Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 12

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Troubridge - Komentář v V-22 Osprey
Japnci začali provozovat své V-22 Osprey To make this happen, various members of the V-22 community came together inclu...
Australské F-111 už nejsou ve službě. Jsou doslova pohřbené. Viz článek níže. Here’s why Australia buried 23 F-111s aft...
28. prosince 2020 oslaví L-159 20 let služby ve Vzdušných silách AČR.
Bedrník - Komentář v Renault FT
Na internetu jsem narazil na fotku, kde je George S.Patton, Jr s tankem Renault FT a informací, že se stal prvním americ...
To potopení monitoru je pěkný úlovek. By mě zajímalo kolik lodí zhruba škodovácká děla potopila.Přecejen jich řada dříve...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 30. 7. 2014 9:29 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Evropa zvedá hlavu

Evropa se přestala bát Putina a důsledku nepřátelství vůči němu. Stinnou stránkou je pokračující snaha Francie dodat Mistraly

Evropa zvedla hlavu a přestala se bát. 29. červenec je další historický den konfliktu Rusko vs. zbytek světa. Evropa už se nebojí, co na to Putin a Evropa už se nebojí, co se stane, až přijmeme opravdové sankce a jak ji to poškodí. A to je dobře. Strach svazuje. Strach je zhoubou. Nemusíme se bát ničeho, kromě strachu  samotného řekl tuším F. D. Roosevelt.

Slyšíte ten zvuk? To v Kremlu skřípou zuby. Tohle si Putine nečekal, co? Vymyslí Rusové nějakou novou reakci než svou tradičně stupidní rozporuplnou reakci "vaše sankce jsou nám k smíchu, ale strašně strašně se na vás zlobíme“?

Evropa samozřejmě měla strach s této příští reakce, ale překonala ho. To ji slouží ke cti. Ekonomové už vypočítávají, nakolik tyto sankce poškodí ekonomiku Ruska a EU. Ale ani toho se EU už nebojí. A to ji slouží ke cti.

To, že nás ekonomické sankce vůči Rusku poškodí je dobrá zpráva. Ano dobrá, nezbláznil jsem se. Putin konečně uvidí, že i Evropané jsou ochotni něco obětovat, aby jej porazili. Tohle je ten hlavní důvod, proč byl 29. 7. 2014 přelomový den. Evropa překročila hranici. Tenkou červenou linii, jak se v posledních létech říká. Dosavadní sankce byly takové, které naši ekonomiku nepoškozovaly. Nyní tu máme sankce, které ji poškozují. Hurá. Ať Putin vidí, že jsem ochotni si něco připlatit, za to abychom ho zastavili. To je ten nejdůležitější vzkaz, který mu byl poslán.

V Kremlu musí skřípat zuby. Protože za každé euro, o které přijde EU, díky těmto sankcím přijde o několika násobně víc peněz Rusko. Možná si to nějak neuvědomujeme, ale Rusko je kapitalistická země napojena na globální trhy. Dostalo ránu. Dosavadní mírné sankce Rusku ublížily. Představme si, jak mu ublíží tyto.

Argument, že sankce jsou k ničemu, protože na Kubě nebo v Íránu nezabírají je zavádějící. Rusko přece není Kuba ani Írán. Je kapitalistické! Je napojeno na západní trhy. Je mnohem vyspělejší. Anebo opravdu chce Putin, aby Rusko vypadalo jak Kuba? Aby Rusové jezdili v šedesát let starých autech a živili se tím, co sklidí na poli. Rusové zatím Putina milují, ale uvidíme, jak dlouho jim tahle láska vydrží. Až se se slovy skupiny Lucie začnou "vracet tam, kde jim bylo mizerně."

Samozřejmě, že jsou tu i falešné tóny, které trochu kazí oslavu znovunalezené odvahy. Vychytralí evropští politici si sankce ušili na míru. Jako, že se nebudou uzavírat s Ruskem kontrakty na zbraně od teď. Aby Francie mohla dodat své Mistraly. To je opravdu strašná ostuda. Sankce se také vyhýbají ruskému plynu. Ale i Mistraly i plyn, to už není otázka principu, ale otázka intenzity. Protože princip "uvalíme na Rusko sankce, ať to stojí, co to stojí" byl díky bohu přijat.

Téměř denně jsem ve svých článcích lkal nad tím, že EU nechce takové sankce přijmout, protože jsem až do poslední chvíle nevěřil, že se to stane. A stalo se. Skoro se tomu nechce věřit.

Stále více slyším okolo sebe hlasy plné obav a strachu z nějaké světové války. Nebojte se jí. Pokud bude Západ pokračovat touto cestou, tak ji zabrání. Jistý způsob jak zabránit takové válce, je nebát se. Nejlepším způsobem jak zabránit totální válce s Ruskem je vyhlásit mu válku ekonomickou. A to EU právě udělala.

EU vysílá do Ruska jasný vzkaz. Došla nám s tebou trpělivost, Putine. To, že si udělal nepořádek na Ukrajině, nás vytočilo, ale to, že podporuješ lidi, kteří zabili desítky našich občanů, jsi už fakt zatraceně přehnal.

Díky Evropo. Zase začínám být hrdý na to, že jsem občan EU.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

5.prosince 1777 – Olomoucké biskupství bylo na žádost české královny Marie Terezie povýšeno na arcibiskupství. Zároveň bylo založeno biskupství brněnské, které podléhalo novému olomouckému arcibiskupství.

Translate