Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 13

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 9. 8. 2014 10:16 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Úvahy, názory

Prezidenti, propaganda a sankce

Obama se trochu vzpamatovává ze svého mírového snu, ale rezervy tu jsou. Polský prezident Komorowski komentuje ukrajinskou krizi. Opravdu si ruská propaganda myslí, že Češi jsou úplní idioti? Když ne sankce, tak co?

Obama se trochu vzpamatovává ze svého mírového snu. Ze svých naivních levičáckých představ o světovém míru. Proč naivních? Protože si myslel, že svět podlehne Obamománii a všichni se najednou domluví, protože jim to přikáže. Proč levičáckých? Obama není komunista, jak mu vyčítá naštvaná americká pravice, ale některé levičácké představy skutečně měl. Jeho nejostudnější představou bylo to, co nám dnes servírují putinisté. Že totiž za války mohou USA. Domnívám se, že si to skutečně myslel, což je pro člověka, který je v nějaké fázi svého života americkým prezidentem docela nepřijatelné.

Takže Obama se stal prezidentem a stáhl vojáky, odkud to šlo, a myslel si, že tím nastane mír. No a stal se přesný opak, máme více válek a hroznějších, než za Bushe.

A tak se Obama po 75% svého funkčního období vzpamatovává. To ale trvalo! Ale samozřejmě, když je někdo takový, prostě z něj druhého Reagana nebo Bushe neuděláte.

Možná asi proto Obama vytrvale stále odmítá dodávat americké zbraně na Ukrajinu, i když vnitropolitický tlak na tento krok roste. Ovšem slíbil, že kdyby Rusové zaútočili na Ukrajinu oficiálně, Ukrajina by zbraně dostala. Jenže to by asi bylo už pozdě.

Jiný prezident, ten polský, Komorowski komentoval situaci okolo Ukrajiny a stojí za to ho citovat. Podle něj Rusko utrpělo porážku ve své snaze o rozdělení Evropy a USA, což se mu nepodařilo. Hospodářské sankce nemají za cíl zničit Rusko, ale způsobit, aby jeho zahraniční politika vystřízlivěla. Rusko, i když tak vystupuje, není monolitem a jsou tam síly, které mohou na Putina působit, aby změnil politiku, která k těmto sankcím vedla.

Co se týče ruské politické mašinérie, oni si asi opravdu myslí, že jsme úplně pitomí. Podívejte se na server aeronet.cz. Jak říkají echo.24, tento server nemá žádného prokazatelného zakladatele a provozovatele. Zcela evidentně to je ruská propaganda. Ale ta úroveň! Nejpitomnější propaganda nejhrubšího zrna. Zprávy jak z dob hlubokého komunismu. Tomu snad nemohou věřit ani čeští putinoivci. Je to jako ty zprávy o tom ukřižování malých dětí Ukrajinci. Jsem vlastně za to vděčný, že nám Rusové servírují svou propagandu v češtině. Aspoň si každý může ověřit, jak je neskutečně pitomá a primitivní. Jak je vzdálená realitě.

Každopádně je až legrační, jak samá realita fackuje ty, kteří tyhle lži šíří. Já se dokazuju s informacemi o Bucích v rukách separatistů, předkládám fotky a další důkazy a oni si pak s těma raketama co nemají, střílejí po ukrajinských vojenských letadlech.

Taky jsem pořád nepochopil, čeho má být důkaz to, že Kličko, nechává uklízet Majdan. Žádný putinista mi to dosud nevysvětlil. Ale jak jsem naposled napsal, s politikou to má pramálo společného. Už jen proto, že podle posledních zpráv se Majdanisté s kyjevskou radnicí dohodli na smírném řešení celé situace. Tady nám zase propaganda dělala z komára velblouda.

Rusko a putinisté si dělali legraci z evropských sankcí a když Evropa přijala sankce opravdové, tak se samozřejmě strhla masivní propagandistická ofenzíva k jejich zpochybňování. Já věřím, že doba se už změnila a že politici budou k hlasům nejen nepřátelské propagandy, ale i různých ekonomů a podnikatelů hluší. Média nám tady přinášejí masivní kritiku sankcí, ale o takových věcech, jako že předseda Svazu průmyslu se sankcemi souhlasí, se nemluví. Pevně věřím, že to politici ustojí, tuhle smršť a sankce budou zdárně pokračovat.

Kritici ze strany putinistů nevadí, ti kritizují i slunce, že putuje na Západ. Otázka je, jestli si však ti lidé, kteří se zastávají ekonomiky, vývozu a průmyslu uvědomují, že ze sebe dělají putinovy užitečné idioty. Samozřejmě že sankce jsou politická a nerentabilní věc, na které nemůže nikdo vydělat. Ekonomové nedovedou pochopit, že se tak politici chovají. Ale to je jejich chyba. Politici se chovají správně. Sebezáchovně.

Je to jednoduché. Alternativy sankcí jsou totiž jen dvě. První je nedělat nic, nechat Putina ať sežere Ukrajinu, pak Pobaltí a časem i nás. Druhá alternativa je vyhlásit válku Rusku a pustit se do Třetí světové.

Opravdu jsou sankce tak hloupé a nesmyslné?

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

2.prosince 1805 – Bitva u Slavkova, v níž Napoleon drtivě porazil rakousko-ruská vojska, ačkoliv byla v početní převaze. Bitva se také nazývá bitvou tří císařů – osobně se zúčastnili rakouský císař František I. Habsburský, ruský car Alexandr I. a francouzský císař Napoleon.

Translate