Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 10

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 1. 8. 2014 12:22 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Ubohost putinismu

Stále více lidí se vzpamatovává z šoku a překvapení, že se našlo tolik lidí, kteří mají žaludek hájit politiku Vladimíra Putina. Dnes cituji Ondřeje Neffa. Teroristické krysy opouštějí loď. Svědectví putinského žoldáka. Putinův kult osobnosti. Maďaři už jsou taky nakaženi.

Stále více lidí se vzpamatovává z šoku a překvapení, že se našlo tolik lidí, kteří mají žaludek hájit politiku Vladimíra Putina. Stále více lidí, kterých si vážím, se ozývá proti lidem, kterých si nevážím. Dnes mi dovolte, abych citoval Ondřeje Neffa.

Evropa se dohodla na tvrdých sankcích vůči Rusku a tím zřejmě začíná nová kapitola v našich dějinách, říká Neff a pokračuje: "Komunistický kolos vydržel se potácet na hliněných nohou sedmdesát let, to bylo do značné míry zaviněno podporou levicové intelektuální elity Západu. Socialismus má hluboké kořeny v západní kultuře a souzní s jeho civilizačními principy… Putinův pravoslavný imperialismus ale tuto ideovou oporu v civilizovaném světě nemá. Jemu tleskají okrajové skupiny, bezvýznamní nacionalisté a konzervativci, v krajním případě vlajkaři a neonacisté. Stačí si pročíst Protiproud a Zvědavce a je jasné, jaká spodina zde Putinovi tleská. Ustojí Rusko tu samotu?"

Spodina však nejsou jen čeští zastánci Vladimíra Putina, ale i "jeho" bojovníci. Je až s podivem, jak zanikla informace, že hrdinný bojovník proti banderismu samozvaný "premiér Doněcké republiky" opustil potápějící se loď a utekl do Ruska. Následoval tak svého kolegu "předsedu nejvyššího sovětu Pušilina". Oba hrdinové teď budou "pečovat o uprchlíky" v bezpečí hlubokého vnitrozemí Ruské federace.

Nahradil je Ruský generál, který 10 let vedl KGB v separatiské Podněsterské republice v Moldávii. Ruský generál je tedy velitelem "ukrajinských povstalců". Mě to přijde, že Moskvu už přestává ta hra na povstání ukrajinského lidu bavit.

To jsou terorističtí velitelé. Ale co řadoví teroristé? Jeden z nich poskytl rozhovor Svobodné Evropě, kterou zase citovaly echo24.cz. Je to Armén. Na internetovém fóru se přihlásil k teroristům. Absolvoval čtrnácti denní vojenský výcvik. Po příjezdu do Donbasu se zúčastnil přehlídky "místních ozbrojených sil" plných Čečenců.

Zúčastnil se boje o Doněcké letiště, který teroristé prohráli na plné čáře. Když viděl totální neschopnost teroristického velení, rozhodl se dezertovat a o celé situace promluvit v médiích, aby pod těmito mizery neumírali další lidé.

Podle jeho svědectví tvoří 80% "bojovníků proti fašismu" Čečenci, Ingušové a Rusové (všechno občané Ruské federace).

To, co se děje na východní Ukrajině, není občanská válka, ale ruská intervence.

A taky vidíte, koho čeho se zastávají čeští putinisté. Ale uznávám, že čeští putinisté, i když jich je víc než bych si přál, jsou jenom žvanilové, což ostatně bývá v Česku zvykem. Jsou evropské země, kde putinisté přímo vládnou. Třeba Maďarsko.

Podle mě je maďarský premiér Orbán putinista jak vyšitý. Podívejte se, co říká politik evropské až dosud demokratické země, která je členem EU a NATO: "Základem nového státního zřízení v Maďarsku by neměla být liberální demokracie, ale národní stát. Maďarsko se pokouší najít způsob zorganizování společnosti, který je odtržený od dogmat a ideologií západní Evropy. Pokouší se pochopit systémy, které nejsou západní, nejsou liberální, možná nejsou ani demokraciemi, a navzdory tomu jsou úspěšné. Singapur, Čínu, Indii, Rusko a Turecko."

Ne jen Putinista, ale nácek. A máme ho za humny. Maďarsko se stává tragédii pro střední Evropu. Maďaři a Poláci byli vždy spojenci a cítili spříznění. To se mění a polská pravice, která je prodemokratická, prozápadní, proevropská a proamerická je Maďarskem rozčarovaná.

Jak říká Jiří Pehe, Orbán tvrdí, že liberální demokracie v Maďarsku selhala a řadí ji k dogmatům a ideologiím západní Evropy. Z historie víme, že se některé liberální demokracie vydaly na cestu do politických pekel, když se pod tlakem autoritářských vůdců či stran rozhodly změnit v údajně lepší a výkonnější zřízení, jako byl národní socialismus, fašismus, lidová demokracie, popřípadě socialistická demokracie. Pokud maďarský stát nebude liberální, bude především maďarský. Co je „maďarské“ bude při absenci pravidel liberální demokracie určovat vládnoucí elita. Toho se dá dosáhnout nejsnadněji nějakou formou fašismu, tedy vypjaté formy korporativismu, v němž jsou nejrůznější—za normálních okolností soupeřící--společenské zájmy násilně vtěsnány do jedné klece, kontrolované státem.

Jiří Pehe říká, že Maďaři mají právo si vybrat státní zřízení podle sebe, ale že by se EU měla zamyslet nad tím, jestli takový stát chce ve svých řadách. S tím nesouhlasím. Maďaři nemají právo zrušit demokracii. Protože tím okamžitě začnou utiskovat ty Maďary, kteří ji chtějí. Takový stát ve střední Evropě? Nepředstavitelné.

Je to hnusný putinistický mor, který se stále více blíží k nám. Takhle si Putin představuje Evropu. Bez Unie a NATO, plná fašistických pidistátečků s kterými si může dělat, co chce.

To nelze připustit.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

19.října 202 př. n. l. proběhla bitva u Zamy v níž vojsko Kartága utrpělo drtivou porážku.

19.října 1335 zemřela Eliška Rejčka

Translate