ZPRÁVY

Zveřejněno: 22. 7. 2014 14:11 Napsal Lubomír Stejskal
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Byla to v Kazani náhoda, nebo záměr?

• Ve středu 23/7 končí v ruské Kazani světový šampionát šermířů. Přinesl jeden skvělý výsledek pro české barvy, když se Choupenitch umístil v soutěži fleretistů na sedmém místě. Podle jeho vyjádření je to „úžasný výsledek“.

Méně úžasný je pohled na záznam bojů ve skupinách v disciplíně kord – muži. Jak je zřejmé z níže uvedeného screenshotu, měli na planších 35,36 a 37 nastoupit ke vzájemném souboji s ostatními také izraelští šermíři.

A co má být?, může znít logická otázka. Kordista jako kordista, kord jako kord, hovoříme přece o světovém šampionátu. Tak co s těmi Izraelci pořád máte?

Vlastně nic – až na jednu maličkost. Kromě Izraelců měli v skupinách, kam byli zařazeni Izraelci, bojovat o postup do nadstavbové části celkem dva Iráčané a jeden Kuvajťan. Měli, ale jejich políčka v záznamu výsledků obsahují samé nuly. To znamená, že k zápasům nenastoupili.

Můžeme se dohadovat proč. Je náhoda, že všichni tři reprezentanti dvou arabských zemí nešermovali proto, že by se museli v systému každý s každým střetnou se zástupci Izraele? Nebylo by to na mezinárodní sportovním podniku poprvé.

Pokud je tomu skutečně tak, pak se asi každý normální člověk nevyhne udivení: opravdu jsou po náročném mnohaměsíčním tréninku ochotni vzdát se účinkování na vrcholném světovém klání jenom proto, že proti nim stojí na planši Izraelec?

Byla to v Kazani náhoda, nebo záměr?

Kazaň

... v soutěži kordistů startovali v Kazani čtyři Izraelci. Ve třech  skupinách, do nichž byli nalosovní spolu s Araby , tito reprezentanti arabských států nesoutěžili

Převzato se svolením autora z jeho blogu lubomirstejskal.blog.iDNES.cz

Vyhledávání

Dnešní den v historii

16.dubna 1941 Čtyři britské torpédoborce zničili v bitvě u Kerkenny konvoj osy skládající se ze tří italských torpédoborců a čtyř německých a jedné italské dopravní lodě. Na palubách lodí se nacházelo 3000 vojáků a zásoby pro jednotky v Africe. V bitvě byly potopeny všechny lodě osy a jeden britský torpédoborec.

16.dubna 1632 – Bitva na Lechu (Třicetiletá válka – Švédská válka). Švédský král Gustav Adolf se svými spojenci Braniborskem a Saskem zahájil tzv. Švédskou válku, která probíhala v letech 1630-1635. V roce 1630 obsadil pomořanské přístavy a o rok později si vítězstvím v bitvách u Breitenfeldu (17.9.1631), na Lechu a u Lützenu (16.11.1632) získal přístup do habsburské říše. V bitvě u Lützenu však Gustav Adolf padl a jeho nástupce se již nedokázal udržet. Byl drtivě poražen v bitvě u Nördlinegenu (5.-6.9.1634) a vítězství Habsburků vedlo k mírovému řešení. O rok později (?19.5. 1635) se ale do toho vložila Francie a válka opět vypukla.

16.dubna 1939 vznikl v Londýně Československý výbor ve Velké Británii.

Poslední komentáře

přidal komentář v Václav III.
byl zavražděn ve čtvrtek 4. srpna 1306
přidal komentář v AGS-17 Plamja
U této zbraně jsem sloužil,jako střelec čtyřikrát za 5 a jednou za 4,ohodnocen při střelbách ostrými.Jo jo kde jsou ty č...
odpověděl na komentář #4692 v OT-65 FÚG 4x4
mozna si na mne pamatuješ
odpověděl na komentář #4692 v OT-65 FÚG 4x4
v roce 1973 jsem take byl na kurzu OT65 v Jihlave kasarna 25 unora pak zbytek vojny v caslavi
odpověděl na komentář #4803 v O ukrajinské povaze a mentalitě
Pán se nejspíše přepsal. Měl na mysli pro "ně"