Je naprosto nezbytné dosáhnout stažení ruských žoldáků, zastavit přísun zbraní a jiné podpory z Ruska. Západ a spolu s ním svět se musí tvrdě zasadit o obnovení plné kyjevské suverenity na celém území Ukrajiny"

Jak Fištejn dodává, zdaleka to není osamělý názor v amerických médiích.

Jak dodává já, jde o to, aby to byl názor i Obamovy administrativy a EU. Zatím to tak, aspoň na straně EU nevypadá.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

28.listopadu 1695 – Jan Sladký, řečený Kozina, byl popraven v Plzni. Kozina vedl povstání proti V.M. Lammingerovi („Lomikarovi“), který Chodům upíral práva, která jim dali předchozí panovníci za ochranu hranic. Po potlačení povstání jim byla veškerá privilegia odebrána.

28.listopadu 1905 demonstrovalo v Praze na Staroměstském náměstí 100 000 lidí za volební reformu.

28.listopadu 1414 – Jan Hus byl zatčen v Kostnici.

Translate